Skocz do zawartości
The Big Bizkit

emui 8 [Huawei Mediapad T5 10*] Jakie są inne możliwości usprawnienia działania interfejsu?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dlaczego takie pytanie? A no dlatego, że próbowałem już różnych rozwiązań w „opcjach programistycznych" (wymuszenie 4x MSAA, wyłączenie nakładek HW, włączenie modułu OpenGL Skia, renderowanie na GPU), oraz czyszczenia pamięci, twardego resetu, także instalowania 2 launcherów i nic. Tablet kupiłem kilka miesięcy temu i problem pojawił się po pierwszej aktualizacji systemu, z którą czekałem około miesiąca, a kolejne aktualizacje nic nie dały. Objawia się on tylko w grach (przyciski zawieszają się na kilka sekund), wszędzie indziej nie ma problemów z użytkowaniem Androida. Gdy pojawiło się okienko o niedziałającej aplikacji, wyskoczył mi raport taki jak na obrazku. Dowiedziałem się z internetu, że to wina interfejsu (mam EMUI 8). W związku z tym mam pytanie, czy oprócz ww. rozwiązań, jak i oddania urządzenia w reklamacje, są jeszcze inne możliwości? 

Screenshot_20190713-215118.jpg

Edytowane przez adagio
    Doprecyzowałem tytuł wątku, aby był bardziej czytelny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adagio

@The Big Bizkit

Jaki to tablet?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Huawei MediaPad T5 10.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Może być, że sama aplikacja jest kiepsko zoptymalizowana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3 godziny temu, Gwozdek napisał:

Może być, że sama aplikacja jest kiepsko zoptymalizowana.

Nie sądzę. Taki problem jest właściwie we wszystkich grach, gdzie jest gałka z przyciskami. Testowałem już FIFĘ, PES'a i PUBG'a i we wszystkich tych grach wystąpił problem nawet na najniższych ustawieniach graficznych. Moim zdaniem tak jak wspomniałem, jest to wina EMUI lub systemu, albowiem problem wystąpił po aktualizacji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Ok, skoro tak twierdzisz, to wątpię abyś był w stanie coś z tym zrobić samodzielnie. Aktualizacja zepsuła, to kolejna/e musi to naprawić. Zalecam zgłosić błąd przez HiCare. Najlepiej załącz im też wideo, żeby się nie wymigali, że u nich wszystko gra ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Godzinę temu, Gwozdek napisał:

Ok, skoro tak twierdzisz, to wątpię abyś był w stanie coś z tym zrobić samodzielnie. Aktualizacja zepsuła, to kolejna/e musi to naprawić. Zalecam zgłosić błąd przez HiCare. Najlepiej załącz im też wideo, żeby się nie wymigali, że u nich wszystko gra ;)

Właśnie to zrobiłem. Odpowiedzieli mi, że skoro ani aktualizacje systemu, ani nawet twardy reset nie pomógł, to trzeba oddać towar do reklamacji. Poproszę o przeinstalowanie systemu na starszą wersję i zobaczymy co odpowiedzą i czy w ogóle coś zrobią. 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi