Skocz do zawartości
Fryzekk

rom Jak przywrócić telefon do życia z niedającym się wgrać ROM'em?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Siemka tak jak w temacie, mam mały problem z wgraniem systemu na Redmi Note 4 :P Problem zaczął się tak ze komórka najpierw sama się wyłączyła potem po właczeniu po paru chwilach się zacięła i wyłączyła, niestety teraz włącza sie tylko do logo "MI" i stoi, hard reset czyli power i volume + robi sie do 99,99% i stoi xd 

Co do fast boota włącza się i  w menadżerze urządzeń widać telefon tak 

image.png.2cf3042923b2e7f47c692053c08dbb20.png

Robiłem to zgodnie z tym poniżej za pomocą Xiaomiflash(beta) (miphone nie widzi telefonu) i jedynie nie zrobiłem pkt nr 3 ponieważ nie da sie tam wejść mi pokazuje się odrazu main menu z 3 opcjami Reboot - Wipe Data - Connect with MIAssistant i w zadnym nie ma do wyboru download czy cos w tym stylu 

"3.Wyłącz telefon.  Trzymaj "Power" i "Volume +", aż wyświetli się logo Mi. Wybierz "download" w gąszczu chińskich krzaków. * (w trybie download ekran telefonu jest czarny). Kombinacja klawiszy jest różna w zależności od modelu telefonu. "

z tej strony http://en.miui.com/a-234.html

pobrałem Redmi Note 4X Latest Global Stable Version Fastboot File Download

i flashing wygląda tak, że trwa 1,5 sec wiec to chyba jednak nie działa :P 

image.thumb.png.0e1917e7a66560addd5559739e4011e5.png

jak widać system jest w c:\ tak jak było w poradniku wygląda na to ze tel jest widoczny przez program i system tylko nwm czy poprawnie bo w filmikach i ss innych pisze COM8, chociaz nwm czy to problem bo podłączyłem swoj note 3 sprawny( drugi tel) i też jest tak podpisany 

Wiem ze pewnie takich tamatów jest duzo ale prosze o pomoc, z góry dziękuje ;) 

Edytowane przez adagio
    Doprecyzowałem tytuł wątku, aby był bardziej czytelny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pantin
    Napisano (edytowane)

A nie powinieneś mieć dwa razy. Jak rozpakujesz to masz go jeszcze we folderze.

C:\mido_global_images_V10.2.3.0.NCFMIXM_20190128.0000.00_7.0_global_ded3edb1b6\mido_global_images_V10.2.3.0.NCFMIXM_20190128.0000.00_7.0_global

Bootloader odblokowany?

Inny MiFlash: https://miui.blog/any-devices/mi-flash-unlock/

Edytowane przez pantin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@pantin właśnie chyba nie bo ja go nie odblokowywalem ale nwm trochę o co z tym odblokowaniem chodzi jak mam to zrobić ? Na ekranie tel do fastbota wejdę jak coś 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pantin
    Napisano (edytowane)

@Fryzekk No możesz sprawdzić w trybie fastboot czy jest odblokowany. Pewnie właśnie nie przechodzi, bo próbujesz metodę na odblokowany a masz zablokowany (jeśli nie odblokowywałeś).

Tutaj masz jak się odblokowuje, w razie czego: https://forum.android.com.pl/topic/298064-odblokowywanie-bootloadera-w-telefonach-xiaomi/

Instrukcja jak zainstalować na zablokowany: https://forum.android.com.pl/topic/294981-instalacja-romu-za-pomocą-miflash/

Trzeba wejśc w tryb edl: https://forum.android.com.pl/topic/299950-wprowadzenie-telefonu-w-tryb-download-edl/

Edytowane przez pantin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@pantin mój tel jest uceglony że tak powiem więc odblokowanie z wykorzystaniem kont odpada w sensie logowanie na komórce i na stronie i wystosowanie tej prosby

Zrobiłem jeszcze wczoraj to 

Cytat

Alternatywne wejście w DOWNLOAD (EDL), np gdy nie masz oryginalnego recovery, lub gdy telefon jest "uceglony":

a. Trzymając na raz oba klawisze głośności podłączyć do komputera.

b.  Uruchom telefon w trybie fastboot (uruchomić telefon trzymając vol- i power i podłączyć go do komputera) Wejdź do folderu, w którym zainstalowałeś MiFlash i dalej do Source ---> ThirdParty ---> Google ---> Android. Teraz trzymając Shift prawy przycisk myszy na pustym miejscu w tym folderze i wybierz "Otwórz okno poleceń tutaj", w oknie wpisz "fastboot oem edl" i enter.

Na poczatku jak to robiłem to w systemie tylko wyrzucało błąd że nie ma takiej komendy jak fast boot potem zainstalowałem jakies ADB 1.4.3 lub 1.4.2 i zaczęło pokazywać że się zrobiło coś bo tam czas pokazuje teraz więc chyba się naprawiło ( teraz jestem w pracy to nie zrobię ss niestety ) i w programie mi flash wyszukuje komórkę ale to wgrywanie romu trwa parę sec więc bootloader jeżeli mówisz że to to jest chyba odblokowany bo zrobiłem to wczoraj ale w programie nadal du*a więc nwm może zła ścieżkę daje, bo w poradniku tu jest żeby wskazywać folder image gdzie są obrazy itd a ja daję na cały folder bo jak zaznaczę tylko image to mi mi flash pokazuje error jakiś że nie ma tam plików bat czy coś takiego 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pantin
    Napisano (edytowane)

Nie wskazujesz folderu images, tylko ten w którym jest images.

Cytat

Wybierz ścieżkę do rozpakowanego folderu (w nim jest folder "images" i pliki)

Musisz odblokować bootloader.

Edytowane przez pantin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@bergmen pisał w poradniku żeby tak zrobić jak zacytowałem i to się dało zrobić chyba bo pokazuje w cmd mi to co niby powinno, a telefonu nie włączę bo zatrzymuje się na ikonce mi 

@pantin chyba że ten mflash nie chce wgrać tego systemu ;( bo jak inaczej mogę odblokować ten bootloader w takim uceglonym tel ? 

W menadżerze urządzeń wgl dobrze mi pokazuje ten telefon ? ( W pierwszym poście jest są) czy on się ma jakoś inaczej nazywać ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pantin
    Napisano (edytowane)

@Fryzekk Odblokowujesz podłączając w trybie fastboot, a jak możesz wejść to możesz odblokować.

Podłącz w trybie fastboot i wykonaj komendę w adb

Cytat

fastboot oem device-info

Jak otrzymasz taką, tzn. że odblokowany

Cytat

Device unlocked: true

Pokazuje dobrze, bo tryb bootloader to fastboot. Poza tym wykrywa komputer urządzenie.

Edytowane przez pantin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@pantin

image.thumb.png.b03548abc988f10bbfc5028eda314cad.png

i mam coś takiego :( 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pantin

@Fryzekk Czyli masz zablokowany. Device unlocked: false

• Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź