Skocz do zawartości
Skynet.htc

S9+ - konfiguracja MMS

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do posiadaczy S9+ którzy używają dwóch kart sim w konfiguracji sim1 Orange sim2 T-Mobile. Jeżeli chodzi o sim1 Orange to tutaj nie ma problemu z konfiguracja MMS wszystko działa ja powinno są oba APN czyli Internet i mms jak widać na foto sprawa tyczy się sim2 T-Mobile w tym przypadku wysyłanie MMS działa prawidłowo przy wyłączonym Internecie telefon w momencie wysyłania sam załącza Internet na czas wysyłki i rozłącza po wysłaniu mms. Problem pojawia sie w momencie odboiru MMS poprzez kartę T-Mobile w tym momencie telefon juz automatycznie nie załącza internetu dostaje tylko informacje ze jest mms i moge go pobrać  recznie a powinien się pobierać automatycznie. Sytuacja taka zapewne wynika z braku APN dla MMS telefon po zrestartowanu ustawień sieciowych dla T-Mobile samoczynnie pobiera tylko APN Internet ale APN MMS już niestety nie powie ktoś to dodaj ręcznie APN MMS i tu sedno sprawy. Próbowałem dodać ręcznie ta konfigurację klikam dodaj nowy wypełniał tak jak to T-Mobile podaje na swojej stronie klikam zapisz a telefon jakby ignorował to co dodaje czyli APN MMS dla T-Mobile nie pokazuje się na liście. Czy inni użytkownicy korzystający z takiej konfiguracji kart też tak mają czy da się jakoś dopisać brakujący APN czy to błąd oprogramowania może ktoś ma na to jakiś sposób.

Screenshot_20190810-201335_Settings.jpg

Screenshot_20190810-201342_Settings.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarmk
    Napisano (edytowane)

Też mam Orange i T-Mobile i mam tak.. te 2 ostatnie to T-Mobile..

Spoiler

cd5f1e0adbf86dd795a34e3e469dee2c.jpgb62368ef1525bdb5161f5dae26f6a596.jpge133aff9cdcfca165c180f4fffe3286f.jpgcbebb66c34d8cc9e6fef42b589f4d302.jpgb366ffb4548ff7ad57400f7fe837a9d3.jpg99eac8b46181bcd3f115511616a703fd.jpg

TT | S9+

dodana zawartość

Ja nic nie ustawiałem, nie dopisywałem... wsadziłem karty SIM i wszystko działa.. :)

Edytowane przez balwanekbuli
    Dodano spojler - trochę dużo dużych grafik ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale sim1 masz Orange a sim2 T-Mobile czy odwrotnie bo z fotek wygląda że masz sim1 T-Mobile a sim2 Orange. Ja też nic nie konfigurowałem wsadziłem  karty 1 Orange 2 T-Mobile i działało ale po którejś aktualizacji oprogramowania przez Samsunga przestało to działać prawidłowo. W załączniku foto wersji oprogramowania.

20190810_211457.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarmk

Tak jak piszesz... e7d046721842c02ebe0628124611779e.jpg

TT | S9+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jest w ten sposób. A swoją drogą to ciekawe u Ciebie jest 4G/3G/2G A u mnie LTE/3G/2G ale to już na inny temat. A czy u Ciebie mms działają prawidłowo na obu kartach jak masz wyłączony Internet? w sensie czy pobierają się automatycznie na obu kartach?

Screenshot_20190810-213643_SIM card manager.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarmk
    36 minut temu, Skynet.htc napisał:

A u mnie LTE/3G/2G ale to już na inny temat. A czy u Ciebie mms działają prawidłowo na obu kartach jak masz wyłączony Internet? w sensie czy pobierają się automatycznie na obu kartach?

4G jest to samo co LTE

Na T-Mobile pobierają się automatycznie

Na Orange trzeba włączać dane komórkowe, żeby pobrać MMS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Remi_K

LTE czy 4G pokazuje się zależnie od regionu softu...
    Z Waszej dyskusji z dużym prawdopodobieństwem powiedziałbym, że ta kwestia jest związana z tym, która karta jest ustawiona jako domyślną do obsługi internetu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Remi_K jest tak jak napisałeś.

PS. Zastanawia mnie jedna kwestia. Ktoś wyłącza w ogóle dane pakietowe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    5 godzin temu, the_naturat_com napisał:

Ktoś wyłącza w ogóle dane pakietowe?

Tak jak najbardziej ja. Z prostej przyczyny. 
    Jestem w UK na karcie z O2 nie mam pakietu żadnego, a na karcie Play korzystam tylko wtedy kiedy muszę. A w domu i pracy tylko Wi-Fi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@balwanekbuli nawet nie wiedziałem, że są jeszcze takie praktyki, tym bardziej za granicą. Nie wyobrażam sobie nie mieć danych pakietowych.

Byłem teraz z rodziną w górach. Navi, apki turystyczne, trochę YT przed snem i w tydzień ponad 5GB, a zwykle z pakietu 20GB zużywam 10-12GB miesięcznie.

Ale mniejsza z tym. Nie róbmy OT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi