Skocz do zawartości
astelix

Wrażenia z użytkowania zakrzywionego ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie, mocno się nie zgodzić. Tak jak pisałem wcześniej posiadam już trzeci telefon z takim ekranem. Nie znalazłem przez te 2.5 roku żadnej zalety takiego rozwiązania. Gust to sprawa indywidualna ale estetycznie też mi się to nie podoba. W telefonach szukam przede wszystkim funkcjonalności, a takie rozwiązanie z funkcjonalnością nic wspólnego nie ma. Absurdem już jest zakrzywianie ekranu w telefonie takim jak Galaxy Note. W telefonie który ma być namiastką pracy z komputerem. A do aplikacji typu edge action zagięty ekran wcale nie jest potrzebny.
    Ludzie wyrażają tutaj swoje opinie a to że ktoś ma inną wcale nie znaczy, że można ich obrażać sugerując szukanie na siłę problemu.
    Tak samo jak zagięty ekran nie podobają mi się notche i dziury w ekranie. I dlatego choć od lat byłem wierny serii Note, w tym roku wybrałem op7pro.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OP7Pro jest moim pierwszym telefonem z takim ekranem. Wcześniej jako miłośnik Apple miałem na codzien do czynienia tylko z płaskim ekranem pozbawionym nocza. Jest to najwygodniejszy typ ekranu do konsumpcji treści. 

Zagięte krawędzie pierwszy raz sprawdziłem, gdy moja dziewczyna zakupiła S6 edge. Wyglądało to pięknie. Ekran od krawędzi do krawędzi, design naprawdę byl kozacki. Ale równie kozacko ten ekran się zbił po miesiącu. Telefon był w etui ale upadł właśnie tą zagiętą częścią. Nie wiem jakim cudem ale zrobiła się tylko pajęczyna. Ekran się nie wylał.

Funkcjonalności nie widzę w tym żadnej.  Jest to tylko zabieg, który ma wywołać efekt wow i nic więcej. 

Widoczność w słońcu jest faktycznie gorsza bo na zagięciach pojawiają się refleksy. Powoduje to, że ekran przestaje być tak perfekcyjnie czytelny i pojawiają się na nim dwa pionowe, dość grube pasy, które odbijają światło. Nie powoduje to sytuacji, że nie możemy w ogóle nic przeczytać. Jest to po prostu utrudnione. Mi osobiście nie przeszkadza zupełnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    astelix

Wczoraj jeszcze to porównałem do S10+ i na Samsungu te refleksy nie dają tak po oczach. Te zakrzywienie są jakby delikatniejsze.

Wysłane z S10e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zagięcia bardzo mi się podobają, a refleksy mi nie przeszkadzają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mastefix

Hej.

Czy jak ekran przestawicie z QHD na mniejszą to widać dużą różnicę? Bo jak z 90Hz bym nie zrezygnował tak z rozdzielczości już chyba tak, by oszczędzić baterię...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NqX

Przestawilem na samym początku i nawet zapomniałem, że nie mam qhd. Heh.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie, po co kupować telefon z QHD i przełączać na FHD? Nikt mnie nie przekona, że ma to jakikolwiek sens. Tym bardziej, że różnica w czasie pracy to max 30 minut.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    astelix

Sporo pytań zadałem i sporo odpowiedzi uzyskałem więc czuję się w obowiązku poinformować, że padło na S10 plus.
    Jeśli chodzi o zagięty ekran to zdecydowanie lepiej wygląda to w Samsungu. W 1+ 7 Pro jest to zbyt duże i widoczność w refleksach znacznie ograniczona. Co do innych argumentów to w innym wątku.

Wysłane z S10+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze nie zauważyłem refleksow... 

Być może dlatego, że w pełnym słońcu jedynie sprawdzam kto dzwoni, albo odpisuje na wiadomości szybko, a ekran jest zupełnie czytelny. 

Średnio rozumiem sens korzystania w pełnym słońcu bo po prostu odbija się światło od całego ekranu. Przeglądając pod słońce nie ma żadnego problemu. 

Jakbym bał się, że mi się telefon rozbije to bym kupił xiaomi za 900 zł 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    astelix

Ja refleksy widziałem osobiście, nawet przy sztucznym świetle. Były też widoczne niemal przy każdej recenzji ale to nie był jedyny powód innego wyboru.

Wysłane z S10+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi