Skocz do zawartości
famous182

Czy warto kupić pixela 2 xl w 2019?

Rekomendowane odpowiedzi

oo21o

Moim zdaniem warto. Masz telefon przynajmniej 2 lata bo:

- w przyszłym roku upgrade do androida 11, a później miesięczne poprawki, a z racji tego że kolejny Android na równe 2 lata to nie ma sensu wymieniać wcześniej 

- do 2021 chmura bez limitu danych

- aparat rozwala 95% konkurencji, a przypominam, że to telefon z 2017!

- kosztuje poniżej 1500 zł, gdzie byle średniak kosztują więcej a są gorsze 

- bardzo ładny design 

- bardzo dobra bateria

- użytkowanie czystego androida to sama przyjemność.

Jedynie czego można się doczepić to trochę słabszy wyświetlacz, może nie tyle słaby co nierównomiernie podświetlony, ale nie ma telefonów idealnych. Zaakceptowałem wadę kosztem zalet.

Pozdrawiam

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    11 godzin temu, oo21o napisał:

Jedynie czego można się doczepić to trochę słabszy wyświetlacz, może nie tyle słaby co nierównomiernie podświetlony, ale nie ma telefonów idealnych. Zaakceptowałem wadę kosztem zalet.

To raczej jakaś wada w Twoim egzemplarzu bo u mnie nic takiego nie występuje. Jedynie mogę napisać, że na pewno nie dorównuje ekranom Samsunga ale źle nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oo21o

Wyślij screena z jakiejś lokalizacji gdzie jest czarne tło na całym ekranie np. YouTube przy przyciemnionym ekranie bardzo proszę bo jestem ciekaw. U mnie ewidentnie dół jest ciemniejszy od góry .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Zaraz, zaraz ? 

A co Ty chcesz zobaczyć na screenie? Chyba nie rozumiesz jak działa ekran - jeśli uważasz, że Twój jest nierównomiernie podświetlony to na zrzucie ekranu tego nie zobaczysz bo jest to problem sprzętowy - można to zobaczyć jedynie na dobrej jakości zdjęciu telefonu.

Specjalnie pobawiłem się podświetlaniem na różnym kolorze tła, w aplikacjach itp. Nie jestem w stanie nic złego powiedzieć o podświetleniu ekranu, nie mam nigdzie miejsca w którym byłoby bardziej/mniej podświetlone.

Edytowane przez Charnooh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oo21o

Zagalopowałem się, masz rację. Bardziej chodziło mi o foto, ale pewnie to nie będzie widoczne. U mnie na np na czarnym tle dół ekranu jest ciemniejszy niż na górze ekranu i to dość konkretnie widać np. na pepperze przy ciemnym motywie albo jeżeli masz androida q, to w ustawieniach przy ciemnym motywie. Ale dobrze, że mi powiedziałeś, to odeślę na gwarancję :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiperos
    Napisano (edytowane)
    5 godzin temu, oo21o napisał:

Zagalopowałem się, masz rację. Bardziej chodziło mi o foto, ale pewnie to nie będzie widoczne. U mnie na np na czarnym tle dół ekranu jest ciemniejszy niż na górze ekranu i to dość konkretnie widać np. na pepperze przy ciemnym motywie albo jeżeli masz androida q, to w ustawieniach przy ciemnym motywie. Ale dobrze, że mi powiedziałeś, to odeślę na gwarancję :)

Stockowe apki wiadomości oraz telefon, sprawiają wrażenie jakby prawa strona ekranu świeciła mocniej poza tym u mnie również brak nierówności w podświetleniu. Najlepiej znajdź sobie w google grafika Black/Red/blue plain/background i tam jest jak na dłoni pokazane czy świeci równo czy nie.

Edytowane przez kiperos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    13 godzin temu, oo21o napisał:

Bardziej chodziło mi o foto, ale pewnie to nie będzie widoczne.

Niestety nie mam żadnego aparatu, żeby zrobić w ciemności dobre zdjęcie ale gołym okiem naprawdę nie mam się do czego przyczepić. Słyszałem negatywne komentarze na temat ekranu w 2 XL ale u mnie na szczęście jest super (oczywiście poza tym, że pod większymi kątami biały ekran wpada w niebieski ale to już taki urok :P)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oo21o
    5 godzin temu, Charnooh napisał:

Niestety nie mam żadnego aparatu, żeby zrobić w ciemności dobre zdjęcie ale gołym okiem naprawdę nie mam się do czego przyczepić. Słyszałem negatywne komentarze na temat ekranu w 2 XL ale u mnie na szczęście jest super (oczywiście poza tym, że pod większymi kątami biały ekran wpada w niebieski ale to już taki urok :P)

To masz szczęście :) mi akurat ten niebieski nie przeszkadza w ogóle, ale to co ja mam a u Ciebie nie ma już bardziej ? jutro odeślę na gwarancję zobaczymy co powiedzą . Dzięki za info panowie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RSL
    W dniu 6.08.2019 o 05:39, Dzikidzik1987 napisał:

W mediamarkt za zachodnią granicą jest promka - Pixel 3 za ok. 2290 zł. Jak mieszkasz niedaleko granicy to warto się przejechać.
    https://www.mediamarkt.de/de/product/_google-pixel-3-64-gb-clearly-white-2486291.html

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Widziałem Pixela 3 w niemieckim Saturnie - nie jest wart 529 euro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Widziałem Pixela 3 w niemieckim Saturnie - nie jest wart 529 euro.

Wszystko zależy co kto potrzebuje. Pixel 2 był jeszcze większą szkaradą a wspominam go super, robił robotę aparat i mogą sobie mówić co chcą ale żodyn Samsung i Huawei nie ma takich zdjęć z automatu jak Pixele. Oczywiście teraz wychodzą braki chociażby szerokiego kąta czy zoomu ale pytanie czy komuś na tym zależy.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi