Skocz do zawartości
gracz24

Czy istnieje ładowarka bezprzewodowa (nie indukcyjna)?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy istnieje ładowarka bezprzewodowa, która działa na takiej zasadzie że podłancza się wtyczke do kontaktu (nie ma żadnego kabla tylko sama wtyczka) i np jakiś czip do smartfona i w ten sposób ładuje bezprzewodowo i np można z tak ładowanym smartfonem odejść na ileś metrów? Nie chodzi mi o indukcje gdzie kładzie się smartfona na podstawie i dopiero w tedy ładuje, nie chodzi mi też o power banka którego trzeba naładować i dopiero podłączyć do smartfona. Mam nadzieje że zrozumiecie o co mi chodzi, szukałem w internecie i na portalach aukcyjnych ale nie znalazłem takiego czegoś i teraz czy to jest z jakichś przyczyn niewykonalne technicznie czy co?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Karls

Tesla ponoć miał taką technologię ;). Ale dowodów brak, także na obecny, oficjalny stan technologii jest to niewykonalne. Jedyne przesyłanie energii na odległość to właśnie indukcja, a ta zgodnie z prawem Biota-Savarta maleje proporcjonalnie do kwadratu odległości od przewodnika, przez który płynie prąd. Łatwo się więc domyślić, że działa to skutecznie tylko na bardzo małe odległości, w praktyce max kilka centymetrów :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    Napisano (edytowane)
    1 godzinę temu, Karls napisał:

Jedyne przesyłanie energii 

Wiatr czy słońce nie przesyła(przenosi) energii? Tak gwoli ścisłości.

Odnośnie ładowarki, która działałaby w 10 m³ - jak sądzisz co by się z ciebie zrobiło gdybyś w niej się znajdował?

@gracz24

Włóż surowe jajko do mikrofali - efekt będzie podobny. Spytaj najpierw właściciela.

Edytowane przez dzidexx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Karls
    Godzinę temu, dzidexx napisał:

Wiatr czy słońce nie przesyła(przenosi) energii? Tak gwoli ścisłości.

W zasadzie tak, przy czym nie jest to przesył bezstratny. W tym sensie możesz sobie przemontować wiatraczek do telefonu i włączyć wentylator i jakiś przesył energii na odległość to będzie, ale niezbyt wydajny :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedzi, czyli taka ładowarka nie istnieje, bo jest to technicznie niewykonalne a nawet niemożliwe!?

Odnośnie ładowarki, która działałaby w 10 m³ - jak sądzisz co by się z ciebie zrobiło gdybyś w niej się znajdował?

Jak w niej znajdował?

Włóż surowe jajko do mikrofali - efekt będzie podobny. Spytaj najpierw właściciela.

Mógłbyś wytłumaczyć o co chodzi bo jestem ciekawy, nigdy nie robiłem jajek w mikrofali i o jakiego właściciela chodzi i o co mam się go spytać? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi