Skocz do zawartości
flawless.

Mocnejsza bateria dla ACE'a

Rekomendowane odpowiedzi

Po dwóch latach intensywnego użytkowania oryginalnej baterii zostałem zmuszony do kupienia nowego egzemplarza. Stara bateria trzyma mi około 3h bez ładowania. Przyzwyczaiłem się już nosić wszędzie ze sobą ładowarkę więc jakoś daję radę. W ostatnich miesiącach lekko spuchła dlatego postanowiłem ja wymienić aby w pewnym momencie nie rozsadziła korpusu telefonu.

Kupiłem niby oryginał z allegro za 30 zł. Mam nadzieje, że będzie służyć kolejne dwa lata. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ro3son

Zauważyłem ciekawa zależność: podczas ładowania baterii (blueStar) mocniejszą ładowarką (od HTC 1000mAh) uzyskuję jakby większy stopień naładowania niż przy standardowej ładowarce

tzn jest 100% w każdym przypadku ale akumulator dłużej trzyma prąd - zdecydowanie dłużej (ponad 24godz. dłużej)

Może ktoś spróbować ze swoją baterią takiego triku? Może te nieoryginalne baterie o większej pojemności wymagają większego prądu ładowania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź sobie do jakiej wartości ładuje się bateria na obu ładowarkach, bateria o większej pojemności ładują się dłużej. Poza tym przecież pojemności nie przeskoczysz, a słabsza ładowarka będzie tylko dłużej ładować. Najlepiej ładować telefon do momentu, aż na wyświetlaczu pojawi się napis "Naładowany".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie czasami wyświetla się napis "naładowany" po kilku godzinach, a to ściema bo zazwyczaj w połowie dnia wtedy bateria po prostu pada. Zawsze trzymam jeszcze 3-4 godziny po tym, jak jest napisane "naładowany" i wytrzymuje 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    csbart

marciin88 odgrzewam kotleta mam nadzieję, że to odczytasz.

jak ta Twoja bateria ? ile trzyma dzisiaj ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam zamiennik i jestem z niego zadowolony - dobrze że nie dopłaciłem drugie tyle na oryginał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również już od roku mam Andida 1800mAh i trzyma tak jak oryginał, a dałem za nią jakieś 20zł:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius

Właśnie szukam zamiennika dla mojej oryginalnej baterii w GT-S5830, która od zakupu nie była wymieniana i na dzisiaj działa już zdecydowanie za krótko. Wybieram oryginalną samsungowską 1350mAh - nie będę ryzykował. a8)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius

Mimo, ze postanowiłem nie ryzykować zamiennika to jednak go kupiłem. I dobrze, bo przy wymianie okazało się, że oryginalna w moim Samsungu Galaxy Ace GT-S5830 napuchła ze starości. Dobrze, że nie wybuchła; jak widać nie pisana mi jeszcze śmierć ani trwałe kalectwo.

5964277900_1394400747.jpg4715115100_1394400751.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi