Skocz do zawartości
Camulos

Czy telefony Honor otrzymają nowy system - HongMeng OS?

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek

I tak będzie w kółko, dopóki nie podpiszą korzystnych umów handlowych. Teraz w pełni się zgadzam ze słowami CEO Huaweia - USA nie jest w stanie im zaszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camulos
    Napisano (edytowane)

a więc się zanosi , że jednak wojny ciąg dalszy,
    a tu na horyzoncie nowy model fona, miał się pojawić mate 30 i ....

wygląda, że jeśli się ukaże na rynku europejskim to z softem autorskim HW

czyżby premiera oprogramowania była coraz bliżej? :)

Edytowane przez Camulos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że ten "nowy" system to będzie przebrandowany Android. Huawei nie da rady napisać od zera systemu zgodnego z Androidem w tak krótkim czasie. Zresztą po co, skoro Android jest open source?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

@PiotrK37 Według zapewnień Huawei, ich system był rozwijany w ukryciu przez wiele lat. Był planem B na sytuację kryzysową, jaka ma szansę się spełnić w najbliższych miesiącach.

Jest oparty na mikrojądrze, ale nie jest przerobionym Androidem. Nie zrobili go sobie przecież w ciągu miesiąca. Do tego mają Ark Compiler, który pomoże w obsłudze aplikacji Androida.

A po co go robią? Ja myślę, że brak możliwości preinstalowania Usług Google'a w modelach komercyjnych całkowicie podważa sens sprzedaży telefonu z Androidem. To może jest dobre dla zapaleńców i moderów, którzy sobie sami poinstalują, co im trzeba na własną rękę. A i tak też nie wszystko się uda, bo dla pewnych apek potrzeba certyfikacji. Dla casualowych użytkowników kupno takiego smartfona nie ma większego sensu.
    Dlatego budują własny ekosystem, by nikt im nie mógł później zagrozić.

I tak podsumowując, wszystko powinno się wyjaśnić w momencie premiery Mate'a 30. Ciągle powtarzają, że dopóki jest taka możliwość, to wolą jednak używać Androida z Usługami Google'a. Przesiadka na nowy system to ryzyko, którego nie chcą podejmować, jeśli nie muszą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alfabet

Kiedyś wydawało się że nokia i Symbian są nie do zastąpienia. Myślę że powoli widzimy symptomy końca dominacji android, ich usługi. Chodź to są symptomy na ten moment.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Gwozdek ale usługi to odrębny temat. Równie dobrze mogą pisać swój własny ekosystem na androida. I na open sourcowym androidzie, i na tym ich własnym systemie nie mają usług Google. Z tego punktu widzenia nie potrzebują nowego systemu.

Zrozumiałbym jeśli ten nowy system byłby widocznie lepszy niż android - szybszy, stabilniejszy, bardziej energooszczędny, przy zachowaniu możliwości z androida. Czy to możliwe? Pewnie tak, ale myślę, że bardzo trudne.

Druga możliwość, że nowy system będzie bardziej przyjazny dla władz chińskich. Możliwości szpiegowania, łatwość włamywania się, cenzura i te sprawy ;) Tylko że wtedy dla nas (dla mnie) taki system byłby nie do zaakceptowania. Jeśli nie zrobią go open source, a pewnie nie zrobią, to nigdy nie będzie wiadomo co tam siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek
    1 minutę temu, PiotrK37 napisał:

Jeśli nie zrobią go open source, a pewnie nie zrobią, to nigdy nie będzie wiadomo co tam siedzi.

Ma być open source. Mówili o tym przy oficjalnej prezentacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi