Skocz do zawartości
Kaem92

Następca LG G5 - do około 2500 zł [dobra bateria, aparat, stabilizacja obrazu i nagrywanie w 60 fps 1080p, wejście słuchawkowe

Rekomendowane odpowiedzi

rybus85

Ze szkłem nadal dramat. Tu na forum niektórzy robią jakieś "kombinacje alpejskie" i jednym działa innym nie. Ja do każdego szkła zakładam u siebie w punkcie szkło. I tu nadal mówią że nie nakleją bo nie gwarantują działania czytnika w ekranie. Ja na razie na ekranie nadal mam oryginalną i jeszcze się ładnie trzyma(jest jedna malutka ryska pod światło). Jak padnie i nie będzie nadal sensownego szkła,to kupię i nakleję kolejną folie. Na tą chwilę nie wydam większego hajsu na szkło nie mając gwarancji że czytnik nie działa. 

Edytowane przez rybus85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwne... Mi9 z ekranem szajsunga i czytnikiem... Szkło 9H 3mk i zero stresu... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Dziś miałem w ręku Mi9 obok mojego S10+. Przepaść jeżeli chodzi o ekran. Więcej nic nie trzeba dodawać :D

Po drugie czytnik w Mi9 masz optyczny a w S10+ jest ultradźwiękowy. To są dwie różne technologie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to coś mi się ubzdurało, że jeden i drugi jest optyczny... 

Syfsung jest i będzie syfsungiem 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

A mi akurat wisi czy coś jest Samsungiem,Xiaomi,LG itd. Ma działać, nie denerwować przy używaniu i sprawiać frajdę z używania. No i to mam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jak się przedstawia sytuacja ekranów Huawei P30 pro & Samsung s10 pod kątem nawigacji

Huawei ma OLED a Samsung AMOLED

Słyszałem że OLED się wypala a tu zaskoczenie S9 na ekspozycjach w sklepach też mają wypalone ekrany

Czy pozostaje tylko IPS ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

@Dziadek-NET Technicznie rzecz ujmując, oba mają OLED'y, Samsung po prostu ma pewne różnice w konstrukcji i swoje nazewnictwo.

Do nawigacji OLED jest kiepski, właśnie ze względu na wypalenia ekranów.

Więc tak, chcąc korzystać dość często z  nawigacji lepiej brać IPS'a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK, muszę się zastanowić :(

A czym różni się ekran samsunga z mojego aktualnego A5(16) od np. S9 ?

Oba to amoledy a jak widzę S9 są wypalone

Edytowane przez Dziadek-NET

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Nowsza technologia. Te ekrany są coraz lepsze,jaśniejsze,dodawane nowe technologie(np HDR+) itd. Jest bardzo duża różnica jak przesiadłem się na S10+ z S8+. Kolosalna. Różnica jest nawet porównując s9+,Note 9. 

Do dłuższego jeżdżenia lepiej coś z IPS. Ale z tym też problem bo coraz mniej jest takich telefonów. OLED,amoled nie lubi długotrwałego wyświetlania statycznego obrazu. Zwłaszcza jak jest jasność wysoko. W domu mam starego S5. Dopiero na nim lekkie wypalenia się pojawiają. Sprzedałem S8+ i po półtora roku nic kompletnie nie było. Ale jak używałem nawigacji to wymuszałem ręcznie jasność tak żebym coś widział,ale nie waliło po oczach. I tak nie patrzysz na to non stop,najważniejsze komunikaty. I S8+ dawał tak radę. A na dłuuuugie trasy biorę S5,obecny telefon jako router wifi i wszyscy w samochodzie zadowoleni :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi