Skocz do zawartości
Kali1

Jak naprawić uszkodzone oprogramowanie baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Kali1

Witam,

jak w temacie - w moim telefonie zaczęła ostanio po raz kolejny wariować bateria. Telefon już po gwarancji więc liczyłam się z kosztami wymiany baterii na nową chociaż miałam nadzieję że co prawda na sam telefon gwarancja się skończyła ale bateria była w nim wymieniana w maju br. więc może choć gwarancja serwisowa na części. I przyznam szczerze w serwisie Pan mnie bardzo zaskoczył. Usłyszałam że to nie problem baterii tylko oprogramowania do niej i wymiana baterii nic nie da bo oni tylko zresetują oprogramowanie  a zaplace jak za wymiane baterii (szok bo trafilam na uczciwego) 

Stad moje pytanie jak samemu naprawić takie oprogramowanie???

Telefon nie ma roota i nie będę go instalować bo apki z których korzystam zaraz to wykryją i będę miała zablokowany dostęp do nich na tym fonie....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Jakieś dziwne rzeczy ten pan serwisant opowiada... Baterią zarządza kernel, który jest zaszyty w systemie i ewentualnie w nim mogą być pewne ustawienia dostępne dla użytkownika.

Bez urazy, ale nie wyglądasz na osobę zorientowaną w temacie. Żeby wykluczyć jedną z możliwych przyczyn, należałoby albo zrobić aktualizację systemu (jeśli jeszcze jest możliwa) i przywrócenie ustawień fabrycznych, albo wymienić baterię na nową, oryginalną. Masz stary model - to oznacza brak pewności co do autentyczności zamiennika baterii.

Na wszelkie głębokie zmiany w systemie potrzebny jest root, więc tu masz związane ręce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kali1

Aktualizacja byla zrobiona (oprogramowanie producenta, androida się nie da wersja 6.0) Bateria zainstalowana oryginalna nie zamiennik.

Zacytuje Pana Serwisanta - " jak zostawi Pani telefon to my i tak zrobimy tylko powrót do ustawień fabrycznych sprawdzimy diagnostykę a ona zawsze jest ok i oddamy Pani telefon a zapłąci Pani jakbyśmy wymienili baterie na nową. A te telefony tak mają, że po pewnym czasie oprogramowanie zarządzające ładowaniem wariuje i ma Pani naładowaną baterię na 40% a wyświetla się że jest 100. "

Fakt nie jestem zorientowana w temacie dlatego chce się dowiedzieć co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    Napisano (edytowane)

Reset do fabrycznych, uruchom, naładuj do pełna na wyłaczonym, rozladuj aż sam się wyłączy. Powtórz 2-3 razy.

@Kali1

Edytowane przez Gwozdek
    Usuwam zbędną treść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Można to tłumaczyć słabą optymalizacją baterii w aktualizacjach. Jak nie masz roota, to nic nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kali1

Aktualizacje oprogramowania może były dwie na krzyż, a z tego co się dowiedziałam to ten problem był od początku tylko producent go "olał" 

Ostatnie pytanie bo to mi się trochę dziwne wydało..ale.....

czy podłączenie do ładowania przez kompa może "ustabilizować" oprogramowanie baterii???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

1. Model telefonu?

2. Co to za serwis?

Nie wierzę w oryginalne baterie gdy jest więcej niż 3 lata po premierze.

@Kali1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kali1
    Napisano (edytowane)

Doogee T6 Pro - wpisany w stopke ;)

Firma która jest jedynym dystrybutorem ma swój własny serwis ;)

Części oryginalne sprowadzają bezpośrednio od producenta z Chin więc czeka sie na naprawę czasem ponad miesiąc ;)

@dzideex

Edytowane przez Kali1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Komentarz autora weź do serca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kali1

Widziałam akurat inny filmik na ten temat i tez o takie rozwiązanie pytałam się serwisanta.

Wymiana baterii i wyświetlacza nic nie daje - bo to skopane oprogramowanie w telefonie a jak wymieniasz baterie czy wyświetlacz to tez musisz zrobić powrót do ustawień fabrycznych.

Chciałam znaleźć rozwiązanie które zadziała na dłużej niż kilka miesięcy, ale widać nie ma takiej możliwości.

W momencie jak kupowałam ten telefon miałam do wyboru albo ten albo Asusa ZenFon-a Max3 ktory byl trzy razy droższy a nie mam budżetu z gumy i bogatych rodziców, więc wybór jak dla mnie był oczywisty, a nie miałam z nim żadnych problemów przez ponad półtora roku.

Będę musiała przetrwać jeszcze przynajmniej z pół roku i kupię nowy telefon.

Jestem tylko ciekawa czy faktycznie ładowanie przez kompa może ustabilizować oprogramowanie w telefonie bo to mi jakieś dziwne wydaje....

@dzideex

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi