Skocz do zawartości
Rafal560

poradnik Aktualizacja do EMUI 9.1 przez Firmware Finder oraz HiSuite

Rekomendowane odpowiedzi

7Shad

Może błąd DNS powoduje win10 RS_PreRelase 190803-1414?
    jutro zainstaluje normalną starą wersję i spróbuję jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaktualizowałem właśnie soft do wersji .225. Jak jak na razie nie widać żadnych zmian, poziom poprawek zabezpieczeń z tego samego dnia co .220.

Screenshot_20190815_012827_com.android.settings.jpg

• Piwko! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    7Shad
    Napisano (edytowane)

Problem 404 DNS jest kwestią routera do którego jest podłączony komputer/telefon, wystarczy połączyć się z innym routerem i powinno działać.
    Bynajmniej u mnie na Cisco to występuje.
    a zmiana hosts w etc bardzo wątpię żeby coś zmieniała bo jest jako # czyli komentarz zamiast linia wykonywalna.

dodana zawartość

Screenshot_20190815_135922.jpg

Edytowane przez 7Shad

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@7Shad , czyli jednak się udało ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 14.08.2019 o 18:47, czoper3 napisał:

czytałem że router z Vectry można zmienić tylko za pomocą eternet niestety ja wejście w laptopie mam uszkodzone tylko wifi

a teraz nie wyskakuje error tylko coś takiego

Screenshot_20190814_182609_com.teammt.gmanrainy.huaweifirmwarefinder.jpg

Mam dokładnie to samo. W dodatku gdy pobierze się już plik hisuite się wyłącza ://

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    7Shad
    Napisano (edytowane)

Aktualizacja 8.2.0.144C432 do 9.0.1.122C432 powoduje BootLoop do eRecovery

Edytowane przez 7Shad

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

dzisiaj w pracy próbowałem wszystko od początku i napotkałem  na kolejny problem z tą aktualizacja

nie wyskakuje już żaden błąd 404 tylko po prostu na FF nie mogę sprawdzić dostępności wywala mnie do strony startowej FF

jak przełączę internet to pokazuje wszystko jest ok a jak przez HotSpot to podczas sprawdzania wywala

internet z Orange

Edytowane przez czoper3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    7Shad
    Napisano (edytowane)

@czoper3 aktualizację rejestrujesz przez aplikację w telefonie. Jeżeli w aplikacji nie wczytuje danych to spróbuj bez DNS zarejestrować aktualizację i po tym zmienić DNS na MT.

dodana zawartość

pozwolę sobie dodać krótkie info.
    SNE-LGRP2-OVS 9.1.0.225C432 FullOTA-MF z 12.08.2019 285630 jest chyba najlepszym wyborem, Inne OTA-MF i FullOTA-MF mimo zatwierdzenia do instalacji mogą powodować bootloop do eRecovery lub podczas instalacji. Najlepiej jest aktualizować z 9.0.1, z 8.1.0 nie zalecam.
    trochę szkoda że już nie można uzyskiwać kodu bootloadera, RR jest całkiem ciekawym systemem.

Edytowane przez 7Shad

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 16.08.2019 o 21:40, 7Shad napisał:

@czoper3 aktualizację rejestrujesz przez aplikację w telefonie. Jeżeli w aplikacji nie wczytuje danych to spróbuj bez DNS zarejestrować aktualizację i po tym zmienić DNS na MT.

dodana zawartość

pozwolę sobie dodać krótkie info.
    SNE-LGRP2-OVS 9.1.0.225C432 FullOTA-MF z 12.08.2019 285630 jest chyba najlepszym wyborem, Inne OTA-MF i FullOTA-MF mimo zatwierdzenia do instalacji mogą powodować bootloop do eRecovery lub podczas instalacji. Najlepiej jest aktualizować z 9.0.1, z 8.1.0 nie zalecam.
    trochę szkoda że już nie można uzyskiwać kodu bootloadera, RR jest całkiem ciekawym systemem.

potwierdzam twoje słowa dotyczące która wersja jest ok :) sam dostałem przez hisuite .215 , ale po kilku dniach zmieniłem na .225 , i jest poprawa , chociażby bateria obecnie dwa dni spokojnie daje radę, czy ogólne działanie systemu jest lepsze , ale to oczywiście moje zdanie , każdy ma inne i nie ma o czym tu dyskutować ? 

męczyłem się jedynie dość długo z DNS , bo bez ich zmiany aby w ogóle nie widziało mi nowej wersji , dopiero jak odłączyłem kabel sieciowy (rj45 ?) i połączyłem się przez wifi z modemem udało mi się ustawić DNS , mam ci prawda pc , ale kiedy kupiłem sobie w sumie za grosze kartę wifi na USB ? i to mi pomogło ustawić wszystko ? może się komuś moja porada przyda ? albo i nie ? w każdym bądź razie da się tym sposobem zmienić DNS i pobrać inną wersję na kome ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrnikt

Czy ktoś po aktualizacji przez HiSuite do 9.1 ma pusto w REJESTR ZMIAN ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi