Skocz do zawartości
Marek1977

kernel Smartwatch niekoniecznie markowy do 400 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Temat nudny, a może Was rozśmieszy. Postaram się  w takim tonie napisać. Mam już 4 z przodu, no dziadek a smartwatcha jeszcze nie ma… ostatni moment na zakup.

Po co mi ? Żeby ładnie wyglądał, no serio tak nie do końca. Coś tam wiem ale jednak wiele pytań was zadziwi i rozśmieszy. Wszystko wypunktuję:

1  1. Cena sztywna bo gadżet nie priorytetowy, kolor tylko czarny lub grafitowy

2  2. Krótkowidz jestem więc myślałem o tarczy 1,6 cala a nie 1,4 – warto ? nigdy na żywo nie porównywałem

3  3. Ważne jest aby były w miarę czytelne ikony i napisy i menu po Polsku

4  4. No bateria tez ważna ale żeby tylko nie było wstydu że trzyma tylko 1,5 dnia

5  5. Musi być wodoszczelny, norma IP 67 starczy

6  6. Główna aplikacją z której będę korzystał to Whats Upp. Pytanie czy jak zegarek będzie miał możliwość odbioru połączeń głosowych będę mógł odsłuchać i nagrać wiadomość na Whatsuppie?

7  7. Wersja z karta sim i bez karty. Jaki to ma sens. Żadnej karty nie będe tam wsadzał, bo nie mam, a jak nawet będę miał to ona musi chyba być aktywna czyli muszę ją doładowywać (prepaid) więc o co chodzi? Nie wyjmę tej z telefonu, to wykluczone

8  8. Gadał przez niego nie będę bo nie jestem Bondem (w pracy mieliby ubaw i będą słyszeć o czym gadam, a w aucie mam zestaw Bluetooth wbudowany w multimedia

9  9. Na „Alibabaa express” znalazłem kilka podobających mi się sprzętów, ale na youtubie próżno recenzji po polsku

10. Na co zwrócić uwagę i co warto mieć w Smartwatchu, co jest na czasie? Np. RAM 1 GB czy to za mało ?

Lemfo LF 25 – tylko 1,3 cala, polskie menu

https://pl.aliexpress.com/item/32968927415.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.725c2e0en5dJcV

Kospet – 1,4 cala, polskie menu

https://pl.aliexpress.com/item/32996590028.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.725c2e0en5dJcV

MTK 6739 – 1,6 cala, podobno menu po polsku

https://pl.aliexpress.com/item/32970359722.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.725c2e0en5dJcV

X361 – chyba nie ma polskiego menu

https://pl.aliexpress.com/item/32989677086.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.725c2e0en5dJcV

Ogólnie to dla mnie wszystko to jest groch  z kapustą, proszę o rozjaśnienie tematu.

Mogą tez być inne firmy i propozycje z rynku Polskiego czy Niemieckiego.

Bo te z Chin to raczej o gwarancji mogę zapomnieć, dlatego tez jakby co strata 400 zł jest do przeżycia

Edytowane przez Marek1977

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Marek1977 , a co powiesz o dwóch szóstkach ? Właśnie sprawiłem sobie na urodziny smartwacha. Nazywa się Xiaomi Amazfit Bip. Cena - 250zł. Nie będę się rozpisywał o jego wadach i zaletach ale jak zajrzysz na morele.net, poszukasz go, to przeczytaj koniecznie komentarze a Ci się rozjaśni jak towygłąda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    7 minut temu, montezuma napisał:

@Marek1977 , a co powiesz o dwóch szóstkach ? Właśnie sprawiłem sobie na urodziny smartwacha. Nazywa się Xiaomi Amazfit Bip. Cena - 250zł. Nie będę się rozpisywał o jego wadach i zaletach ale jak zajrzysz na morele.net, poszukasz go, to przeczytaj koniecznie komentarze a Ci się rozjaśni jak to wygłąda.

Dziękuję

Oczywiście że szóstka to świetna cyfra, tez chce się dobrze czuć ze swoim sprzętem. Rozważę zakup. Widzę że 1,3 i 2 wersje podłużna i okrągła. Już zerkam na morelki... no i brak polskiego menu i czasami nie wyświetla kto dzwoni. Poza tym nieco mały

Kolega używa Whatss Upp, to mnie najbardziej interesuje jak działa i czy da się słuchać wiadomości ?

Czekam na ocenę tego co zaproponowałem

Edytowane przez Marek1977

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Marek1977 ,akurat tej aplikacji nie używam, Xiaomi nie ma głośnika i nic nie posłuchasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Minęły 3 dni i widać wszyscy olewają zarówno moja osobę jak i temat który założyłem.

Najłatwiej jest napisać żebym kupił coś droższego za 700-900 zł ale tak samo to i ja umiem napisać. Nie kupuje Dacii za 60 tys, kup normalne auto za 90

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzisz... Ja na przykład zlałem temat, po przeczytaniu Twoich wymagań. 

Ja, osobiście, noszę smart_budzik po to, żeby był moim drugim smarkfonem, którego z powodu iż mam przypiętego do ręki nie posieję... Ma dzwonić, odbierać/wypisywać sesemesy i mememesy, ma działać internet/mapy, ma robić zdjęcia, grać, trąbić i robić resztę jak zespół Kombi... ?

Kasy nie chciałem wydawać dużo, bo nie do końca nie byłem przekonany, że się uda i dlatego w grę wchodziły tylko i wyłącznie Chiny... 

I mam Zeblaze Thor 4 Dual... Kupiony z powodu iż ma przednią kamerkę która umożliwia video-rozmowy (na co nacisk Żonka kładła żebym jej nie zginął.... Bo po wypadku często wychodzę i nie wiem gdzie jestem...). 

Doświadczenia z tym które podałeś, nie mam żadnego... 

I dlatego kupiłem sobie gadżet który miał mi się podobać i podoba... I którego jedyną upierdliwością jest bateria wystarczająca na 15 godsin na podłączonym BT i reszcie działań... 

I miałem, i cały czas mam gdzieś, opinie innych, bo to ja go noszę, mi się ma podobać, mi odpowiadać i mi być potrzebny... 

I miał nie kosstować tyle co reszta... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 25.07.2019 o 18:17, Rura_the_best napisał:

Widzisz... Ja na przykład zlałem temat, po przeczytaniu Twoich wymagań. 

I mam Zeblaze Thor 4 Dual... Kupiony z powodu iż ma przednią kamerkę która umożliwia video-rozmowy (na co nacisk Żonka kładła żebym jej nie zginął.... Bo po wypadku często wychodzę i nie wiem gdzie jestem...). 

Dzięki za opinię, wystarczyło napisać że zbyt duże wymagania jak taka cenę.

A ten Zeblaze jest ciekawy, z tego co widzę to kosztuje tez ok 400-500 zł

Doświadczenia z tym które podałeś, nie mam żadnego... 

I dlatego kupiłem sobie gadżet który miał mi się podobać i podoba... I którego jedyną upierdliwością jest bateria wystarczająca na 15 godzin na podłączonym BT i reszcie działań... 

To ważna uwaga, czyli 580 mAh to mało jeśli używa się to jako smartfona. Zapytam jak z jakością rozmów głosowych? Można używać nie przekładając karty ze smartfona ?

I miałem, i cały czas mam gdzieś, opinie innych, bo to ja go noszę, mi się ma podobać, mi odpowiadać i mi być potrzebny... 

I miał nie kosztować tyle co reszta... 

No z tym się nie zgodzę, opinia innych jest ważna bo co  z tego że nie drogo i mnie się podoba jak jest totalnym nieporozumieniem, np nic nie widać, nic nie słychać a bateria anie trzyma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bateria trzyma ubogo bo:

- cały czas łączność z telefonem po BT i kupa powiadomień a obie strony. 

- ustawione, że ma korzystać z 4G i robi to namiętnie 

- jasność ekranu teraz na maksa i każde powiadomienie go wybudza na minimum 30 s. 

Jeżeli idzie o rozmowy, korzystam z SIM osobnego dla niego i podczas jazdy dykiżansem mnie słychać - ja słyszę... 

Jak wygląda sprawa gdy ma robić za zestaw głośnomówiący telefonu nie mam pojęcia, bo nigdy tak nie używałem. Po prostu nie po to go mam. A i tak wolę używać słuchawki/słuchawek - zależy co mam na uchu. 

A jeszcze jeżeli idzie o baterię, to wystarcza od rana do wieczora. Powerbanki są nawet z ogniwami ładowanymi przez słonko... W jaskini nie mieszkam... Ani po ciemnej stronie Księżyca, więc jak dla mnie ma wystarczająco pojemną baterię.... ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi