Skocz do zawartości
Gwozdek

tutorial Wymuszenie aktualizacji - HiSuite Debug Launcher

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek
    Napisano (edytowane)

Na wstępie zaznaczam od razu - nie jest to oficjalny sposób aktualizowania telefonu i jeśli chcecie się go podjąć, to robicie to na własną odpowiedzialność. Mi się to udało, innym również, ale nikt nie daje gwarancji na bezproblemowy proces.

Przydatnym narzędziem (w zasadzie niezbędnym) będzie aplikacji Firmware Finder. Można ją pobrać na telefon z Google Play.

Telefon musi być niemodyfikowany (brak roota i custom recovery), bootloader może być zablokowany. Zainstalować aktualizację można tylko wtedy, gdy w Firmware Finder widzimy, że dany soft został dopuszczony do instalacji na naszym telefonie. W przeciwnym razie, aktualizacja się nie powiedzie!

1. Pobieramy paczkę: https://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=4798209&d=1564260302

2. Rozpakowujemy i sprawdzamy pliki:
        a) IMEI.txt - tutaj zamiast XXXXXX wpisujemy swój pierwszy IMEI z telefonu
        b) hisuite9_request_update.txt - tu trzeba dokonać pewnych zmian. Opis w spoilerze

Spoiler

"description":"325 - Full Update" - w tej linijce należy wpisać końcówkę numeru aktualizacji. Przykładowo, z softu COL-LGPR2-OVS 9.1.0.325 zamieścić samo 325.

"name":"COL-LGPR2-OVS 9.1.0.325" - tutaj zamieszczamy pełną nazwę paczki z aktualizacją, którą chcemy zainstalować. W aplikacji Firmware Finder otrzymujemy wynik z COL-LGPR2-OVS, choć szukamy dla COR-L29C432. To nic takiego i nie należy się tym przejmować.

"url":"http://updatessl.dbankcdn.com/TDS/data/files/p3/s15/G5029/g0/v280740/f1/" - w cudzysłowiu wstaw adres URL do interesującej Cię wersji oprogramowania. Zwykle link jest dłuższy, dlatego to, co znajduje się po f1/, odrzuć. Link można uzyskać przy pomocy Firmware Finder

"version":"COL-LGPR2-OVS 9.1.0.325" - tutaj zamieszczamy pełną nazwę paczki z aktualizacją, którą chcemy zainstalować.

versionID":"280740" - tutaj musisz zamieścić numer ID zgodny z paczką, którą chcesz zainstalować. Numer ID jest widoczny w Firmware Finder, w lewym dolnym rogu każdej paczki z softem.

UWAGA! Powyższa formatka to tylko przykład i nie należy stosować zawartych linków i oznaczeń. Proszę przy pomocy aplikacji Firmware Finder na własną rękę zamieścić w pliku tekstowym odpowiednie dane!

c) tylko jeżeli masz zainstalowane HiSuite w innym miejscu, niż na C:\Program Files (x86). Jeśli masz program właśnie na dysku C, możesz pominąć ten punkt - Launcher.exe.config - plik edytuj za pomocą notatnika i zmień ścieżkę, która prowadzi do pliku .exe HiSuite z Twojego komputera

3. Podłączamy telefon do komputera i uruchamiamy z naszej paczki Launcher.exe. Za moment odpali się samoczynnie HiSuite.

4. Wybieramy z HiSuite opcję aktualizacji i czekamy na pobranie i zainstalowanie aktualizacji.

Oryginalny temat pochodzi z XDA: https://forum.xda-developers.com/honor-10/how-to/guide-hisuite-launcher-t3952270/post79975627#post79975627

Edytowane przez Gwozdek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czemu do wersji 325 a nie 311? 325 w FF nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

A ja nie widzę 311, tylko 325.

Screenshot_20190729_165807_com.teammt.gmanrainy.huaweifirmwarefinder.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy po takim zaktualizowania telefonu każda kolejną aktualizację będę musiał przeprowadzać ręcznie w ten właśnie sposób? Autor poradnika na XDA pisze, że nie jest pewny na 100% bo w sumie za każdym razem wymusza aktualizację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Tego sam jeszcze nie wiem. Myślę, że będzie normalnie.

dodana zawartość

Podejrzewam, że działa to na zasadzie przechwytywania zapytania do serwera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A ja nie widzę 311, tylko 325.
    Screenshot_20190729_165807_com.teammt.gmanrainy.huaweifirmwarefinder.thumb.jpg.80352d0f906812ff21dfdb5254f3c800.jpg
    Sory. Nie wiem czemu wyświetli mi się wątek z honora. Nie zauważyłem że to nie tyczy się p20 pro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jaque

Działa także na innych modelach, przed chwilą zaktualizowałem leciwego już Honora 8 Pro do EMUI 9.1. Niestety wymaga to sporej edycji pliku 'hisuite9_request_update.txt'.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak na przyszłość gdzie znajdę w FF versionID i adres url danej aktualizacji? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

ID:

Screenshot_20190801_165938(1).jpg

URL (w opcji pobierania):

Screenshot_20190801_170017.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alf13
    Działa także na innych modelach, przed chwilą zaktualizowałem leciwego już Honora 8 Pro do EMUI 9.1. Niestety wymaga to sporej edycji pliku 'hisuite9_request_update.txt'.
    Ja próbowałem Honora Play i nie przeszło. Wywaliło po ściągnięciu uaktualnienia. Komunikat że nie można zainstalowac. Podesłał byś swój plik konfiguracyjny...

Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi