Skocz do zawartości
flawless.

Mocnejsza bateria dla ACE'a

Rekomendowane odpowiedzi

Qazi
    nie ma tam łączony szeregowo żadnych więcej ogniw

podstawowym ogniwem z którego tworzy się tzw. baterie ogniw czyli akumulatorki to 1.2V

i tak np.10x1.2=12V , 5x1.2=6V ,3x1.2=3.6V (~3.7V właśnie ) więc z prostego przykładu wynika

że są tam 3 ogniwa ,a to że bryła zewnętrzna baterii na to nie wskazuje to nic nie znaczy

dlatego pytałem o sekcję zwłok ;)

a pytam o 3-cie wyprowadzenie bo myślę nad skonstruowaniem baterii ze zwykłych

akumulatorków typu paluszek :cool: co bym mógł dłużej niż 4 godziny internetować

nie zwracac uwagi na te napisy
    te napisy to pojemność

baterii mAh [mili ampero godzina]

i mają znaczenie ,chyba że chińczycy drukują co chcą byle tylko upchnąć towar

dlatego pytałem czy ktoś już testował ... wersję gold battery do Asa

albo Sanyo

Sanyo zostało przejęte przez Panasonica :E > Panasonic kupił Sanyo - Wiadomości24

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fjk

Wiem ze te napisy to pojemnosc. Mozesz sobie napisac tam co chcesz chocby i 6000mah i tak wiadomo ze to jest nieprawda.

Moze byc Panasonic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    podstawowym ogniwem z którego tworzy się tzw. baterie ogniw czyli akumulatorki to 1.2V

i tak np.10x1.2=12V , 5x1.2=6V ,3x1.2=3.6V (~3.7V właśnie ) więc z prostego przykładu wynika

że są tam 3 ogniwa ,a to że bryła zewnętrzna baterii na to nie wskazuje to nic nie znaczy

dlatego pytałem o sekcję zwłok

Mylisz się i to ogromnie!! To się zgadza dla baterii Ni-Mh i Ni-Cd, w przypadku Li-ion jedno ogniwo już ma 3.6V https://pl.wikipedia.org/wiki/Akumulator_litowo-jonowy

Akumulatory tego typu produkują 3,6 V na ogniwo.

Rozebrałem już parę baterii z telefonów to wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qazi
    fjk

Ale po co ? Szkoda na to kasy skoro oryginaly sa po 30pln na allegro. Gwarantuje ci ze tam nie ma 2430MAH. Lepiej kupic cztery najtansze zamienniki albo dwa srednie cenowo. Beda mialy wiecej pradu.

p.s. Przerabialem ten temat wiele razy z roznymi telefonami bo zawsze potrzebowalem wiecej pradu na rower. Kombinowalem z ladowarkami rowerowymi, mocniejszymi bateriami. W praktyce okazuje sie ze najlepiej miec jak najwiecej baterii. Nawet najtanszych. Jest najwiecej pradu, najkorzystniej wagowo i cenowo.

Edytowane przez fjk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o baterię, która według najnowszych informacji w Galaxy Ace Duos będzie pojemniejsza od obecnych baterii w Asach, a co za tym idzie, pojawiły się spekulacje na temat przełożenia baterii z nowszej wersji Asa do starszej, to jak na razie oficjalne stanowisko Samsunga jest następujące:

Na tą chwilę nie dysponujemy potwierdzoną przez koreańską centralę specyfikacją modelu telefonu Galaxy Ace Duos. W związku z czym nie mogę potwierdzić informacji które odnalazł Pan w internecie. W tej chwili nawet nie jest znana data premiery tego urządzenia w naszym kraju.

Sugeruję obserwować dalej media związane z telefonami komórkowymi, oraz nasze profile na portalach społecznościowych Facebook oraz Twitter. Informacje tego typu będą tam publikowane na bieżąco.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda, że nikt nie produkuje dla Ace pogrubionej baterii z klapką, tak jak np. S II ma extended battery. Tylko grubsza bateria ma szanse mieć "prawdziwe" 2000 mAh.

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Buziak

Watpie zeby ta bateria miala 2430 mAh. Juz sam jej opis sugeruje ze jest nie profesjonalnie przygotowana

Uses Li-ion polymer technology
    Litowo jonowa polimerowa.

__

Moj blad. To znana wczesniej bateria litowo- polimerowa tylko inaczej zapisana (w telefonach zawsze bylo Li-poly). Ta faktycznie moze byc bardziej pojemna ale baterie litowo polimerowe maja tez swoje minusy

Edytowane przez Buziak
    mój błąd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Shadi

A jakie są minusy polimerów? Czytałam właśnie, że to nowsza, lepsza technologia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi