Skocz do zawartości
Mariusz Ess

Mi9/lgv30/mate20pro/s10e/s9plus - co będzie najlepszym wyborem ?

Rekomendowane odpowiedzi

neomagnet

@dzidexx Tak, jest coś takiego jak Gcam, mam i używam. I co z tego? W kwestii stabilizacji w wideo specjalnych różnic nie ma, poza tym że apka nadal potrafi się sypnąć. Najnowsza już jest w miarę ok, starsza wersja crashowała się momentalnie podczas przełączenia na wideo.

@Rura_the_best widzę, że nie zrozumiałeś...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

W linku znajdziesz zdjęcia i filmy, z GCam i MiuiCam.

@up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neomagnet

@dzidexx Mam Mi9, mam i używam Gcam, nie potrzebuję więcej przykładów z internetu. Wiem, że apka potrafi zrobić dużą różnicę. Link jak dla mnie zresztą bezużyteczny, nie używam telegrama  i szczerze mówiąc nie mam zamiaru ani tym bardziej czasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    6 minut temu, neomagnet napisał:

6 minut temu, neomagnet napisał:

szczerze mówiąc nie mam zamiaru ani tym bardziej czasu.

Nadal zostajesz jedyny z video

Cytat

nagrane przez żula na delirce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neomagnet

@dzidexx Tak, jedyny, a wielu recenzentów, którzy zauważają, że wideo wypada tak sobie, to tylko błąd statystyczny? Zastosowanie samego EIS powoduje duże spadki jakości podczas jakiegokolwiek ruchu i widać to na KAŻDYM nagraniu. Przy szybszych ruchach zauważyć można dodatkowo zwiększone kadrowanie. OIS eliminuje te problemy, a EIS niweluje wtedy głównie ograniczoną (choćby rozmiarem) funkcjonalność sprzętowej stabilizacji.Dopiero zastosowanie obu technik daje dobry efekt, co już wcześniej pisałem. Tak ciężko to zrozumieć? Czy na siłę musicie bronić Xiaomi? Płacą Wam za to? 

Ja wiem co widzę, wzrok na szczęście mam nadal bardzo dobry i potrafię dostrzec jak kiepskie są nagrania na Mi9. Dla kogoś kto ogląda to tylko na ekranie smarthona, albo od dawna nie miał styczności z niczym lepszy, to te nagrania pewnie są ok, ale nie dla mnie. Jak już resztą wiele razy pisałem: niska cena nie bierze się znikąd. 

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    Godzinę temu, neomagnet napisał:

wielu recenzentów

Pokaż mi recenzję zawierającą:

"Mi9 dużo gorszy od S7"

"Trzęsie jak ...w delirium"

Brakuje ci jakiegokol stopniowania. Używasz tylko 0 i 10, żadnej oceny pomiędzy.

Dla mnie wszystkie Samsungi to w takiej skali 0 - za pocztówki zamiast zdjęć.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

@neomagnet nie wytłumaczysz :D

Może koledzy muszą napisać do producentów żeby oszczędzali i nie pakowali do telefonów ois bo eis jest lepsze i zaoszczędzą $$$ ^^

Pomału co niektórzy brną w komedie :)

Nawet znajomi co mają Mi9 stwierdzili że wideo z tego telefonu to kiepscizna. Od biedy można nagrać i tyle. 

• Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie brną w kiepściznę... EIS jest lepszy (UWAGA!) tylko w przypadku video i głównie w przypadku smarków. I jest to ogólnie znana rzecz i temat i związany on jest z niestety możliwościami technicznymi wynikającymi z budowy... 

I tak.. Filmy z chinoli jak na razie jakością nie powalają, ale biedne jakoś totalnie też nie są (vide Pirzu i jego recenzje, pogorszone przez kompresję na jutuba). Bo znowuż technika. Softowo stoją gorzej od koreńców jeżeli chodzi o kamerki... O co częściowo dbają oni sami... Przykład samsung i gm1 którą to sprzedawali na prawo i lewo z ograniczonymi softowo(przez taki a nie inny soft) możliwościami... I tutaj wyżej 4 liter nie podskoczysz... 

Tylko na.... (wpisz imię dowolnego bóstwa, czy w co tam wierzysz) noż bądźmy poważni - jaka ilość uzyszkodników używa smarków do robienia profesjonalnych filmów, takich do oglądania w kinie? Pewnikiem jakiś ułamek promila... Dla reszty 17",czy też 15,6 na lapku, czy 32",czy 40" tv to już maks... 95% i tak ogląda na ekranie telefonu... Pany jaka jakość w tym przypadku? IMHO to co prezentują sobą chinole w zupełności tłumaczy dlaczego ich "flagowce" są połowę i więcej tańsze, a jakościowo są może o schodek w wieżowcu gorzej od samsunga... I to też niekoniecznie... Zależy gdzie, kiedy i co się ogląda ?

Teraz niestety mnie poskładało, ale może do łikendu dojdę do siebie i zabiorę Żonce 9tkę,wezmę maxa i coś jeszcze i coś spłodzę na zewnątrz.. Niestety nowych wynalazków koreńców nie posiadam, dlatego będzie to niemiarodajne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neomagnet
    Godzinę temu, dzidexx napisał:

Brakuje ci

Zabrakło to Tobie reszty zdania, które cytujesz. 

Tak się to powinno robić:

2 godziny temu, neomagnet napisał:

Tak, jedyny, a wielu recenzentów, którzy zauważają, że wideo wypada tak sobie, to tylko błąd statystyczny?

I teraz wskaż mi gdzie napisałem, że recenzenci użyli zwrotów:

Godzinę temu, dzidexx napisał:

"Mi9 dużo gorszy od S7"

"Trzęsie jak ...w delirium"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

No to kręćcie sobie samym eis i ogladajcie tą galaretę. Chyba że żółte wreszcie napiszą kozacki soft pod to to chylę czoła. Ja wolę mega płynne fhd 60fps oglądane na czymś większym niż ekran telefonu lub latpopa. Bo jaki sens nagrywać film i nie otwierać go na dobrym tv?

dodana zawartość

Z drugiej strony mamy tu kilka stron dyskusji która strasznie zboczyła z tematu :)

Czy autor tematu coś już zakupił lub co ma na oku na tą chwilę? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi