Skocz do zawartości
Yetoszewski.

[Xiaomi Mi 9T] Dyskusja ogólna i opinie

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj doszedł mój Mi9T, zobaczymy jaka będzie przesiadka po one plus 3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzisiaj doszedł mój Mi9T, zobaczymy jaka będzie przesiadka po one plus 3.
    Daj znać jak się sprawuje :)

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Laxars

Wydajność cudo, po przyspieszeniu animacji w opcjach programistycznych (co zrobiłem raczej z ciekawości ale zostało to ze mną na dłużej) mam wrażenie że korzystam z rakiety 🤣 mam tylko 2 mankamenty:

1. W moim poprzednim Huawei'u P9 Lite miałem możliwość całkowitego wyłączenia aplikacji działających w tle w celu oszczędzenia baterii, dzięki czemu nie przychodziły mi powiadomienia np. z aplikacji Netflixa. Teraz na moim Mi 9T, mimo zamknięcia Netflixa w opcjach oszczędzania baterii i tak przychodzą mi z niego powiadomienia, co mówi mi że aplikacja nie jest całkowicie zamknięta. Co jest nie tak? Jak to działa?

2. Nie wiem, czy powinienem korzystać ciągłe z dołączonej ładowarki Quick Charge, czy zakupić jakąś inną z oryginalną ale z mniejszym powerem. Ciągłe korzystanie z tak mocnej ładowarki nie skróci znacząco żywotności baterii w porównaniu do czegoś słabszego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydajność cudo, po przyspieszeniu animacji w opcjach programistycznych (co zrobiłem raczej z ciekawości ale zostało to ze mną na dłużej) mam wrażenie że korzystam z rakiety mam tylko 2 mankamenty:

1. W moim poprzednim Huawei'u P9 Lite miałem możliwość całkowitego wyłączenia aplikacji działających w tle w celu oszczędzenia baterii, dzięki czemu nie przychodziły mi powiadomienia np. z aplikacji Netflixa. Teraz na moim Mi 9T, mimo zamknięcia Netflixa w opcjach oszczędzania baterii i tak przychodzą mi z niego powiadomienia, co mówi mi że aplikacja nie jest całkowicie zamknięta. Co jest nie tak? Jak to działa?

2. Nie wiem, czy powinienem korzystać ciągłe z dołączonej ładowarki Quick Charge, czy zakupić jakąś inną z oryginalną ale z mniejszym powerem. Ciągłe korzystanie z tak mocnej ładowarki nie skróci znacząco żywotności baterii w porównaniu do czegoś słabszego?

Na pierwsze pytanie nie odpowiem, bo ja zawsze potrzebuje mieć powiadomienia :) może Ci się wyświetlają dlatego, że masz ciągle włączona synchronizację i aplikacje się rozbudzają żeby sprawdzić powiadomienia?

Jeżeli chodzi o ładowarkę, to używam zamiennej, słabszej 2A. Ładuje równie szybko i nie obciąża baterii. Też się obawiam że tak mocna ładowarka zniszczy po prostu akumulator. Przy ladowaniu fabryczna ładowarką telefon mimo wszystko nienaturalnie może się nagrzewać. Z nagrzewaniem na szczęście jest tutaj mniejszy problem, ale w Mi 9 SE, który miałem miesiąc, telefon przy szybkim ladowaniu strasznie się nagrzewał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qbic7
    Napisano (edytowane)

Jak bateria w tym fonie ? Jest tak samo świetna jak w większości xiaomi czy już bez rewelacji ? Jak widzicie przyszłość snapa 730 ? Szukam jakiegoś fona przynajmniej na 2 lat i zastanawia mnie m.in ten model (albo pocophone).

Edytowane przez qbic7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jak bateria w tym fonie ? Jest tak samo świetna jak w większości xiaomi czy już bez rewelacji ? Jak widzicie przyszłość snapa 730 ? Szukam jakiegoś fona przynajmniej na 2 lat i zastanawia mnie m.in ten model (albo pocophone).
    Ja używam telefonu intensywnie, synchronizacja, połączenie z opaska mi band 4 przez BT, non stop WiFi i lte włączone, nawet jak nie używam WiFi. Automatyczna jasność.. No i lubię trochę pograć w gierki. Po całym dniu intensywnego użytkowania nie mogłem zejść poniżej 30% baterii.
    Telefon świetny, jeszcze nigdy nie złapał zadyszki. Wydajność niemal identyczna jak w Pocophone (wiem bo miałem Pocophone). Różnice widać jedynie w antutu. Mi 9T ma dużo więcej zalet od Pocophone, przede wszystkim ekran. Nie ma notcha no i ma amoleda. Bije na głowę Pocophone. Nie miałem bardziej przyjaznego telefonu w użytkowaniu jak Mi 9T. W codziennym użytkowaniu ma wszystko czego potrzeba i nigdy nie zawiedzie. Aparat rewelacja :) lepszy niż w Pocophone. Posiadałem też Mi 9 SE przez miesiąc, ale niestety Mi 9 SE miał bardzo dużo pierdułek które przeszkadzały w codziennym użytkowaniu, był niedopracowany. Kupiłem Mi 9T i wiem że ten telefon na pewno zostanie ze mną na dużo dłużej niż inne telefony :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej,
    Bardzo mocno zastanawiam się nad tym telefonem. W gry nie gram, selfie robiłem może 10 razy w życiu. Jednak mam wątpliwości właśnie co do przedniego aparatu jako części ruchomej... Czy ktoś czytał o problemach z wysuwaniem się aparatu?
    Poza tym czy telefon łatwo się rootuje? Lubię mieć pełną kontrolę nad moim urządzeniem.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hej,
    Bardzo mocno zastanawiam się nad tym telefonem. W gry nie gram, selfie robiłem może 10 razy w życiu. Jednak mam wątpliwości właśnie co do przedniego aparatu jako części ruchomej... Czy ktoś czytał o problemach z wysuwaniem się aparatu?
    Poza tym czy telefon łatwo się rootuje? Lubię mieć pełną kontrolę nad moim urządzeniem.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Z mechanizmem aparatu nie ma żadnego problemu, działa. :) plus za to że nikt mnie nie podglada. Telefonu nie chce rootować więc na ten temat się nie wypowiem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 13.09.2019 o 18:17, martinii napisał:

Czy łatwo... Pojęcie względne. Zasada taka sama jak prawie w każdym urządzeniu na Androidzie, z tym, że w Xiaomi musisz wcześniej złożyć prośbę o odblokowanie bootloadera. Czas oczekiwania jest różny, od kilku dni, do kilkunastu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    emil51

@Laxars Jak przyspieszyć te animacje niby? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi