Skocz do zawartości
Gość Sekator

Podłączanie napędów NTFS przez kabelek OTG/ EXternal_sd na NTFS

Rekomendowane odpowiedzi

po formacie na ntfs byla pusta, potem przerzuciłem z telefonu jakieś niepotrzebne rzeczy i telefon widział zawartość karty pamięci, komputer już nie, ani nie dało rady ustawić w aparcie zapis plikow na karte pamieci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, że się daje, już sprawdziłem bo nawet zrobiłem zdjęcie :) na external_sd aparatem :) Nawet wykonałem format tak jak Ci napisałem :)

---------- Post dołączono o 17:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:54 ----------

Tu masz skrypt który powinieneś użyć Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

---------- Post dołączono o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

Zrobiłem tak

- podłączyłem pod usb kompem

- sformatowałem na ntfs

Telefon krzyczał że nie rozpoznaje karty

- odpaliłem skrypt poczekałem moment aż skończył fixować

wszedłem w ustawienia - pamięć domyślna i kliknąłem podłącz

i teraz mam external SD w ntfs :D

Co do przywrócenia fat32 - wystarczy w Pamięć domyślna od montować kartę i ją sformatować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok wszystko poszło ok, właśnie nagrywam film, pamięci mam na 4 godziny zobaczymy czy pojemność filmu przekroczy magiczne 4100mb.

niestety zauważyłem mała wadę "posiadania" ntfs, każde podłączenie do kompa kosztuje kolejne odpalanie skryptu i podłączanie w ustawieniach.

Napisze za parę godzin po zakończeniu testu ;) dzięki za pomoc

---------- Post dołączono o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 18:28 ----------

no i niestety test nie zdany, film skonczyl nagrywanie na rozmiarze 3,99 GB nie zdarzylem okiem wychwycic czy wyskoczyl jakis komunikat

Edytowane przez moonmaker05

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sformatowalem karte pamieci z innym rozmiarem lokacji, i proba numer 2, a myslisz ze w tej chwili to wina programu ? juz kiedys probowalem dobrego prgoramu ktory nagrywa ale bez sukcesow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie powinno być teraz ograniczenia dla wielkości pliku, mogli to zrobić z poziomu aplikacji - myślałem i też tak bym zrobił :). Natomiast teraz możesz spróbować czegoś innego - wielkość pliku nie robi już różnicy.

Prośba wróćmy do dyskusji o tym do twojego tematu w dziale technicznym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Powiedzcie mi panowie dlaczego za pomocą kabelka OTG nie mogę odczytać zawartości dysku zewnętrznego PQI 750 GB z systemem FAT32 ? Pendrive Corsair 4 GB czyta bez problemu. Piszecie tu o NTFS, ale nigdzie nie mogłem znaleśc info jeśli chodzi o standardowy FAT32. Wybaczcie moderatorzy lub przenieście post we właściwe miejsce jeśli nie tu napisałem;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A temat ma trzy strony i jakbys przejrzal to prawdopodobnie bys znalazl rozwiazanie. Dodatkowe zasilanie rozwiazalo by twoj problem, to telefon nie akumulator.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za info. Czytałem wszystkie strony od początku tylko po porostu nie wiedziałem, ze dysk musi mieć zasilanie ot taka zwykła niewiedza:confused: Czyli wchodzi tylko opcja podłączenia dodatkowym kabelkiem usb z dwoma męskimi końcówkami ? tylko pytanie właśnie czy czegoś nie uwędzę :(

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi