Skocz do zawartości
Erwin Schlaumeier

Jak uzyskać dostęp do zawartości telefonu poprzez komputer?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Od razu wszystkich przepraszam za swoje dyletanctwo ale musicie mi wybaczyć jestem gościem dla którego rodziców Hanz Klos to była nowość ;). Co do pytania to chodzi mi o to że nie mogę dotrzeć do plików w smartfonie w których zapisane są smsy kontakty itd. Słowem podłączjąc telefon przez USB do laptopa pojawia mi się masa pustych katalogów.

Edytowane przez Gwozdek
    Doprecyzowałem nazwę wątku. Proszę nazywać tematy tak, aby krótko streszczały poruszany problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A sterownik do tego smartfona dla Windows jest zainstalowany?
    Uruchom też choćby live jakiegoś Linuksa i zobacz jak wtedy wyświetla się zawartość smartfona...

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

nie sterwniki nie są zainstalowane to /ciach/ ale pancerny telefon maxcom wszystkie inne po prostu niszczyłem. Sprawdzałem zawartość katalogów  pod Windowsem  pod Linuxem i efekt jest taki sam.

Edytowane przez Gwozdek
    Nie używamy wulgaryzmów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak teraz jest ustawiona opcja USB ; mtp czy też pamięć masowa ? Spróbuj tego czyli zmiany opcji USB ..

Wysłane z mojego Nokia 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

włączyłem debugowanie  USB zmieniłem właczyłem też opcję RNDIS zamiast MTP i nadal nic i na Windzie i na Linuxie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    5 godzin temu, Erwin Schlaumeier napisał:

nie mogę dotrzeć do plików w smartfonie w których zapisane są smsy kontakty

Nie dotrzesz.

Smsy - użyj apki ze sklepu - sms backup & restore.

Kontakty - zsynchronizuj z kontem Google lub zrób eksport do vcf/csv.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem ale chodzi mi też o coś innego. Chcę po prostu przeglądać zawartość telefonu z jakiegoś menadżera  na PC. Ostatnio odkryłem np w telefonie  apkę MTKlogger. Problem w tym że nigdy jej świadomie nie instalowałem. Być może ściągnąłem ją z inną. Gdybym miał wgląd z peceta to szybko po np dacie i godzinie określił bym czy została zainstalowana z inna aplikacją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    1 minutę temu, Erwin Schlaumeier napisał:

Gdybym miał wgląd z peceta to szybko po np dacie i godzinie określił bym czy została zainstalowana z inna aplikacją.

Z poziomu PC nie będziesz miał wglądu do partycji system i data - w zasadzie nigdy.

Z poziomu telefonu - po z-root-owaniu.

Datę znajdziesz w ustawieniach telefonu - aplikacje, pokaż wszystkie/systemowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak to wiem ale tam masz dane dotyczące jednej konkretnej aplikacji którą akurat oglądam. Możesz stwierdzić kiedy została zainstalowana, jej wielkość ile pamięci wykorzystuje ile używa danych itd ...wszystko jasne ale na telefonie oprþócz tego mam jeszcze z pięćdziesąt aplikacji i żeby teraz sprawdzić która i kiedy została pobrana i czy jest jakaś która została zainstalowana w tym czasie co MTK musiał bym kazdą z nich otworzyć i po kolei sprawdzić. Z oeceta danie miał bym natychmiast. Niestety nic nie działa. Otworzyłem opcje programisty włączyłem debugowanie USB itd i ..nic alni na Linuxie ani na Windowsie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

@Erwin Schlaumeier

Kolega tobie napisał aby wejsc głebiej musiałbyś najpierw zrotowac telefon, a czy na ten model jest jakis root musiałbys poszukac w sieci.

Aby usunąć tą apke to w sieci informują, że musisz znaleźć konfigurację pliku mtklog-config.prop w folderze etc i edytować wartości od true do false 

Lecz aby to zrobic to chyba trzeba zrotowac telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi