Skocz do zawartości
mikixx

Jakość dźwięku na słuchawkach i głośniku

Rekomendowane odpowiedzi

mikixx
    Napisano (edytowane)

Witam!

Mam pytanie odnośnie dźwięku w op7 pro, a konkretnie, czy to urządzenie posiada jakiś wbudowany korektor do zmiany parametrów dźwięku? Wiem, że jest dolby atmos, ale w moim odczuciu na słuchawkach nie robi to za dużej różnicy w jakości odtwarzanych utworów. Co więcej, bym powiedział, że gra dosyć średnio. O ile do wyższych tonów nie ma się do czego przyczepić, tak basu za dużo tutaj nie doswiadczam. A jeśli nie ma, to czy jest jakaś sprawdzona dodatkowa apka z eq, która by zmieniła parametry dźwięku? Tak na szybko, to żadna nie spełniała swojej funkcji. 

Z Góry dzięki, pozdrawiam 👍😁

Edytowane przez Smykoo
    Korekta tematu - doprecyzowałem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dźwięk poprawisz jak dla mnie w najlepszej aplikacji PowerAmp. Wypróbuj darmowy okres próbny. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vaiet

Lel. Jak podłączyłem przejściówkę pasywną, to na Dolby Atmos dudnił basem tak popaprany i ostatecznie wyłączyłem ten tryb całkowicie, bo IMO jedynie psuło to dźwięk. Jak ktoś jest fanem tego, że ma mu basem walić, to spoko.

Aplikacją dźwięku nie poprawisz. Co najwyżej softowo przypudrujesz tak, żeby tonalnie bardziej odpowiadał indywidualnemu gustowi, ale samą apką z gówna bata nie ukręcisz. Ja obecnie jadę głównie na iBasso DC01, ale to już inna forma zabawy i nie dla każdego, bo trzeba mieć słuchawki z kablem zbalansowanym. DC-02 ma mieć już standardowe gniazdo jack 3,5mm, choć nadal nie będzie to pewnie urządzenie obsługujące funkcjonalność pilota, jeżeli komuś na tym zależy.

Innymi słowy, jeżeli brakuje Ci basu, to zmień słuchawki albo zainstaluj PowerAmp i podkręć sobie niskie tony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mikixx

@Vaiet problem w tym, że equalizer powerampa działa jedynie w... Powerampie. Nie można zmienić parametru dźwięku w aplikacjach typu soundcloud, YouTube music, Spotify. Kurcze, nawet oneplus6t miał korektor, w którym można było sobie samemu "coś " dostosować. 

A co do basu - nie twierdzę, że go nie ma, ale nie jest tak głęboki. Dokładnie tak jak mówisz, jest zwykle dudnienie i nic więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma ktoś z oneplus 7 pro słuchawki Sony 1000xm3? Jak z jakością dźwięku i czy nie przerywa muzyki na BT? Obecnie na Samsungu Note 8 jest bardzo dobrze i nie wiem czy zmieniać na oneplus. Dzięki za wszelkie opinie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie pamiętam już dokładnie, ale u mnie na S8 nie było chyba APTX, może na note masz... Samo to poprawi Ci znacząco jakość dźwięku. O ile słuchawki obsługują ten kodek. Ja jestem bardzo zadowolony z jakości dźwięku jest nawet lepiej niż na moim Mate 20 pro.

Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panie, zrób sobie roota Magiskiem, wgraj sobie VIPER-a (chyba tak się zwie ten popularny EQ) albo AudioFX - i tym ustawisz sobie dźwięk w całym systemie.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

J.W. ViPER4Android się to zwie, na XDA jest obszerny temat, szukaj wersji 2.7.1.0. Nie jest to tylko EQ, a zupełnie inny sterownik układu dźwiękowego, więc można poustawiać sobie wiele rzeczy. Na XDA znajdziesz też gotowe presety.

@MisiekDP nie wykrzacza Ci się viper w OP7pro? Ja musiałem dodatkowo instalować Audio Modification Library, bo inaczej viper wyłączał mi się w trakcie odtwarzania i nie chciał włączyć ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na Note 8 ustawia się autorski kodek Sony - LDAC. Gwarantuje najlepsze działanie słuchawek. Jak jest na OP7 PRO ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W opisie pisze , że jest ldac, ale niech ktoś potwierdzi. Ja nie mam op7, ale też się przymierzam.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi