Skocz do zawartości
Swierzak_

Tryb AI po wykonaniu zdjęcia - jak wyłączyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, 

przesiadlem się z Honara 10 na P30 Pro i po wykonaniu importu, przeniesieniu zdjęć zauważyłem , że te zrobione honorem mają opcje włączenia/wyłączenia trybu AI. Natomiast zdjęcia zrobione z P30 Pro, po ich wykonaniu z włączonym AI, nie posiadają później, przy ich przeglądaniu na wyłączenie tej funkcji. Tutaj moje pytanie czy po wykonaniu zdjęcia z włączonym AI, mogę później podejrzeć zdjęcie bez AI, z poziomu podglądu zdjęcia . Te wykonane starym telefonem mają tą opcje, jednak na tych nowych nie widze. Kwestia ustawień? 

Pozdrawiam. 

Edytowane przez Gwozdek
    Doprecyzowałem nazwę wątku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mata-on
    Godzinę temu, Swierzak_ napisał:

Witam, 

przesiadlem się z Honara 10 na P30 Pro i po wykonaniu importu, przeniesieniu zdjęć zauważyłem , że te zrobione honorem mają opcje włączenia/wyłączenia trybu AI. Natomiast zdjęcia zrobione z P30 Pro, po ich wykonaniu z włączonym AI, nie posiadają później, przy ich przeglądaniu na wyłączenie tej funkcji. Tutaj moje pytanie czy po wykonaniu zdjęcia z włączonym AI, mogę później podejrzeć zdjęcie bez AI, z poziomu podglądu zdjęcia . Te wykonane starym telefonem mają tą opcje, jednak na tych nowych nie widze. Kwestia ustawień? 

Pozdrawiam. 

Hm. Ciekawe, ja narazie odkryłem tylko możliwość edytowania przysłony po zrobionym zdjęciu. Jutro sprawdzę z ciekawości. Teoretycznie jest to do zrobienia. ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No jest to dla mnie co najmniej dziwne, ze jest taka opcja na starych zdjeciach, wykonanych innym telefonym, a na nowych juz jej brakuje. Domyslam sie, ze to moze kwestia ustawiec, ale sam tego nie rozkminilem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Swierzak_ Mam Huawei Mate 10 Pro i P30 Pro i w żadnym z nich niema takiej funkcji w ustawieniach galerii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Bardzo dziwne to, ale wygląda na to, że filtr AI na wykonanych zdjęciach można wyłączyć tylko na Honorach ? 

Screenshot_20190717_092634_com.android.gallery3d.jpg

To ss z Honora 10 z EMUI 9.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 17.07.2019 o 09:28, Gwozdek napisał:

Bardzo dziwne to, ale wygląda na to, że filtr AI na wykonanych zdjęciach można wyłączyć tylko na Honorach ? 

Screenshot_20190717_092634_com.android.gallery3d.jpg

To ss z Honora 10 z EMUI 9.

To bym jeszcze zrozumialem, ale moge zrobic to samo na p30 pro pod warunkiem, ze zdjecia sa z honora, na tych z huaweia nie mam tej opcji 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Na moim Mate 20 Lite po zrobionym zdjęciu w trybie Ai mogę każdorazowo włączać i wyłączać tryb na zrobionym zdjęciu.

Doprecyzuje.Nie mam tego w żadnych ustawieniach tylko na wykonanej fotce klikam na ikonkę Ai i fotka zmienia tryb podglądu. 

Edytowane przez adamos111

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Chyba wiem, o co tu chodzi.

Zrobiłem Honorem 10 dwa zdjęcia - jeden z AI, drugi bez. W pierwszym waga wyniosła trochę ponad 2MB, w drugim ponad 7. Mój wniosek jest taki, że Honor przy robieniu zdjęcia z AI potrafi zaszyć dwa obrazy w jpgu - oryginał i z nałożonym filtrem. P30 Pro tego nie robi, ale na importowanych zdjęciach dalej potrafi wyłączyć filtr AI.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 19.07.2019 o 08:50, Gwozdek napisał:

Chyba wiem, o co tu chodzi.

Zrobiłem Honorem 10 dwa zdjęcia - jeden z AI, drugi bez. W pierwszym waga wyniosła trochę ponad 2MB, w drugim ponad 7. Mój wniosek jest taki, że Honor przy robieniu zdjęcia z AI potrafi zaszyć dwa obrazy w jpgu - oryginał i z nałożonym filtrem. P30 Pro tego nie robi, ale na importowanych zdjęciach dalej potrafi wyłączyć filtr AI.

Oo kurde, baardzo dobry wniosek. Nie analizowalem nigdy rozmiaru tych zdjec. Szkoda, ze P30 nie udostepnia takiej opcji, moze sie to zmieni z ktoras aktualizacja. 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi