Skocz do zawartości
someone1989

Telefon całkowicie przestał reagować na dotyk

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam.

Partnerce dziś przestał całkowicie reagować dotyk w telefonie. Telefon nigdy nie zaliczył upadku ani nie był zgnieciony. Szybka nie jest w żaden sposób mechanicznie uszkodzona. Wyświetlacz również nie daje żadnych syndromów uszkodzenia mechanicznego ( wylanie, miganie, paski nic kompletnie). Wszystko wygląda tak jak wczoraj, miesiąc czy rok temu dlatego tym bardziej nie rozumiem czemu dotyk nie działa ( moja ska tyle razy glebę przytuliła, szybka popękana i wszystko śmiga … ) 

Chciałbym się dowiedzieć jaki może być koszt naprawy? Kompletnie się na tym nie znam. Trzeba wymieniać cały ekran czy wystarczą te szybki dotyku co na alledrogo po 50 zł sprzedają? W tej szybce jest dotyk? zawsze myślałem, że to jest część integralna wyświetlacza a ta szybka to tylko element hmm "ochronny" ekranu na który dodatkowo można przykleić szkło hartowane jak ktoś chce. Telefon nie jest już na gwarancji. 

Edytowane przez ipsec
    Doprecyzowałem temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kac222

Sam digitizer nie jest drogi,ale wymiana już tak. Lepiej kupić cały ekran. Ja kupiłem ponad rok temu używany ekran i do dziś działa jak należy. Wymieniłem sam.

Wymiana dotyku :

https://allegro.pl/oferta/krakow-zbita-szybka-wymiana-samsung-s8-plus-g955f-7954736750?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Cały wyświetlacz:

https://allegro.pl/oferta/wyswietlacz-lcd-samsung-s8-plus-g955-dotyk-szybka-8199414511?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Czyli to jednak to jest to tyle tylko, że robocizna droga dlatego te akcje są po 300-400 zł. To mnie zastanawiało właśnie czy aby na pewno część kosztuje ok 50 zł. Jakaś specjalna metoda i siup cena kilkaset zł za usługę. Ekranu nigdy nie wymieniałem samemu. Nie mam też nawet narzędzi by to zrobić. Cenowo wychodzi drożej niż zlecenie komuś wymiany szybki z dotykiem. 

Nie ma jakiegoś sposobu by samemu tą szybkę wymienić? To jest klejone czy jak? 

Edytowane przez someone1989

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kac222

Szybka zgrzana jest z ekranem . W domu tego nie wymienisz ze względu na zakrzywiony ekran. To nie jest łatwa naprawa. Stąd taka cena.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wiedziałem, że przez te zakrzywienia same problemy będą! nie ma to jak stara s5 prosta i wytrzymała. Czyli tak czy siak czeka nas wydatek kilku stówek. No nic dzięki za info przynajmniej wiem teraz, że samemu tego nie ogarnę i nie mam co kupować części tylko oddać do serwisu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    peterpp
    12 godzin temu, someone1989 napisał:

Ja wiedziałem, że przez te zakrzywienia same problemy będą! nie ma to jak stara s5 prosta i wytrzymała. Czyli tak czy siak czeka nas wydatek kilku stówek. No nic dzięki za info przynajmniej wiem teraz, że samemu tego nie ogarnę i nie mam co kupować części tylko oddać do serwisu. 

Idź do serwisu jak masz w miarę niedaleko skonsultuj się z pracownikiem niech sprawdzi i wcale nie musisz się chwalić że to na pewno digitizer tylko prośba o sprawdzenie bo nie możesz nic z zrobić z ekranem oraz pamiętaj o tym że jak nawet będziesz musiał wymienić digitizer to weź w serwisie bo z urzędu wymienią ci baterie i zapewne gniazdo ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kac222

Jeśli naprawa będzie w serwisie nieautoryzowanym,to żadnej baterii i gniazda nie będą wymieniać.
    A z kolei autoryzowany serwis nie wymieni samego digitizera,tylko cały wyświetlacz z baterią. A to już tanie nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    peterpp

@kac222 ja tylko jeśli już podpieram sie autoryzowanym serwisem Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kac222

Ok. Ma to sens jeśli telefon jest w miarę "świeży " ,a S8 już ma swoje lata i naprawa w autoryzowanym serwisie przewyższy wartość sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    peterpp

Pamiętaj jednak co napisałem " wcale nie musisz się chwalić że to na pewno digitizer tylko prośba o sprawdzenie " po prostu coś się stało i nie wiem co może to wcale nie jest digitizer. Może koszt rozłożenia telefonu sprawdzenia złączek sprawdzenia i złożenia będzie mniejszy niż kilkaset złotych. Wiem z pewnych źródeł że ostatnio cena całego przodu wynosiła 834zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi