Skocz do zawartości
flash608

Software stock OOS 9.5.9 - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

topoll
    Jesteś tego pewny? Ja mam wrażenie, że coś pomieszałeś. AA i BA to Europa i Global. A to się różni bloatwarem.
    Przeczytałeś chociaż co napisał właściciel Globala czyli GM1910, czyli wersji CN z OxygenOS zamiast HydrogenOS? W chwili obecnej ma GM21AA. Ja mam GM1913 czyli wersję EU i mam GM21BA.
    8af0bf805c1ad9ab5d2695f178d30d47.jpg

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@topoll no ok, mój błąd. Ja nawiązywałem tylko, że dla GM1913 może być GM21BA jak i GM21AA.

I ogólnie polecają bardziej GM21AA, bo jest mniej bloatware i innych carostw (podobno szybszy). GM21BA dodatkowo ma wymogi, które zażyczyła sobie UE.

Screenshot_20190801-210855.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topoll
    [mention=442478]topoll[/mention] no ok, mój błąd. Ja nawiązywałem tylko, że dla GM1913 może być GM21BA jak i GM21AA.
    I ogólnie polecają bardziej GM21AA, bo jest mniej bloatware i innych carostw (podobno szybszy). GM21BA dodatkowo ma wymogi, które zażyczyła sobie UE.
    Screenshot_20190801-210855.thumb.jpg.20423bee849e00eaa519f09294a6716f.jpg
    Wypadałoby sprawdzić ZANIM komuś zarzuci się pisanie nieprawdy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę że moje pytanie wywołało lekkie zamieszanie, ale i ja nie jestem bez winy bo napisałem iż mam ver. Global , a teraz sprawdziłem na stronie GB mój zakup i widnieje to

OnePlus 7 Pro 4G Phablet 8GB RAM 256GB ROM International Version 

- Blue

Czy to ma wpływ na to co wyżej napisane ,a więc mogę pobrać przez OU ver. Oxygen Os 9.5.11.GM21AA ,posiadam teraz 9.5.10.GM21AA.

Nabywając swój pierwszy OnePlus 1 notabene na zaproszenie😀,byłem bardziej odważny,może że było taniej, więc teraz wolę się upewnić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Godzinę temu, topoll napisał:

Wypadałoby sprawdzić ZANIM komuś zarzuci się pisanie nieprawdy.

Oczywiście, że tak. Ale ja Ci nie zarzuciłem stanowczej nieprawdy tylko zapytałem czy jesteś pewien. I owszem, mój błąd. Pomieszałem ;) Ludzie popełniają błędy, wszyscy, to akurat normalne ;)

dodana zawartość

8 minut temu, barman46 napisał:

Widzę że moje pytanie wywołało lekkie zamieszanie, ale i ja nie jestem bez winy bo napisałem iż mam ver. Global , a teraz sprawdziłem na stronie GB mój zakup i widnieje to

OnePlus 7 Pro 4G Phablet 8GB RAM 256GB ROM International Version 

- Blue

Czy to ma wpływ na to co wyżej napisane ,a więc mogę pobrać przez OU ver. Oxygen Os 9.5.11.GM21AA ,posiadam teraz 9.5.10.GM21AA.

Nabywając swój pierwszy OnePlus 1 notabene na zaproszenie😀,byłem bardziej odważny,może że było taniej, więc teraz wolę się upewnić

Najlepiej to sprawdź na tyle smartfona. Tam masz napisany model. Ja mam GM1913 i wtedy możesz sobie dobierać wersję jaką chcesz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    25 minut temu, MisiekDP napisał:

Najlepiej to sprawdź na tyle smartfona. Tam masz napisany model. Ja mam GM1913 i wtedy możesz sobie dobierać wersję jaką chcesz :)

Tak na tylnej nalepce widnieje GM1911.

Czyli mogę wybrać w OU ver. fona OnePlus 7 Pro /nie 7 EU/, i pobrać oraz zainstalować ver. Oxygen Os 9.5.11.GM21AA

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

GM1911 na rynek Indyjski pierwotnie AA.

Możesz zaktualizować ROM do AA lub BA.

AA Global , BA ROM na EU.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Na 9.5.11 mam tak, że czasami, po na) ładowaniu telefonu do 100% telefon się uruchamia ponownie, przez co przez kilka godzin czasami nawet nie wiem, że telefon jest poza zasięgiem. 

Na 9.5.9 i poprzednich to się nie działo. Zastanawiam się czy jest to wina 9.5.11 czy może np. modułu Magiska ACCA? Aczkolwiek wyłączałem ten moduł, a też potrafi tak się przydarzyć. 

W jaki sposób wrócić na np. 9.5.9, żeby to sprawdzić? Już raz skończyłem na wgrywaniu chińskiego softu, żeby odceglić telefon, wolałbym jeszcze raz tego nie robić (wrzuciłem wówczas starszą wersję softu przez Magiska). 

Podają w kilku miejscach, że aktualizacje trzeba robic z poziomu systemu przez Oxygen Updater, czy mogę spokójnie przywrócić kopię z TWRP? 

Edytowane przez flash608

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Godzinę temu, flash608 napisał:

Na 9.5.11 mam tak, że czasami, po na lądowaniu telefonu do 100% telefon się uruchamia ponownie, przez co przez kilka godzin czasami nawet nie wiem, że telefon jest poza zasięgiem. 

Na 9.5.9 i poprzednich to się nie działo. Zastanawiam się czy jest to wina 9.5.11 czy może np. modułu Magiska ACCA? Aczkolwiek wyłączałem ten moduł, a też potrafi tak się przydarzyć. 

W jaki sposób wrócić na np. 9.5.9, żeby to sprawdzić? Już raz skończyłem na wgrywaniu chińskiego softu, żeby odceglić telefon, wolałbym jeszcze raz tego nie robić (wrzuciłem wówczas starszą wersję softu przez Magiska). 

Podają w kilku miejscach, że aktualizacje trzeba robic z poziomu systemu przez Oxygen Updater, czy mogę spokójnie przywrócić kopię z TWRP? 

Na początku spróbuj zrobić "wipe art/dalvik cache".

Jak to nic nie da to dopiero przywracano. I chyba da się przywrócić starszą wersję softu przez TWRP przywracając /system_image i /vendor_image.

Ogólnie tak dodam, że OP zablokował downgrade. I pewną opcją jest, że zrobiłbyś downgrade przez MSM Tool i potem uograde'ować wyżej do 9.5.9.

Osobiście nie sprawdzałem, ale może @Roy się dopowie jak przywracać starszą wersję i czy da się starszą w TWRP :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

Przez TWRP flashując ROM lub z Backupu.

I o ile backup przywracałem to nie flashowałem Romu z paczki wyżej na niżej, teoretycznie powinno dać radę.

Można też spróbować zdekompilować sam Payload i pchnąć już system przez fastboot, ale to tylko gdybanie. Trzeba byłoby sprawdzić.

Nie miałem potrzeby, więc w ten sposób nie kombinowałem.

Potrzeba matką wynalazków.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi