Skocz do zawartości
Gość Sekator

Podłączanie napędów NTFS przez kabelek OTG/ EXternal_sd na NTFS

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie na przejściówce (nie kabelku) USB kupionej od BartaGSM nie widzi wcale dysku :o Dzwine... bo wygląda to tak jakby nie dostawał odpowiednio dużo prądu.

Jeżeli chodzi o pendrive sformatowanego pod NTFS to wszystko działa tak jak powinno na

kernelu [email protected] S2-K2-18 :)

Jest to możliwe czy inna przejściowka jest potrzebna ??

Edytowane przez GracGTi6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam 3,5 cala 1 TB ale z własnym zasilaniem i działa (tobie jak słusznie piszesz brakuje mocy :D ) - teoretycznie można by było to rozwiązać kablem usb do dysku z dwoma męskimi końcówkami. Jedna do telefonu druga do kompa lub jakiegoś zasilacza 5V. Natomiast trudno powiedzieć czy czegoś nie uwędzisz :) Teoretycznie nie, ale to tylko teoria - choć kiedyś robiłem takie rzeczy i działało :)

Edytowane przez Sekator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak :-) Mocy brak ale solucja dziala w 100% takze piwo leci w twoja strone i na zdrowie :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co dokladnie trzeba wykonac zeby externalSD jako ntfs ? czy przed lub po nalezy przeformatowac karte pamieci ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co zrobić ?? ;)

Masz na pierwszej stronie poradnik ze szczegółami :)

Co do karty to musisz ją sformatować z systemem plików NTFS a potem do czytnika i testować czy solucja pomoże w zamontowaniu jej w androidzie :)

Ja tak zrobiłem z pendrive (dla testów) i potem wszystko poszło bez najmniejszego problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    co dokladnie trzeba wykonac zeby externalSD jako ntfs ? czy przed lub po nalezy przeformatowac karte pamieci ?

Najpewniej inaczej się nie da :) ale na external SD musiałbyś użyć tego tak:

Przenieść moduły tak jak napisałem

sformatować SD na NTFS

Włożyć do fona

wykonać :

insmod /sdcard/modules/fuse.ko

ntfs-3g /dev/block/mmcblk1p1 /mnt/sdcard/external_sd

Po wykonaniu wejść w ustawienia - domyślna pamięć i włóż kartę pamięci. Podobno działa.

moonmaker05 jak sprawdzisz daj znak - jestem ciekaw czy nie będziesz miał ograniczenia w aplikacji aparat nadal do pół godziny, czy to wnika z wielkości pliku filmu jaki można zapisać na fat32

Edytowane przez Sekator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok dzisiaj to sprawdzę, ale pamiętam jak kiedyś kombinowałem z formatowanie na exfat/ntfs system sam mi formatowal karte pamieci bo format plikow byl nie prawidlowy. odezwe sie jak wszystko wykonam

kurcze... nie mam czytnika kart pamięci :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma takiej możliwości - jeżeli masz windozy to na kartach możesz używać systemu plików jakie są dostępne w tym NTFS.

Co do czytnika - tego nie sprawdzałem - ale spróbuj podłączyć telefon w trybie pamięci masowej - powinno teoretycznie udać się to sformatować. Trzeba tylko wejść w ustawienia - aplikacje - ustawienia developerskie i zaznaczyć debugowanie usb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok niby cos zdzialalem, sformatowalem na ntfs, najpierw pojawilo mi sie ze karta jest pusta lub ma nieobslugiwany format teraz juz niby wszystko ok, ale w opcjach aparatu nie moge zmienic lokowania plikow jest na telefon i koniec nie da sie zmienic

przy kliknieciu na mount wywala mi ze brakuje plikow w /sdcard/usbStorage/ntfsusb

zrobilem jeszcze raz caly tutorial od nowa i juz nie mam bledow, ale wciaz aparat nei widzi karty pamieci a komputer nie widzi zawartosci karty pamieci

Edytowane przez moonmaker05

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A masz coś na tej karcie ? Ech spróbuję zerknąć na swojej :) Rozumiem że robisz wszystko z pierwszego posta ? Bo nie powinieneś, tylko pliki modułów przenosisz jak napisałem w pierwszym poście a resztę z tego postu http://forum.android.com.pl/f168/poda-ae-czanie-napae-da-w-ntfs-przez-kabelek-otg-123483-post1087446/#post1087446

Edytowane przez Sekator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi