Skocz do zawartości
eddie71

Xiaomi Mi A2 Lite - Błąd w specyfikacji Bluetooth

Rekomendowane odpowiedzi

eddie71

Dowiedziałem się dzisiaj, że Xiaomi Mi A2 Lite ma Bluetooth 4.1.

Oficjalna strona Xiaomi podaje w specyfikacji Xiaomi Mi A2 Lite, że jest Bluetooth 4.2.

Oficjalna strona Qualcomm podaje, że QC 625 obsługuje Bluetooth 4.1 , a dopiero QC 626 obsługuje Bluetooth 4.2

Oba procesory są prawie identyczne. Różnią się tylko prędkością ( QC 625 do 2 GHz ), a ( QC 626 do 2,2GHz ) i właśnie obsługą  modułu Bluetooth.

Nie wiem, czy to jest ważne, ale nie raz czytałem o kłopotach użytkowników podłączających urządzenia przez Bluetooth.

Czy ktoś zna przyczynę, dlaczego firma Xiaomi nie poprawiła błędu specyfikacji na swojej oficjalnej stronie? Większość serwisów na świecie kopiuje ten błąd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DemonX

Nie wiem do końca, czy to błąd na stronie Qualcomma czy Xiaomi (o ile w ogóle występuje jakiś błąd), ale urządzenie jest wyposażone w bluetooth 4.2, wszystkie programy to wskazują (zrzut z AIDA64 poniżej) wątpię, żeby Xiaomi implementowało moduł bluetooth, którego procesor nie wspiera... Możemy sobie teraz tylko „gdybać”, dlaczego procesor nie wspiera a urządzenie je posiada,można to podpiąć pod to, że historia zna przypadki, że coś było ograniczone, ale można było to „podrasować” - przykład? Niektóre karty Radeon po wgraniu innego BIOSu mogły być identyfikowane i pracować jako wyższy model (ten sam chip, ale zablokowane jednostki i ograniczona wydajność), możliwe że tak jest w tym przypadku (tak wiem, pc'ty i telefony to inna bajka, ale to jedyny przykład, który przychodzi mi do głowy)

Screenshot_20190815-014253.png

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi