Skocz do zawartości
Zephon

Natępca wysłużonego A5 (2016) - Raczej Samsung, z dobrą baterią oraz aparatem [do 1500zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Zephon
    Napisano (edytowane)

Witam, potrzebuje porady - chcę zrobić żonie prezent na urodziny (za 2 miesiące) i kupic jej następce używanego przez 3.5 roku Samsunga Galaxy A5 (2016).

Budżet jaki przewiduje to raczej 1500zł maks - polska dystrybucja - nowy.

Preferuje raczej samsungi, ze względu na jej obeznanie z interfejsem.

Wymagań szczególnych nie ma, płynny z dobra baterią i niezłym aparatem. Czasem posłucha muzyki, czy sprawdzi pocztę/przeglądarkę. To tyle 

Mile widziana solidna obudowa zalatująca "premium" i jakaś fajna wersja kolorystyczna.

Mysałem nad Samsungiem A40, ale ponoc ma słabą baterię.

Pozdr!

Edytowane przez Piwakk
    Poprawienie nazwy tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Weź jej A6 2018 i masz pewność że dziewczyna się nie pogubi( w interfejsie :- P )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co to za różnica czy weżmie A6, A8 czy A50? Samsung ma w swoich modelach prawie że identyczny interfejs. W ogóle nie pojmuję jak można się pogubić w interfejsie jakiegokolwiek telefonu. To nie statek kosmiczny że jest tam milion funkcji.

A40 jak najbardziej może być, zgrabny telefon z dobrym stosunkiem ceny do jakości ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zephon

Tak sobie myślę, że jednak kompaktowość obudowy też będzie w cenie, więc załóżmy nic większego niż 15cm - A5 ma 14,5cm.

Póki co biorę pod uwagę:

- A40 - cenowo myślę, że jakieś 950-1100zł, tylko chyba strasznie plastikowy względem A5?

- Mi 9 SE - tutaj to już niestety górna granica 1500zł, ale fajnie się prezentuje, dajcie prosze znać jak jest z tym interfejsem, też ma takie feature`y jak Samsung z tym przesuwaniem palcem w prawo/lewo w kontaktach i wskakuje połączenie lub sms? W jakiej realnej promocyjnej cenie jest do wyrwania?

-Huawei/Honor? Czy dalej mogą stracic wsparcie? Sam już nie wiem jaki jest etap tego cyrku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topoll

Ja sugerowałbym pozostanie przy Samsungu.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

dodana zawartość

A co to za różnica czy weżmie A6, A8 czy A50? Samsung ma w swoich modelach prawie że identyczny interfejs. W ogóle nie pojmuję jak można się pogubić w interfejsie jakiegokolwiek telefonu. To nie statek kosmiczny że jest tam milion funkcji.
    A40 jak najbardziej może być, zgrabny telefon z dobrym stosunkiem ceny do jakości
    Można się pogubić. A w zasadzie nie tyle się pogubić co mieć inne nawyki. Zwłaszcza jak większość kobiet traktuje telefon czysto użytkowo i korzysta z telefonu na zasadzie przyzwyczajeń - zazwyczaj przejście na inny interfejs wymaga większej pracy aby je zmienić.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zephon

Tak sobie myślę że Samsung ma już w sumie to one ui, więc tak czy siak interfejs będzie inny niż w tej starej A5. Coraz bardziej skłaniam się ku Mi9 se w wersji velvet. Soft w xiaomi jest w miarę prosty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ironclad

Mi 9 dobra opcja, ale mnie MIUI nie przekonuje, wolę oxygen os.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zephon

Kurczę nie mogę się doczekać na to lawendowe mi 9se. Wszędzie oczekiwanie na dostawę.

Macie jeszcze jakieś alternatywy w podobnych rozmiarach z dobrą jakością wykonania i cena maks 1500-1600 zł.? 

Na wypadek jakby nie udało się zdobyć mi9 se do połowy września? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ironclad
    Kurczę nie mogę się doczekać na to lawendowe mi 9se. Wszędzie oczekiwanie na dostawę.

Macie jeszcze jakieś alternatywy w podobnych rozmiarach z dobrą jakością wykonania i cena maks 1500-1600 zł.? 

Na wypadek jakby nie udało się zdobyć mi9 se do połowy września? 
    Rozważ Honor 20, bardzo dobry sprzęt, wydajny z dobrym aparatem i pojemną baterią, możesz wyrwać nówkę za ok 1400-1500 na olx od operatora. Jest to chyba najlepsza alternatywa dla Mi 9 w tym budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    harnax

Bądź mate 20 😃

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi