Skocz do zawartości
worldremaker

Telefon nie może nawiązać połączenia z satelitami

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć Wszystkim!

Mam dziwny problem z GPS, z którym walczę od dwóch miesięcy i powoli rozkładam ręce. Mam zrootowanego Honor 7 Lite, któremu co jakiś czas krzaczy się właśnie system nawigacji. Co dziwne nie pomaga czyszczenie cache i app data dla aplikacji powiązanych z nawigacją, a jedynie przywrócenie ustawień fabrycznych. Dzieje się tak średnio co miesiąc, a poza tym, że aplikacje nawigacyjne nie potrafią nawiązać połączenia z satelitami bez przerwy o tym informując to w aplikacji GPS Reset COM objawia się to następująco:

W lewym dolnym rogu tej aplikacji jest ilość satelit połączonych z/widzianych przez telefon. I teraz tak. Na starcie pokazuje np. 0/17, ale po sekundzie czy dwóch spada do np 0/7. Po jakimś czasie (10-15 sekund) znów wskoczy na 3/18 ale po sekundzie czy dwóch już 0/9. Czasami jest tak, że widzi 0/29 satelit, potem uzyskuje połączenie z 3/22 a po 2 sekundach je traci powracając do 0/29. Pomaga jedynie factory reset, po czym przez miesiąc wszystko jest w porządku, a sama apka GPS Reset COM ze strzała pokazuje np 10/24 i GPS śmiga jak wściekły. Nie pomagają resety GPS, tryby samolotowe, restarty urządzenia i inne ogólnodostępne w internecie solucje, a samo resetowanie telefonu jest średnio wygodne.

Tym razem nie mam podróży w planach i mogę przysiąść do tego problemu, ale niestety kończą mi się pomysły.

- Ustawienia GPS: Wysoka dokładność, Wi-Fi, GPS, sieci komórkowe

- Oszczędzanie energii: Wyłączone

- Czas: Ustawiany automatycznie (też próbowałem tym manipulować)

Nadmieniam, że telefon jest zrootowany i jest pełny dostęp do plików.

Edytowane przez Gwozdek
    Doprecyzowałem nazwę wątku. Proszę nazywać tematy tak, aby krótko streszczały poruszany problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi