Skocz do zawartości
Kaem92

Następca LG G5 - do około 2500 zł [dobra bateria, aparat, stabilizacja obrazu i nagrywanie w 60 fps 1080p, wejście słuchawkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Kaem92

Witam forumowiczów,

Jako ze mojej lubej przypadl do gustu moj LG, nosze sie z zamiarem kupienia dla siebie jakiegos nowego smartfona. Jako ze z obecnego telefonu jestem bardzo zadowolony pierwszy wybor padl na LG G7, którego cena zdążyła już spaść do 1300zl. Jednak gdy zaczalem przeglądać recenzję to zacząłem powatpiewac, czy odczuje jakas znaczącą różnicę. Obecny chipset jest wystarczajacy, aparat G7 ponoć wcale duzo lepszy nie jest, wiec z największych plusow pozostalby bardzo dobry dac i pare bajerow. W zwiazku z tym zaczalem się zastanawiac, czy by nie zwiekszyc budzetu i nie pojsc w jakis lepszy model. Telefonu uzywam glownie do rozmów i sms, przeglądania internetu, robienia zdjec i krecenia wideo, czasem obejrzr jakis serial lub okazjonalnie zagram, ale to raczej rzadkość. Z drozszych modeli zainteresowaly mnie:

LG V40

LG G8s

Samsung Galaxy S9

Samsung Note 9

Huawei P30 Pro

Od telefonu oczekuje:

-dobrego czasu pracy na jednym ladowaniu (w g5 moze nie był on rewelacyjny ale wymienny akumulator zalatwial sprawę)

-znacznie lepszego aparatu (podobaja mi sie zdjecia w g5, ale jesli mam wydać kwote w okolicach 2,5 tys. To chcialbym zauważyć znaczaca różnicę. Dodatkowo fajnie jakby telefon posiadal szerokokątny obiektyw)

-stabilizacja obrazu i nagrywanie minimum 1080p 60 fps

-chipset niegorszy niz w g5 (z wymienionych propozycji kazdy spelnia to kryterium, ale moze padna inne ciekawe propozycje)

-wejście sluchawkowe (czesto slucham muzyki w aucie poprzez aux, wiem ze sa przejsciowki z usb C, jednak wygoda przemawia za mini jackiem)

-wolalbym zeby ekran nie byl zakrzywiony (chociaz to znaczaco zaweza wybór dlatego na lekkie zakrzywienie jeszcze przymkne oko, byle nie cos pokroju sgs edge)

-telefon bedzie noszony w etui wiec wyglad nie ma zbytnio znaczenia

Podsumowujac, czy warto.brac G7 w tej cenie czy moze lepiej dolozyc do czegoś swiezszego? Jesli tak to czy roznics będzie odczuwalna? Dodam ze nie interesuja mnie cyferki w benchmarkach.

Edytowane przez Piwakk
    Poprawienie nazwy tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    harnax

Co przeglądam zagraniczne fora, filmiki na yt to V40 jest wychwalane za uniwersalność, bardzo dobre zdjęcia (acz niekażdemu odpowiadające gdyż są naturalne).

Gdybym miał wybierać między p30 pro to raczej ku temu modelowi bym się skłonił. Nie dopłacając wybrałbym owy LG.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz poczuć różnicę w aparatach to najlepszą opcją będzie P30 pro w dodatku ma najdłużej działającą baterię z tych podanych, to będzie najlepszy wybór ale też najdroższy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neomagnet

Jeżeli nagrywanie wideo jest dla Ciebie istotne to rozważ jednak Samsunga lub jakiegoś Pixela. Są w tej kategorii lepsze od Huawei moim zdaniem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Za 2500 ja dobrze poszukasz na olx to dostaniesz nowego s10+(zwykłego S10 to na spokojnie). Nagrywanie video jest rewelacyjne. Filmy w fhd 60fps robią robotę,już nie mówiąc o UHD w 60fps. Stabilizacja też jest swietna. Jest Jack więc bez przejściówek się obędzie. Bdb dźwięk czy na słuchawkach czy bez. Tylko jest lekko zakrzywiony. Nie jest już tak agresywne jak w starszych modelach,ale jest. Znów aparat trochę lepszy w P30PRO i bateria,ale znów brak Jacka i gorsze filmy. I też zakrzywiony ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kaem92

Dzięki za szybkie i liczne odpowiedzi :) Troche podrazylem temat i moja uwage zwrocil wlasnie s10+. Do Huaweia jakos nigdy nie bylem specjalnie przekonany, chociaz ten aparat kusi, samsung z kolei zawsze wydawal mi sie zbyt drogi, ale widze ze nowka z Orange/Play oscyluje w podobnych cenach jak p30 pro czy lg g8s. Orientuje sie ktos z Was jak wylada s10+ w nocnych ujeciach? Wiem ze p30 bedzie w tym wypadku lepszy, ale czy jest to az taka przepasc? G7 juz raczej odpuscilem, bo malo nie kosztuje, a wydaje mi sie ze duzej roznicy do G5 nie odczuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Oj jest duża różnica :) Przynajmniej dla mnie. Ojciec ma P30 RPO,ja S10+. I w P30 PRO praktycznie każde zdjęcie w nocy robi robotę. W S10+ też idzie zrobić fajną fotkę,ale trzeba się namęczyć. W dzień to zależy. Raz lepsze z jednego raz z drugiego. Trochę bardziej podobają mi się zdjęcia z efektem bokeh na P30PRO. No i dużo łatwiej taką cyknąć na Huawei. Praktycznie z ręki bez kombinowania. Na S10+ czasem muszę chwilę poczekać,ręcznie kliknąć gdzie ma ostrzyć itd. 

Też myślałem nad P30PRO,ale brak Jacka,trochę niespójny system,takie sobie nagrywanie video(tu jest spora różnica na korzyść Samsunga),gorszy dźwięk,trochę gorszy ekran(na niektórych materiałach różnice już widać znacznie). No i przyzwyczaiłem się do One UI od Samsunga. Gestów,wyglądu itd. Naprawdę jest to dobrze przemyślane. 

Także wg mnie zdjęcia w jakichkolwiek warunkach,bateria(sot i czas jej ładowania) i trochę szybsze działanie na korzyść P30PRO (nie są to kolosalne różnice). Reszta na korzyść S10+. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kaem92

Czyli tak jak mi sie wydawalo, p30 rpo lepszy aparat i bateria, z kolei samsung bardziej wszechstronny. Dzisiaj jeszcze podjade do marketu i zobacze jak oba leżą w dłoni ;) a tak z innej beczki, w s10e naprawde jest tak zle z bateria? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Raczej tak. Są różne opinie ale większość negatywnych. Ja akurat baterie bym jeszcze strawił,ale jak miałem go w ręce to jest jak telefon dla krasnali albo dzieci :) Jest naprawdę malutki ^^ A szkoda bo płaski ekran. No i jeden obiektyw mniej niż i większych braci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kaem92

Byłem w sklepie i pobawiłem się chwilę każdym z telefonów. P30 niestety odrzucam - nie przypadło mi do gustu EMUI. Wybór padł więc na samsunga z jednym ale. Rozmiarem najbardziej odpowiada mi zwykły S10, wersja e faktycznie wydaje się trochę maława, z kolei plus jest już nieporęczny przy próbie obsługi jedną ręką a do tego dojdzie jeszcze etui... Jedyny powód przez który jeszcze się wstrzymuję to akumulator. 3400 vs 4100 mAh na papierze robi sporą różnicę. A jak to wygląda w praktyce? Użytkował ktoś może oba i mógłby się podzielić opinią? Nie chciałbym, żeby okazało się że zwykła S10 nie wytrzyma dnia bez ładowarki. 

Przy okazji rzucił mi się też w oczy note 9, też klocek, ale jakoś znacząco gorszy od tegorocznych flagowców nie jest. No i 4Ah też wygląda obiecująco. Domyślam się że w długości pracy na jednym ładowaniu prezentuje się to następująca S10+>Note 9>S10, ale czy te różnice są znaczące? 

Edit: Jeszcze jedno pytanie. Jak wygląda sprawa szkła hartowanego do S10/S10+? Wyczytałem że koliduje ono z sensorem odcisku palca, choć z dome glass podobno wszystko ładnie współpracuje.

Edytowane przez Kaem92

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi