Skocz do zawartości
haredzak

Kontrola wersji w Android studio - wybór odpowiedniej komendy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zacząłem dłubać przy swoim projekcie, zrobiłem dwa commity a później zaszła potrzeba aby powrócić do ostatniego commitu - usuwając pliki robocze oraz te w indexie . Gdy uczyłem się nie miałem problemu przywrócić wersji jednego pliku tutaj natomiast jest więcej plików i już się pogubiłem. Zacząłem od git checkout - wyskoczył  error: pathspec 'f332813' did not match any file(s) known to git. Później spróbowałem przywrócić pierwszy commit za pomocą git reset --hard i przyróciło.. usuwając poprzedni commit.. Czy ktoś wytłumaczy mi jak powinienem postącpić aby powrócić do np. 2 od końca commitu tak by usunęło mi wszystkie zmiany jakie wprowadziłem od pory utworzenia commitu? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@haredzak git reset --hard <numer_commitu> powinno działać. Jeżeli nie jesteś pewien co do zmian które wprowadzasz, zawsze możesz zacząć korzystać z branchy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziekuje za pomoc. Wpisana komenda niestety usuwa nowsze commity tak jak wyżej pisałem. Rozumiem, że droga prowadzi przez naukę branchy jeżeli chcę zachować commity? Widzę, że komenda ta działa jeśli chcę powrócic do ostatniego commita usuwając modyfikacje na tym commicie a to jest to co również mnie męczyło, ale z innego względu - zmiany zachodziły po kilkudziesieciu sekundach a nie od razu.. Czy to normalne, że wczytywanie commitu tyle trwa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Usuwanie plików i przywrócenie zmian z poprzedniego commita trwa chwilę, więc to normalne że może robić się kilka sekund ?

Zapoznaj się z Git Flow, na YouTube jest też dobra seria o gicie po polsku: 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi