Skocz do zawartości
j00gas

Xiaomi Mi9 - Pytania do posiadaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Karls

Tak jakoś od dwóch dni jest ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć,

Mam Mi 9 i ogólnie jest to super telefon. Mam tylko dwa problemy:

1. Bluetooth nie widzi moich nowo kupionych słuchawek JBL Reflect Mini 2 , mają starą wersję BT bo 4.2 ale przecież nowsze wersję powinny obsługiwać te starsze....

2. W aplikacji Endumondo  GPS nie zapisuje trasy gdy aplikacja pracuje w tle, czyli jak włączy się wygaszacz...

Czy ktoś miał może jakieś doświadczenia w tych obszarach. Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam,

Radek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Karls

Co do Bluetooth to nie wiem, nie mam takich słuchawek. Ale w kwestii Endomondo to jest pewna niedoróbka autorów aplikacji - program nie umie sam podtrzymywać aktywności GPS-u. Możesz spróbować nadać mu uprawnienia do pracy i uruchamiania w tle - choć to najprawdopodobniej nie zadziała. Druga opcja to zainstalowanie jakiejś aplikacji, która umie podtrzymać GPS (np. Locus) i odpalanie go równolegle z Endomondo. Generalnie Endomondo jest trochę kapryśne, na różnych telefonach potrafi zrywać zapisywanie trasy - Samsung, Xiaomi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neomagnet
    Napisano (edytowane)

@Karls To nie jest niedoróbka aplikacji tylko systemu. Ten sam problem występował na Huawei, EMUI ubijał apkę bo pobierała za dużo energii. Na samsungach takich problemów nie ma lub występują bardzo rzadko.  

@Radekkss Ustawienia > Aplikacje > Zarządzaj aplikacjami > Endomondo >  Oszczędzanie baterii i ustaw bez ograniczeń. System i tak ubije ale po znacznie dłuższym czasie. To samo ustaw dla np map google jeżeli korzystasz z nawigacji.

Ogólnie to warto wywalić to "oszczędzanie miui" gdzie tylko się da bo jest totalnie skopane. Ustaw na ważniejszych apkach bez ograniczeń i telefon faktycznie będzie zdolny obsługiwać kilka aplikacji na raz - byle nie przekroczyć 4GB ram bo później bywa różnie, niezależnie od ustawień.

Edytowane przez neomagnet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Karls

W Mapach Google działa bez problemu więc nie ma po co ustawiać. Tak samo we wspomnianym Locus. I nie, na Samsungach też nie zawsze działa, przerabiałem to na telefonach tego producenta - również potrafi zerwać nagrywanie śladu w tle. Jedyny 100% działający sposób na Endomondo jaki znalazłem to właśnie ten trick  Locusem, który w tle podtrzymuje prawidłowo GPS, coś czego Endomondo nie ogarnia. Także skoro dzieje się to na MIUI, ty dodałeś do tego EMUI no i jeszcze ja Samsunga, to chyba trochę za szeroki wybór. Nawet jeśli system ma jakiś tam wpływ, to kluczowy problem jest z aplikacją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neomagnet

Ja przy xcover3, S5, S7 i xcover 4 nigdy nic nie ruszałem i endomondo działało po wiele godzin bez problemu. A w mapach google jak najbardziej trzeba wyłączyć oszczędzanie MIUI bo przy wyłączonym ekranie mapy google mogą zostać zamknięte i nawet się o tym nie dowiesz. Już kilka razy mnie to spotkało. Obecnie w samochodzie do nawigacji używam wyłącznie xcovera 4, bo Mi9 sobie nie radzi. Do sportu używam zegarka bo nawet przy braku ograniczeń to ok45 min- max 1,5h i system całkowicie ubija apkę, nie tylko endomondo. Z Locusem nie próbowałem prawdę mówiąc ale obecnie przyzwyczaiłem się już że przy Mi9 potrzebuję 3 innych urządzeń do poprawnego działania podstawowych rzeczy, że już nie mam zamiaru się bawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Karls

Cóż, po tym co jeszcze w drugim wątku napisałeś zakładam, że problemem nie jest MIUI tylko jakiś bałagan w systemie. Może przy aktualizacji coś się sypnęło, każdemu się zdarza. Swojego czasu to Samsung potrafił aktualizacją softbrick telefonu zrobić. W każdym razie jak ja bym miał takie problemy jak ty, to bym już dawno coś z tym zrobił. Ten telefon w swoim prawidłowym stanie nie zachowuje się tak jak opisałeś. MIUI to kiedyś faktycznie miało problemy z masowym ubijaniem aplikacji ale to było za czasów Mi5 i 2-3GB ramu. Jedyne co po tym zostało to fakt, że odpalenie aparatu wymaga dziwnie dużo ramu, bo potrafi pozamykać procesy w tle, i to się na różnych modelach powtarza, nie tylko Mi9.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi