Skocz do zawartości
KacpiPL

Dlaczego wyświetlacz nad czujnikiem odcisków palców podświetla się na maksymalny poziom?

Rekomendowane odpowiedzi

W swoim życiu widziałem Galaxy s6 Edge, który mimo, że szkło się z niego odklejało, śmigał aż miło i miał właśnie wypalony ekran. Głównie od klawiatury. Niby też nie jest wyświetlana cały czas, a dała radę się wypalić. Moja dziewczyna albo całymi dniami pisała na klawiaturze albo jednak po jakimś czasie nawet element wyświetlany raz na jakiś czas potrafi się wypalić. Jak znajdę ten telefon, to pokaże Wam. Potłuczony z każdej strony, od frontu można palcem miziać czystego amoleda bo szkło miejscami odpadło, ale sam ekran nie pękł i ciągle działa tak jak i dotyk.

Stąd moje pytanie. Nie chce po roku mieć zielonego kółka na ekranie :D

Porównując do Samsunga, chodziło mi o s8 i s9, które miały przycisk pod ekranem i był on oznaczony takim właśnie kółkiem i żeby się to nie wypaliło, Samsung dodał opcje, że te kółko się przesuwa co jakiś czas o ileś pikseli. Czy to działało, nie wiem. Myślałem, że OP może też ten obrazek linii papilarnych przemieszcza o kilka pikseli w celu uniknięcia wypalenia. W końcu to żadna różnica, czy przyłożymy palec o piksel bardziej w lewo czy w prawo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    regod
    Napisano (edytowane)

Mialem S10+ , mate 20 pro, oneplus 6t i teraz oneplus 7 pro. Ten w 7 pro działa zdecydowanie najszybciej i najcelniej. W S10+ czytnikiem byłem bardzo zawiedziony, więc odblokowywalem telefon za pomocą twarzy, które nie jest niestety tak bezpieczne jak odciskiem palca. A najlepszym sposobem odblokowania urządzenia był dla mnie w mate 20 pro za pomocą skanu 3d twarzy i w iPhone XS max za pomocą face id.

dodana zawartość

13 minut temu, KacpiPL napisał:

W swoim życiu widziałem Galaxy s6 Edge, który mimo, że szkło się z niego odklejało, śmigał aż miło i miał właśnie wypalony ekran. Głównie od klawiatury. Niby też nie jest wyświetlana cały czas, a dała radę się wypalić. Moja dziewczyna albo całymi dniami pisała na klawiaturze albo jednak po jakimś czasie nawet element wyświetlany raz na jakiś czas potrafi się wypalić. Jak znajdę ten telefon, to pokaże Wam. Potłuczony z każdej strony, od frontu można palcem miziać czystego amoleda bo szkło miejscami odpadło, ale sam ekran nie pękł i ciągle działa tak jak i dotyk.

Stąd moje pytanie. Nie chce po roku mieć zielonego kółka na ekranie :D

Porównując do Samsunga, chodziło mi o s8 i s9, które miały przycisk pod ekranem i był on oznaczony takim właśnie kółkiem i żeby się to nie wypaliło, Samsung dodał opcje, że te kółko się przesuwa co jakiś czas o ileś pikseli. Czy to działało, nie wiem. Myślałem, że OP może też ten obrazek linii papilarnych przemieszcza o kilka pikseli w celu uniknięcia wypalenia. W końcu to żadna różnica, czy przyłożymy palec o piksel bardziej w lewo czy w prawo.

Nic się nie wypali. Wypala się od statycznego ekranu wielogodzinnego na maxymalnym podświetleniu. Przycisk podświetla się tylko w momencie nacisku palca i tylko na ułamek sekundy. Nie ma szans na wypalenie tego miejsca.

Martw się raczej o belkę u góry ekranu albo na ikony baterii, sieci itp. bo wchodząc przez chroma np. na to forum masz zielona belkę , i białe ikony. Wypalenie ekranu uwielbia duży kontrast. Dlatego nie używam dark mode czy ciemnych tapet. Nie używam też telefonu jako wielogodzinnej nawigacji ... Co jest ułomnością moja, ale takie mam chore zasady, bo można by powiedzieć że telefon staje się bezużyteczny. Nigdy nie miałem wypalonego ekranu a miałem wszystkie Samsungi od s2, huaweia mate 10 pro i 20 pro, p20 pro , iPhone XS max , LG v30 na oledzie i parę innych z wyświetlaczami organicznymi.

Edytowane przez regod
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czym sie przejmujecie, wypala sie to na gwarancje i nowy ekran proste ;). I tak wiekszosc do 3 lat i wymiana tela ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@shadow14pl Przejmujemy się, bo Samsung na takie usterki ostatnio wypinał du*ę na klienta twierdząc, że ten był eksploatowany w nieprawidłowy sposób? ;) 

Edytowane przez trampowsky

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    2 minuty temu, trampowsky napisał:

@shadow14pl Przejmujemy się, bo Samsung na takie usterki ostatnio wypinał du*ę na klienta twierdząc, że ten był eksploatowany w nieprawidłowy sposób? ;) 

ten Szajsung... Moze One cos  z tym zrobi

Edytowane przez shadow14pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    regod

Apple tez wypina się na gwarancję z tytułu wypalonego wyświetlacza. Jest to nawet zapisane u nich w warunkach gwarancyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi