Skocz do zawartości
Daron

Samsung Galaxy Note 10/Note 10+ - wrażenia po premierze.

Rekomendowane odpowiedzi

Daron
    Napisano (edytowane)

Właśnie skończyła się transmisja z premiery nowego notatnika. Jak wrażenia?

Mnie osobiście zaskoczyli ceną. A was?

Wysłane z pierwszego na forum Mate 20x

Edytowane przez Gwozdek
    Scalono wątki o Note 10 i Note 10+.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Jakoś tak dziwnie ten cyklop wygląda z tą dziurą na środku :) I minus że uparcie pakują ograniczonego Exynosa w porównaniu do Snapa. Brak Jacka też na minus. 

Ale cena na plus. Taniej niż za S10+.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kasica-76

Widzę że w przedsprzedaży nie dają żadnego GRATISA ... :-(
    Trochę dziwna jest ich polityka, bo S10 dostawał słuchawki Galaxy Buds.

Wysłane z Note'sa ... z żółtym rysikiem

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie. Też liczylem na gratisy. A tu taki śmieszny odkup. W USA dają smartwatch active i inne cuda.

Urządzenie zapowiada się ciekawie. Kompletnie nie rozumiem jednak usunięcia gniazda słuchawkowego. Czym chcieli przy tym zabłysnąć...

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

dodana zawartość

Kolejna dziwna sprawa to, że tańsza wersja nie ma gniazda na kartę pamięci. ;)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35
    Napisano (edytowane)

samsung-galaxy-note-10-36-of-40.thumb.jpg.f494e0dfd44f2220d7e88ded6b9f4aa3.jpg

7 sierpnia, Samsung zaprezentował swoje nowe urządzenia serii "N". Prócz  Note10 Plus, pokazana została również "zwykła dziesiątka" ze słabszą specyfikacją i mniejszym wyświetlaczem. Ja skupię się tylko na większej wersji, ponieważ mniejsza nie może stanowić progresu dla użytkowników Note9, więc ich zapewne nie zainteresuje. 

Każdy ma inną wrażliwość estetyczną - dla mnie Note10 Plus jest bardzo ładnym urządzeniem i prezentuje się najlepiej ze wszystkich Note, jakie ukazały się na rynku. Wybór kolorów jest większy, ale w dalszym ciągu brak kilku, które mogłyby mnie zainteresować. Na przykład, zamiast Aura Glow, mógłby  być, po prostu srebrny. W końcu zlikwidowano przycisk Bixby, jest szybkie ładowanie 25W, a dodatkowo można dokupić 45W. Rysik będzie posiadał dodatkowe funkcje obsługiwane gestami. W aparacie brak jest rewolucyjnych zmian, ale jest nowe oprogramowanie. Jakie będzie robił on zdjęcia, okaże się podczas testów. Ja jestem trochę zawiedziony, ponieważ w przeciekach mówiono o dodatkowej przysłonie (f/1,8) w głównym obiektywie. Okazało się to nieprawdą. Z istotniejszych nowości warto wspomnieć o "Zoom in mic", czyli kierunkowym mikrofonie podczas nagrywania video oraz jaśniejszym teleobiektywie (f/2.1, w Note9 - f/2,4). W sumie wprowadzono dość dużo dodatków, jednak - przynajmniej dla mnie - mało przydatnych. Niestety nowy Note nie będzie miał  P69, tylko znane z poprzednich modeli, P68.

Z ciekawszych nowości należy wymienić możliwość eksportowania w notesie plików do formatu wordowskiego (wcześniej było tylko do PDF zdjęcia i tekst), live focus w nagraniach video, scaren recorder, czyli opcja nagrywania ekranu telefonu, dostępna z poziomu ustawień górnej belki oraz tryb zwiększonej stabilizacji video. 

Niepokojąco krótki jest okres przedsprzedaży w której można liczyć na bonusy. Zaczyna się on od 7 sierpnia, jednak ani Brand Store, ani większe sklepy sieciowe nie otrzymały jeszcze egzemplarzy testowych. Spodziewają się dostawy w następnym tygodniu. Przedsprzedaż kończy się 22 sierpnia. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okazuje się, że jest szansa na trzecią mechaniczną przysłonę w głównym obiektywie. Recenzenci twierdzą, że "ujawni się" ona w wersjach komercyjnych. Ja raczej w to wątpię, bo dlaczego nie pochwalono się tym na konferencji?

Edytowane przez Artur35
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie oglądałem prezentacji tylko jako tako śledziłem przecieki nt N10, które się potwierdziły, dlatego nadal nie zamierzam zmieniać N9 na N10, ani na premierę ani za pół roku. Po krótkim epizodzie z Mate 20X dobitnie sobie uświadomiłem, że ogromna bateria i płaski ekran to podstawowe rzeczy, które czynią telefon użytecznym i nie rekompensuje tego szybkie ładowanie (oddzielne kupowanie czegokolwiek w topowych smartfonach uważam za blamaż) ani inne ficzery. Oczywiście N10 ma piękny wyświetlacz, zaawansowany aparat itd, ale to za mało. Nie wiem czy Samsung kiedykolwiek zrezygnuje z zaokrąglonych boków ekranu, ale dziury w ekranie musi się pozbyć, jeśli chce na mnie coś zarobić. Dlatego jeśli mam kupić kiedykolwiek Notatnik to będzie to najprędzej N12 bo N11 już wiadomo, że będzie z dziurą.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirku

Witam Kolegi.... Wiedziałem że Was tu znajde :) ... Już się bałem, że tylko mnie rozczarowała ta premiera. Mam wrażenie, że premiery Samsunga zaczeły przypominać te Appla: wielkie halo, niby coś nowego, prezentacja na 5, a produkt jakby dziwnie znajomy i jak dla mnie nic, ale to kompletnie nic nowego nie wnoszący. Jak napisał @Artur35 nowości mało przydatne, dla mnie nawet śmieszne i tak jak @BlueBlazer uważam, że nie ma sensu zmieniać telefonu na N10plus. No kurcze.... Małe rozczarowanko. Nawet nie wierce żonie dziury w brzuchu o zmianę ;)

Kiedyś na prezentację nowego Note czekałem z wypiekami i kupką złotówek żeby zamówić preordera, a teraz... Albobsię zestarzałem, albo samsung stał się do bólu nudny.... Przeczytałem tylko jeden artykuł, zobaczyłem tylko jedną reckę z pierwszych wrażeń i więcej nie musze. Rozczarowanko. Nic co by mnie w fotel wcisneło, no może oprócz informacji że nie ma slotu na karte. Dziwne bo i tak był hybrydowy, a N10 to dual sim. Jak się doda do tego brak jacka, to nie dziwcie się że taniej ;) Sprawdziły się moje przypuszczenia z początku roku , że to dopiero Mate30 pozamiata. 

• Lubię to! 3
    • haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slavo

Mi się chyba tylko szybkie ładowanie PD45W podoba jako nowinka oraz ta zwiększona stabilizacja, ale znając "wybuchające" zapędy Samiego mam tylko nadzieję że jest to poprawnie zaimplementowane 😉 (choć pewnie po tylu wtopach już podchodzą do tematu zupełnie na pozwanie). Na pewno nie tam żadnego efektu WOW, ani też super zachęty do zakupu w pre-orderze. A potem będzie jak z każdym co roku, zbliżą się święta i się zaczną kupony do bankomatu, obniżki cen, etc. Tym razem wybitnie nie ma się do czego spieszyć nawet jeśli ktoś rozważa.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirku

No właśnie! Szybkie ładowanie, o tym zapomniałem :facepalm: No wstyd, że klient musi sobie ładowarke dokupić. Ech.... 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daron

Ja jak zwykle mam ochotę na nowego Nota ale Samsung sam mnie do siebie zniechecił. Nie dają w tym roku 15% rabatu, szkoda. Do tego mniejsza bateria i ekran w stosunku do Huaweii Mate 20x jest dla mnie krokiem w tył. Jedyne co mnie ciągnie to kolor. Narazie się wstrzymam, może na czarny piątek będzie jakaś fajna promocja.

Wysłane z pierwszego na forum Mate 20x

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi