Skocz do zawartości
KacpiPL

Dlaczego wyświetlacz nad czujnikiem odcisków palców podświetla się na maksymalny poziom?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Koledzy, mam taką zagwozdkę zwiazaną z ekranem w 7pro. Za każdym razem, gdy dotknie się wygaszonego ekranu, fragment wyświetlacza nad czujnikiem odcisków palców podświetla się na maksymalny poziom. W aplikacjach np. banku dzieje się to samo. Jak wiemy, długie podświetlanie jednego miejsca prowadzi do wypalenia ekranu, taki urok amoledow. Czy dobrze wydaje mi się, że producent nie przewidział, że ekran może się w tym miejscu wypalić i nie zapobiegł temu w sposób, jak np. Samsung, że ikonka przycisku pod ekranem przemieszcza się o jakieś milimetry? Czy przemieszcza się ten symbol linii papilarnych ale ja tego nie widzę po prostu?

Edytowane przez KacpiPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PiPoLiNiO

Musi tak być, bo to czytnik optyczny, który działa z podświetleniem. W Samsung masz inny rodzaj czytnika,dlatego działa też na wyłączonym ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam, czytnik jest optyczny stąd podświetlenie, jednak nie ma czego żałować bo soniczny z Samsunga działa po prostu gorzej.

Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, rozumiem jaki to czytnik.

Czyli po prostu, prędzej czy później ekran się w tym miejscu wypalić. Szkoda 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PiPoLiNiO

Dlaczego miałoby Ci się cokolwiek wypalić? Wypala się od wielogodzinnego wyświetlania tego samego elementu. A nie od wyświetlania czegoś tysięc razy dziennie na sekundę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie. Nie potrzebnie martwisz się takim czymś... Nie ma to żadnego wpływu na wypalanie wyświetlacza.

Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie. To miejsce ekranu by Ci się wypaliło jakbyś wyświetlał na nim obraz statyczny, a tego przecież nie robisz i jest on zmienny.

W dodatku optyczny ma wadę w postaci bezpieczeństwa - można go podrobić i można odbić zwyczajnym zdjęciem dobrej jakości, a telefon pewnie się odblokuje.

Podobno najlepszy byłby ultradźwiękowy. Niestety wciąż on nim mowa i na tym się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PiPoLiNiO

Przecież s10 ma ultradźwiękowy. I wcale nie był super. Do tego również dało się go odblokować dzięki drukarce 3d.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No rzeczywiście ma... Ale złapałem zdziwko. Tyle było nagłówków, że trudny do zrobienia, że są opóźnienia, że nie będzie dało się złamać, a tu taki finał :D

No zaskoczyłeś mnie, a dla mnie S10 był takim odgrzewanym kotletem, że nawet nie zainteresował mnie ani trochę :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PiPoLiNiO

Ogólnie w op działa lepiej skaner. W s10+ teoretycznie łapie mokre palce, w praktyce mi nie łapał. I działa dużo wolniej niż w op.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi