Skocz do zawartości
flash608

Software stock OOS 9.5.9 - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.07.2019 o 18:25, Roy napisał:

@flash608

Skoro masz Edxposed do sprawdź sobie za pomocą GravityBox czy D2TW trybi, masz tam stosowną opcję w blok. ekran.

OFC jeśli systemowo z gestów Tobie nie trybi.

Wzorując się na instrukcji dotyczącej OP5 podczas flashowania nic nie zdziałasz. OP5 ma strukturę partycji A.

Twoje nowe urządzenie ma partycje A/B i tu postępuje się według innego wzorca przy flashowaniu tylko Full Romem przez TWRP :

Dalej po wstaniu dywajsa ponowny reboot do recovery i flashujesz teraz co już tam chcesz (XxX, kernel, moduły).

Z GravityBox miałem tylko na 9.5.8, ale z niego zrezygnowałem, bo powodował u mnie problemy np. po uruchomieniu telefonu potrafił mi zwieszać launchera (korzystam z Go launcher, nie wiem jak by było na OPlauncher), a także były inne niestabilne zachowania. Dużo opcji w GravityBox nie włączałem, głównie tylko kilka zmian na belce statusu i rozdzielenie dźwięków systemowych od dzwonka telefonu.

W dniu 14.07.2019 o 18:25, Roy napisał:

Magisk uninstaller
    Reboot recovery
    Install rom.zip
    Install twrp.zip
    Reboot recovery
    Install Magisk
    Wipe dalvik cache
    Reboot system

Zasadniczo postępuję właśnie z tą instrukcją, sam sobie zrobiłem "kuku" bo na 9.5.9 chciałem wrzucić starszy 9.5.8 i wtedy się zaczęły schody.

--------------------------------------------------------

AD dyskusja wyżej odnośnie wgrywania przez TWRP, czyli metoda pierwsza, to po wrzuceniu TWRP.zip trzeba zrobić reboot do recovery, a dopiero potem flashować Magiska.

23 minuty temu, MisiekDP napisał:

@Roy chyba nie mogę polecić Magisk uninstallera - skasowało mi wszystkie moduły, a myślałem, że on tylko usuwa sam program bez modułów 😕

Mi czasami zapomina się flashować Magisk uninstallera i problemów nie miałem. Zakładam, że robi się to po to by wykluczyć problemy z bootloopem przez Magiska bądź jego moduły, jednak z mojego doświadczenia nie jest to chyba konieczne.

--------------------------------------------------------

Mój pierwszy post jest trochę przydługi i zawarłem tam kilka wątków. Dalej nie jestem pewny jak działać w kwestii szyfrowania danych (blokady ekranu). Wiadomo, że bezpieczniej odszyfrować telefon, wtedy robić backupy/updaty itd. ale czy jest to konieczne? Jest potem trochę roboty po ponownym dodawaniu odcisków palców, żeby jeszcze raz autoryzować aplikacje bankowe i inne apki, gdzie loguję się za pomocą odcisku palca.

12 godzin temu, topoll napisał:

Pojawił się nowy: 9.5.10...
    Zasysa się...

Według opisu odnośnie tego softu poprawili DT2W, który u mnie w ogóle nie działał na 9.5.9. W weekend jak znajdę czas to chyba się pokuszę i spróbuję wrzucić 9.5.10.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    48 minut temu, flash608 napisał:

Zakładam, że robi się to po to by wykluczyć problemy z bootloopem przez Magiska bądź jego moduły, jednak z mojego doświadczenia nie jest to chyba konieczne.

Dokładnie po to. Podobno niektóre moduły powodowały bootloopa (chyba te co modyfikują /system, ale nie jestem pewien). @Roy wie więcej na ten temat 😁 Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z OnePlusem ;) 

48 minut temu, flash608 napisał:

Mój pierwszy post jest trochę przydługi i zawarłem tam kilka wątków. Dalej nie jestem pewny jak działać w kwestii szyfrowania danych (blokady ekranu). Wiadomo, że bezpieczniej odszyfrować telefon, wtedy robić backupy/updaty itd. ale czy jest to konieczne? Jest potem trochę roboty po ponownym dodawaniu odcisków palców, żeby jeszcze raz autoryzować aplikacje bankowe i inne apki, gdzie loguję się za pomocą odcisku palca.

Z tego co pisali niektórzy, pewniejsze jest usunięcie PINów, palców, żeby potem nie mieć problemów (podobno niektórzy mieli inny PIN po przywróceniu (na 5T chyba), osobiście w to nie wierzę i myślę, że ktoś musiał coś wcześniej "spipcyć" przy kopii czy przywracaniu, że miał inny PIN albo TWRP było jeszcze niedopracowane pod tym względem). Ja wyznaję zasadę, że robię kopię i się innym PIN-em nie zdziwię. A jak się zdziwię to wejdę przez Recovery i usunę kilka plików z /data odpowiedzialnych za ten PIN i skonfiguruję od nowa :), a przy okazji podzielę się na forum, że ten błąd rzeczywiście istnieje i należy go przestrzegać :)

Natomiast przy kopii zawsze robię też Titanium Backup, więc mam podwójne zabezpieczenie. A nawet potrójne - bo jeszcze robię kopie okresowe swoich danych i TWRP. I każdemu polecam.

Pamiętajcie - informatycy (i nie tylko) dzielą się na tych, co kopię robią i na tych, co kopie robić będą 😁

Edytowane przez MisiekDP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 minutę temu, MisiekDP napisał:

Dokładnie po to. Podobno niektóre moduły powodowały bootloopa (chyba te co modyfikują /system, ale nie jestem pewien). @Roy wie więcej na ten temat 😁 Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z OnePlusem ;) 

Z tego co pisali niektórzy, pewniejsze jest usunięcie PINów, palców, żeby potem nie mieć problemów (podobno niektórzy mieli inny PIN po przywróceniu (na 5T chyba), osobiście w to nie wierzę i myślę, że ktoś musiał coś wcześniej "spipcyć" przy kopii czy przywracaniu, że miał inny PIN albo TWRP było jeszcze niedopracowane pod tym względem). Ja wyznaję zasadę, że robię kopię i się innym PIN-em nie zdziwię. A jak się zdziwię to wejdę przez Recovery i usunę kilka plików z /data odpowiedzialnych za ten PIN i skonfiguruję od nowa :), a przy okazji podzielę się na forum, że ten błąd rzeczywiście istnieje i należy go przestrzegać :)

Natomiast przy kopii zawsze robię też Titanium Backup, więc mam podwójne zabezpieczenie. A nawet potrójne - bo jeszcze robię kopie okresowe swoich danych i TWRP. I każdemu polecam.

Pamiętajcie - informatycy (i nie tylko) dzielą się na tych, co kopię robią i na tych, co kopie robić będą 😁

Tak, wiem o możliwości usunięcia z /data plików odpowiedzialnych za Pin/blokadę ekranu, ale... ja miałem tak, że po uruchomieniu TWRP w ogóle nie pytało o odblokowanie partycji, przez co nie miałem w ogóle dostępu do tego folderu, więc ja już nie będę taki pewny tych kopii, czy też TWRP. Co prawda jak już potem udało mi się odpalić telefon do poziomu Androida, to przez TWRP przywracałem kopię, ale tylko partycji DATA.

Z Titanium również korzystam i bardzo sobie chwalę. A ostatnio trafiłem jeszcze na apkę:

https://play.google.com/store/apps/details?id=balti.migrate&hl=en_US - Migrate - custom ROM migration tool (Unreleased)

W niej też zrobiłem sobie backup :)

Super, że wątek się trochę rozrkęcił, zawsze to łatwiej szukać wsparcia na "swoim podwórku".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3 minuty temu, flash608 napisał:

Tak, wiem o możliwości usunięcia z /data plików odpowiedzialnych za Pin/blokadę ekranu, ale... ja miałem tak, że po uruchomieniu TWRP w ogóle nie pytało o odblokowanie partycji, przez co nie miałem w ogóle dostępu do tego folderu, więc ja już nie będę taki pewny tych kopii, czy też TWRP.

Myślę, że jest też inne wyjście niż uruchamiać ponownie Recovery - próbowałeś może przywrócić /data i od razu z niej usunąć pliki odpowiedzialne za PIN? Wtedy powinieneś mieć normalnie jeszcze do niej dostęp.

I bardzo ciekawa ta apka, z pewnością się pobawię :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    19 godzin temu, topoll napisał:

Pojawił się nowy: 9.5.10...
    Zasysa się...

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Jakie zmiany w tej wesji? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    W dniu 18.07.2019 o 19:08, shadow14pl napisał:

Jakie zmiany w tej wesji? ;)

1.PNG

Czyli naprawili tylko DT2W, reszta jest taka sama w 9.5.9, który swoją drogą wycofali.

I mogę potwierdzić, że na 9.5.10 faktycznie to poprawili, działa. 

Zrobiłem update z 9.5.8 zgodnie jak poniżej:

1. wyłączenie modułów w Magisku (bez ich usuwania)

2. pobrany przez Oxygen Updater najnowszy ROM zaktualizowałem wchodząc w Ustawienia systemu - System - Aktualizacje Systemu - "trybik" - Uaktualnienie lokalne. Po zakończeniu instalacji 100% NIE URUCHAMIAMY PONOWNIE TELEFONU !! NIE !!

3. uruchamiamy Magisk Manager i w nim wchodzimy w Moduły, gdzie instalujemy TWRP.zip (w moim przypadku twrp-installer-3.3.1-4-guacamole.zip) NIE URUCHAMIAMY PONOWNIE TELEFONU !!

4. cofamy się do głównego ekranu Magisk Manager i klikamy na Instaluj - Bezpośrednia instalacja, po czym NIE URUCHAMIAMY PONOWNIE TELEFONU !!

5. Jeszcze raz klikamy na Instaluj - Zainstaluj do Nieaktywnego Slotu

6. Reboot

7. Po ponownym uruchomieniu telefonu włączyłem moduły w Magisku i ponowny reboot.

Wiem, że już to pisałem wyżej, ale dla potwierdzenia podaję raz jeszcze, u mnie w ten sposób działa prawidłowo.

Edytowane przez flash608
    • Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 19.07.2019 o 00:40, flash608 napisał:

1.PNG

Czyli naprawili tylko DT2W, reszta jest taka sama w 9.5.9, który swoją drogą wycofali.

I mogę potwierdzić, że na 9.5.10 faktycznie to poprawili, działa. 

Zrobiłem update z 9.5.8 zgodnie jak poniżej:

1. wyłączenie modułów w Magisku (bez ich usuwania)

2. pobrany przez Oxygen Updater najnowszy ROM zaktualizowałem wchodząc w Ustawienia systemu - System - Aktualizacje Systemu - "trybik" - Uaktualnienie lokalne. Po zakończeniu instalacji 100% NIE URUCHAMIAMY PONOWNIE TELEFONU !! NIE !!

3. uruchamiamy Magisk Manager i w nim wchodzimy w Moduły, gdzie instalujemy TWRP.zip (w moim przypadku twrp-installer-3.3.1-4-guacamole.zip) NIE URUCHAMIAMY PONOWNIE TELEFONU !!

4. cofamy się do głównego ekranu Magisk Manager i klikamy na Instaluj - Bezpośrednia instalacja, po czym NIE URUCHAMIAMY PONOWNIE TELEFONU !!

5. Jeszcze raz klikamy na Instaluj - Zainstaluj do Nieaktywnego Slotu

6. Reboot

7. Po ponownym uruchomieniu telefonu włączyłem moduły w Magisku i ponowny reboot.

Wiem, że już to pisałem wyżej, ale dla potwierdzenia podaję raz jeszcze, u mnie w ten sposób działa prawidłowo.

No to mamy drugi sposób do kolekcji :) Ja, w którymś temacie pisałem sposób jak to zrobić w TWRP :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NqX

A jakie tam ciekawe moduły używacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

Działa wam po wklepaniu w stock dialer *#808# tryb Factory Mode w OOS 9.5.9/10 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NqX

Kasuje wszystko, gdy naduszę drugie # :D Prędzej też tak miałem, ale jak nie miałem twrp/roota to działało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi