Skocz do zawartości
Mariusz Ess

Mi9/lgv30/mate20pro/s10e/s9plus - co będzie najlepszym wyborem ?

Rekomendowane odpowiedzi

neomagnet

@ecilop889 Inne zdanie jak najbardziej akceptuję, ale takie, które jest niezgodne z prawdą już nie do końca mi leży. Mam Mi9 i widzę jak działa EIS, porównując z 3 lata starszym S7, który nawet na samym OIS stabilizuje o niebo lepiej zwyczajnie nie wierzę, że V30 (a widziałem również nagrania z niego) wypadł gorzej. Może miałeś uszkodzony egzemplarz? W LG to akurat możliwe... OIS - czyli sprzętowa stabilizacja daje o wiele lepsze efekty i całość wygląda naturalniej. Przy EIS i np nagłym przyspieszeniu lub gwałtownym ruchu widać praktycznie zawsze spory spadek jakości. Takie są fakty, to nie jest jakaś tam moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Że też znowu na Ciebie trafiło... 

Niestety spieszę donieść, że w wypadku tak małego i og{lnie nieskomplikowanego w tym względzie układu optycznego jaki jest w smarkfonach, optyczna stabilizacja obrazu przy nagraniach video jest o kant 4 lter potłóc w porównaniu ze stabilizacją elektroniczną... 

Swego czasu chodziły słuchy, że niektórzy producenci lekko kantują i w przypadku kręcenia video są zaprzęgane do roboty obie, z przewagą elektronicznej w tle, bo oficjalnie jest to "optyczna"... Niestety optyczna w gęstym ruchu może i na bank nie nadąża... 

Przewagę optycznej widać natomiast w przypadku ujęć statycznych... Bo nie ma podbijania ISO, a ewntualne drgania są niwelowane przez optykę... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Nie wierzę w to co czytam. Normalnie nie wierzę :) Jak można pisać że eis dorównuje ois :facepalm: Przecież to ręce opadają. Chyba że ktoś ślepy,daltonista lub z inną chorobą. Przecież dziecko 5letnie widząc filmy z obu widzi od razu różnice. 

Miałem telefony z ois i bez i nigdy nie powiedziałbym że nie ma różnicy bądź eis jest lepsze. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurczaki... Muszę iść zobaczyć czy mój doktor z fizyki-optyki z polibudy jeszcze żyje.... I powiedzieć, że oszukiwał na wykładach... 

Choroba... I tym wszystkim "specom" z tytułami też trzeba to powiedzieć... 

Ale luzik... Internety to fajne miejsce... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Internety a to co samemu się widzi to dwie różne sprawy. Fizyki nie oszukasz. Ois działa na zasadzie magnesów,drgającej soczewki itd. eis to czysta elektronika która obcina kadr o około 5 do nawet 10% i stara się kalibrować przesuwając obraz w drugą stronę. I tu wszystko zależy od bardzo dobrze napisanego pod to softu. Inaczej być nie może. Jedyny dobry film z eis widziałem nagrany na jakimś Sony. A jak wiemy przykładowo Xiaomi nie słynie z dobrych softów ^^

Trzeba trochę dowiedzieć się co jak działa a nie ślepo wierzyć w co piszą w "internetach".

A jeżeli nadal różnic nie widzisz lub starasz się ich nie widzieć to nie mam pytań...

Edytowane przez rybus85
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neomagnet

@Rura_the_best Tradycyjnie błyszczysz niewiedzą. Producenci nic nie kantują, najwięksi oficjalnie i bez ściemy używają obu typów stabilizacji, a EIS możesz sobie bez problemu wyłączyć. No ale skoro EIS jest Twoim zdaniem lepsze przy nagraniach to wytłumacz mi proszę dlaczego nagrania z Twojego ukochanego Xiaomi z użyciem EIS wyglądają jak nagrane przez żula na delirce, a staruszek S7 z wyłączonym EIS nagrywa nieporównywalnie stabilniej? Czekam na teorię, chętnie się pośmieję. Takich ciekawostek nie czytałem od czasu komisji Macierewicza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    3 minuty temu, neomagnet napisał:

dlaczego nagrania z Twojego ukochanego Xiaomi z użyciem EIS wyglądają jak nagrane przez żula na delirce

Jego nagrania wyglądają całkiem dobrze. To ty się żalisz, że są do d.

Edytowane przez dzidexx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neomagnet

@dzidexx Dobrze to pojęcie względne. Jajko rozbite na ścianie też może wyglądać "dobrze" dla jakiegoś krytyka. Ja mam porównanie bezpośrednie i widzę, że są gorsze od nagrań ze sprzętu znacznie starszego. Już wrzucałeś linki na których widać to "dobrze"....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wrzuć linki... Chętnie się czegoś dowiem o nagraniach z "mojego Xiaomi"... Tylko z mojego... Nie z jakiegoś z 4 liter... 

Qrczaki... A wydawało mi się, że większość robiłem kamerą... Tak samo jak większość (o ile nie wszystkie) foty które wymagają jakości robiłem sprzętem do tego przeznaczonym... I nie był to smarkfon... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@neomagnet

t.me/GCamMI9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi