Skocz do zawartości
Fryzekk

rom Jak przywrócić telefon do życia z niedającym się wgrać ROM'em?

Rekomendowane odpowiedzi

@pantin po przyłożeniu drucika w pkt 1 i 4 na płycie głównej komorka jest widoczna tak jak trzeba w tym trybie EDL i na miflash beta instaluje sie system na komorke trwa to jakies 15-20 min aleee po odłączeniu komorki od usb i podłączeniu bateri komorka nadal wstaje tylko do ikonki MI i nic pozatym 

masz moze jakiegos miflascha z opcja flash_all ? bo podobno sa tutoriale na forum ale ja nie umiem tego znaleźć 

image.png.f46aea41e96c28bf01fbce503b418d34.png

image.thumb.png.334296c314c5fb86fbb2c2063aa69763.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pantin
    Napisano (edytowane)

@Fryzekk Ja mam wersję MiFlash 2017.4.25.0. Nie widzę żeby było jakieś flash_all.

flash_all.bat masz w plikach z ROMem. Miflash wykonuje ten plik flash_all

A jak długo czekasz po instalacji i uruchomieniu, bo pierwsze dłuuugo trwa?

Edytowane przez pantin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@pantin no czekałem jakieś 10 min po takim zainstalowaniu romu i nic moze za krotko ale zostawiłęm tez w sumie na noc i rano co prawda padła bateria ale jak podlaczylem do ladowania i włączyłem komórke to nadal to samo tyle tylko ze przez te 10 min pod "MI" nie pokazuje sie pasek z tymi 3 kropkami ze cokolwiek sie robi tak w sumie jakbym nic nie zrobił aleee mi flash rom instaluje wiec coś sie dzieje, sprobuje teraz tym innym flashem bo w tym na dole pisze flash_all.bat  moze koledze o to chodziło, plus podczas instalacji romu na komorce nie swieci mi sie zadna dioda a na filmikach itd podczas instalacji swieci sie czerwona, jak to nie zadzaiałą to z innego kompu teraz to zrobic wszystko a jak to nie zadziała to nie mam pojęcia :( wszystkie poradniki sa fajne i zrozumiałe tylko ze sa pisane dla osob ktore maja sprawna komorke a chca tylko zmienić system, a ja tą komorke mam troche uceglona wiec odblokowanie bootloadera mi nic nie da przez sms bo ja wpisze te kody wszystkie itd ale na końcu jest logowanie na komputerze i na komorce na to samo konto i prawdopodobnie wtedy oni wiążą komorke z kontem bo w jaki inny sposob maja wiedzieć ze ja robie tą a nie inna komorke xd 

dodana zawartość

już nie wiem czy ja cos w złej kolejnosci robie czy jak ? ten bootloader na takiej komorce nie ma innej mozliwosci go odblokowania jak tylko ten manualny sposob z drucikiem i wszystko cacy ale potem po podlaczeniu spowrotem bateri i odpaleniu komorki po tym jak sie zainstaluje system jest du*a i stoi jak stało na MI bez zadnego pod spodem paska czy kropeczek  cczy czegokolwiek pulsujacego pokazujacego ze cos tam mysli 

dodana zawartość

i na tym flashu z 2017 roku nie beta zainstalował sie system w 5 min :P 

dodana zawartość

A więc tak, zrobiłem konto na https://account.xiaomi.com następnie dodałem wszystkie dane aby było 100% 

gdfgddfgdfd.thumb.png.e9d175da29472ccd2e5f9cfce8c8835c.png

zgodnie z poradnikiem itd ( nwm teraz chyba nie trzeba wysyłac zadnej prośby bo nie miałem zadnego formularza tylko odrazu pobierz miflash unlock)

odpaliłem program podłaczyłem komorke w fast bocie komórka w programie jest widoczna dałem unlock i po dojsciu do 100% wyskoczył taki oto komunikat 

image.png.0268417e829d103c37fd4030752c9136.png

jak dla mnie ten sposób nie zadziała jeżeli ma się ucegloną komórkę a wcześniej się nie odblokowało tego w opcjach a ręczna próba wejścia do tego edl lub zainstalowanie na fast bocie nic nie daje, skończyły mi sie pomysły :( jak mam to zrobic na komorce ktora sie nie włącza a podczas podłączenia mi flkasch widzi komorke ale albo wgrywa w sekunde rom albo wyrzuca taki błąd "Missmatching image and device" podczas wgrywania jednego z soft'ów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi