Skocz do zawartości
astelix

Wrażenia z użytkowania zakrzywionego ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

astelix

Przejrzałem wszystkie recenzje i na każdej da się zauważyć refleksy świetlne na ekranie. Praktycznie po bokach ten ekran jest nieczytelny i sprawia kłopoty. Tylko chyba zachwyty nad odświerzaniem przykrywają zdrowy rozsądek nikt o tym nie mówi i nie pisze.

Wysłane z S10e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PiPoLiNiO

W pomieszczeniu nie ma z tym problemu. Gorzej na dworze. Bo oprócz refleksów, to sam ekran też jest średnio czytelny w słońcu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W pomieszczeniu nie ma z tym problemu. Gorzej na dworze. Bo oprócz refleksów, to sam ekran też jest średnio czytelny w słońcu.
    To nie do końca prawda. W tej chwili jestem w pokoju z bardzo dużym oknem i refleksy niestety są.
    Generalnie nie czepiałbym się tak mocno gdyby miało to jakieś funkcjonalne uzasadnienie. Jakaś super funkcja która zwiększa funkcjonalność telefonu. Ale nic takiego nie ma. Jest to brzydkie, nic nie dodaje, powoduje kłopoty (refleksy, szkło lub folia ochronna, zmniejszenie czytelności przy krawędziach, zniekształcenia obrazu przy oglądaniu filmów).

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PiPoLiNiO

No skoro jesteś w pokoju z wielkim oknem to świeci Ci słońce. Więc co za różnica czy na zewnątrz czy wewnątrz? O tym właśnie pisałem. Jak idzie słońce na ekran to refleksy są dużo większe niż w innych telefonach. OP po prostu przesadził z wielkością zakrzywienia. W S10+ było to niezauważalne pomimo zakrzywienia ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie. Samsung robi to lepiej. Zagięcie zaczyna się bardzo blisko krawędzi ekranu. I mimo tego, że nadal jest to uj..we rozwiązanie to troszkę mniej uj..we niż w op7pro. Tylko co z tego, jeśli ekran jest dziurawy co już jest dla mnie nie do przyjęcia.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Według mnie to całe zakrzywienie ekranu jest po to, żeby pokazać, że można. Nie widzę żadnej innej funkcji niż takiej, żeby szybciej rozwalił się ekran. Bajer którego nikt nie potrzebuje, bo krawędzie nie są w żaden sposób wykorzystane przez software.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to wygląda w OP, treść w zakrzywieniu jest do samej stalowej ramki, czy kończy się np w 1/2, 1/3, 2/3 zakrzywienia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    astelix

Czy w takim razie ten zacięty ekran skreśla ten telefon przed zakupem? No bo skoro nie można oglądać filmów, widoczność w słońcu jest słaba to do czego on może jeszcze służyć, oprócz oczywistych funkcji oczywiście, do których nadaje się każdy telefon?

Wysłane z S10e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czy w takim razie ten zacięty ekran skreśla ten telefon przed zakupem? No bo skoro nie można oglądać filmów, widoczność w słońcu jest słaba to do czego on może jeszcze służyć, oprócz oczywistych funkcji oczywiście, do których nadaje się każdy telefon?

Wysłane z S10e

To nie jest tak, że zagięty ekran całkowicie psuje wrażenia z korzystania. Czasami po prostu przeszkadza i nie daje kompletnie żadnej wartości dodanej. Sam jestem totalnym krytykiem tego rozwiązania ale mam już trzeci telefon z takim ekranem. Klnę, pomstuje ale co mam zrobić jeśli producenci z braku jakichkolwiek sensownych innowacji idą w zupełnie bezsensowną stronę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    prexda

"po co to" "nic nie widać" "nie da sie na nim oglądać"  "przeszkadza w korzystaniu" "a na co to komu potrzebne" 

Okropnie dramatyzujecie. Szczególnie Ci, co takich ekranów nie mieli/nie mają.
    Zagięte ekrany seryjnie pojawiły się w 2014 roku, więc 5 lat temu, a dopiero teraz co poniektórzy z was zauważyli że coś takiego istnieje?
    Sam korzystam z takiego od początku i ani razu mi nie przeszkodził w konsumpcji tego, co na nim jest wyświetlane. Nic na nim nie zasłania treści (o czym niżej).
    Zakrzywiony ekran wtedy był powiewem czegoś nowego. Telefony wyglądały bardzo nowocześnie i były zapowiedzią kolejnych wersji bardziej lub mniej wygiętych.

Wg mnie, doszukiwanie się na siłę praktycznego zastosowania mija się z celem. Sam w to wątpię, i przyznaje że praktyczne zastosowanie jest mało znaczące, żeby nie powiedzieć żadne, choć np. edge lightning w sensie powiadomień, czy np zegarek na boku panelu wygląda dobrze.Takie ekrany wnoszą przede wszystkim design, i to jest ten ficzer. Taki ekran w telefonach powoduje efekt "wylewania sie" obrazu poza ramki.
    Rozumiem że komuś może się nie podobać, to normalne.

Ja za to nie wyobrażam sobie mieć telefonu, którego ekran jest w jakimś miejscu zasłonięty(sic!), kompletnie niezrozumiałym dla mnie wcięciem.
    Tym ludziom którzy kupują taki wadliwy wg mnie produkt, to ja dopiero się dziwię. Łezka zdaje się powodować najmniejsze szkody w odbiorze (może bym i kupił jeśli nie było by innych) Dziura w samsungach jakoś mnie nie razi tak bardzo jak wcięcie od góry, ale jednak to dokładnie ta sama ewidentna wada. Nagle na zdjęciu masz jego ....brak. Jakby ci sie 500pixeli wypaliło obok siebie w jednym miejscu. WTF? Tego pod fiiczer sie nie da podciągnąć. Chyba że ktoś jest owieczką.

Dlaczego w telewizorach nie ma nagle w 3/4 ekranu plastikowej zaślepki? Może... bo... przeszkadza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi