Skocz do zawartości
flash608

Software stock OOS 9.5.9 - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Z racji, że nie ma żadnego tematu odnoszącego się aktualnego software'u jak i jego aktualizacji zakładam ten temat, byśmy mogli zbierać uwagi, problemy z danym softem.

Na 9.5.9 mam problem z wybudzaniem ekranu poprzez podwójne stuknięcie w ekran. Nie działa w ogóle, a z tego co czytałem na zagranicznych forach to niektórym nie działa sporadycznie, bądź w ogóle. Czyszczenie Cache i danych aplikacji Always on Display mi nie pomogło. Podobnie wipe cache & dalvik. Wgrywałem także ROM xXx oraz  Smurf Kernel, który obsługuje D2TW.

Na żadnym z software'ów nie miałem nigdy problemu z DT2W, ponoć niektórzy mieli problem już na starszych softach. 

Zrobiłem błąd i chciałem przez TWRP wrzucić 9.5.8 FULL, ale telefon złapał bootloop, a na dodatek w TWRP nie wyskakiwało pytanie o odblokowanie partycji. Zmieniłem w TWRP slot na drugi, system wstał, chciałem jednak przywrócić cały backup z TWRP i amba fatima cały czas bootloop do TWRP. Ostatecznie uratowałem telefon dzięki wrzuceniu softu przez fastboot:

https://forum.xda-developers.com/oneplus-7-pro/how-to/rom-stock-fastboot-roms-oneplus-7-pro-t3931424 ,

po czym przywróciłem z TWRP tylko DATA.

------------------------

Z racji, że mamy dwa Sloty, a w paru miejscach podają, że Update można zrobić tylko z przez Update Engine (przez TWRP niby się nie da), bądź przez Magisk (ja tak robiłem), wszystko się trochę pozmieniało.

Jak więc aktualnie aktualizować software, a jak w razie czego przywracać kopie z TWRP?

Kiedyś było zalecenie (dla OP5), żeby:

WYŁACZAMY najpierw wszystkie moduły w Magisku

1. przed Update usunąć blokadę ekranu

2. uruchomić telefon z poziomu TWRP

3. odinstalować Magisk (magisk uninstall)

4. zaktualizować software (plik FULL zip)

5. bez restartu wgrać TWRP.zip

6. z poziomu TWRP zrobić restart do TWRP

7. wgrać Magisk

8. restart telefonu

Powyższa instrukcja na OP5 mi się sprawdzała, chociaż ponoć od której wersji softu nie trzeba było usuwać blokady ekranu, ale zapobiegawczo zawsze to robiłem.

--------------------------

Aktualnie dla OP7 są dwie opcje. 1. wrzucenie softu przez TWRP podobnie jak dla OP5

bądź 2 opcja przez Magisk

WYŁACZAMY najpierw wszystkie moduły w Magisku

1. pobrany software instalujemy (aktualizujemy) przez Update Engine (aktualizacja systemu w ustawieniach telefonu) - NIE ROBIMY RESTARTU !!

2. w Magisk instalujemy jako moduł TWRP.zip - NIE ROBIMY RESTARTU !!

3. w Magisku klikamy na install magisk dla obu slotów, czyli raz jako "Bezpośrednia instalacja" - NIE ROBIMY RESTARTU !! oraz jako "Zainstaluj do Nieaktywnego Slotu (po OTA)."

4. dopiero teraz robimy restart

---------------------------

A jak byście postąpili w przypadku aktualizacji OTA, gdy dodatkowo korzystacie z ROMu xXx, EdXposed i innego kernela? Co z blokadą ekranu, bezpieczniej ją usunąć, żeby nie mieć zaszyfrowanej partycji w razie czego, ale czy jest to konieczne?

Edytowane przez Smykoo
    Korekta tematu - doprecyzowałem/zmiana działu na PT/temat nie nadaje się do Rom
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

@flash608

Skoro masz Edxposed do sprawdź sobie za pomocą GravityBox czy D2TW trybi, masz tam stosowną opcję w blok. ekran.

OFC jeśli systemowo z gestów Tobie nie trybi.

Wzorując się na instrukcji dotyczącej OP5 podczas flashowania nic nie zdziałasz. OP5 ma strukturę partycji A.

Twoje nowe urządzenie ma partycje A/B i tu postępuje się według innego wzorca przy flashowaniu tylko Full Romem przez TWRP :

Cytat

Magisk uninstaller
    Reboot recovery
    Install rom.zip
    Install twrp.zip
    Reboot recovery
    Install Magisk
    Wipe dalvik cache
    Reboot system

Dalej po wstaniu dywajsa ponowny reboot do recovery i flashujesz teraz co już tam chcesz (XxX, kernel, moduły).

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi na OTA dalej nie pokazuje ze cos jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

@shadow14pl

Najszybszą obecnie formą otrzymania OTA jest użycie apk Oxygen Updater, potem VPN.

Od kupy czasu już nie używam mechanizmu systemowego OTA, tylko właśnie OxyUpd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topoll

Pojawił się nowy: 9.5.10...
    Zasysa się...

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Jeżeli chodzi o zachowanie Magiska, TWRP i roota to są podobno 2 wyjścia aktualizacji:

Before all Disable all magisk modules for boths methods (lub po prostu użyć Magisk uninstallera):

1. TWRP:
      - Put rom.zip, twrp installer.zip and magisk.zip on your internal storage;
      - Flash Rom;
      - Flash TWRP Installer;

- Reboot recovery;
      - Flash magisk;
      - Reboot.

2. If you want you can also update a stock rom from phone settings with local upgrade:
      - Update the Rom WITHOUT REBOOT;
      - Open Magisk Manager;
      - Menu/modules/+ button/select the twrp installer.zip and flash it;
      - Always in Magisk Manager, click on Install/Install/Direct Install;
      - Again in Magisk Manager, click on Install/Install/Inactive Slot;
      - Reboot.
    Edytowane przez MisiekDP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy
    Cytat

TWRP:
    - Put rom.zip, twrp installer.zip and magisk.zip on your internal storage;
    - Flash Rom;
    - Flash TWRP Installer;
    - Flash magisk;
    - Reboot.

Czy przy podanym sposobie aktualizacji slot zostanie zmieniony bez rebootu ?

Czy po załadowaniu systemu telefon nie będzie się sam ponownie w kółko uruchamiał z info <Wyłączanie> ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    6 minut temu, Roy napisał:

Czy przy podanym sposobie aktualizacji slot zostanie zmieniony bez rebootu ?

Czy po załadowaniu systemu telefon nie będzie się sam ponownie w kółko uruchamiał z info <Wyłączanie> ?

Właśnie sprawdziłem i wychodzi na to, że nie :) I prawdopodobnie trzeba to wpgraniu Installera TWRP.zip zrobić reboot (wtedy prawdopodobnie slot się zmienia), później wejść do Recovery i flashnąć Magiska :)

I nic się nie wyłącza. Zrobiłem powyższą metodą i zaktualizowało idealnie, lecz nie miałem Magiska (wgrało na slot B, później był reboot i przełączyło mnie na A).

dodana zawartość

@Roy chyba nie mogę polecić Magisk uninstallera - skasowało mi wszystkie moduły, a myślałem, że on tylko usuwa sam program bez modułów 😕

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

Widzisz, w pierwszym (1) podanym sposobie nie masz info o wykonaniu Rebootu do Recovery po flashu TWRP, więc cały czas tel. pozostaje na bieżącym slocie.

Flashując Magisk na bieżący slot a nie na nieaktywny zrobisz padakę.

Dlatego tu wrzuciłem swoje 3 grosze.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3 minuty temu, Roy napisał:

Widzisz, w pierwszym (1) podanym sposobie nie masz info o wykonaniu Rebootu do Recovery po flashu TWRP, więc cały czas tel. pozostaje na bieżącym slocie.

Flashując Magisk na bieżący slot a nie na nieaktywny zrobisz padakę.

Dlatego tu wrzuciłem swoje 3 grosze.

W jakim sensie padakę? Że może być bootloop czy tylko Magisk się nie wgra? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi