Skocz do zawartości
Schatzi

Wymiana S7 Edge na coś lepszego, do 1400zł [Aparat, dźwięk, bateria]

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, otóż przymierzam się najprawdopodobniej do zmiany S7 Edge na coś lepszego. Pytanie tylko: na co? Oczekuję od telefonu lepszego aparatu, lepszego SOTu (poza domem z włączonym LTE mój S7 Edge pozwala na ok. 3-4h SOTu) oraz przyzwoitego dźwięku na słuchawkach (posiadam AUNE E1 i chciałbym coś z nich wyciągnąć). 

Spodobał mi się Asus Zenfone 6, świetna bateria i ten obracany aparat, z którego można zrobić świetne fotki m.in. z dziewczyną ale jest ponad budżet. 

Co byście polecali? S8 odpada, nie zauważyłem różnicy ani w szybkości działania, ani w aparacie. Jeżeli mógłbym zgarnąć używaną S9 za 1000zł, a S9+ za 1200zł (rozmyślam, może trafi się okazja) to na który lepiej byłoby się zdecydować? Jakie są ich główne różnice? Czy ewentualnie polować na S10E w cenie 1400-1500? (tam słyszałem,  że bateria nie jest plusem) Mówię oczywiście o używanych. Chyba, że macie coś innego do zaproponowania. Dodam, że nie chcę raczej żadnych Honorów, bo to jak one spadają z ceny to już się przekonałem na przykładzie Honora 7 (sam miałem) czy też 8, bo śledzę rynek i ceny nie powalają. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Trochę poczytałem i spodobał mi się Oneplus 6T. Jak on wypada w ogólnym zestawieniu z S9 oraz S9+? Czy da się w tej cenie porozglądać za czymś lepszym? Martwi mnie też w nim brak mini jacka: czy podłączenie przejściówki będzie miał wpływ na ogólną jakość dźwięku z audiofilskich słuchawek? ;)

P.S Do wyboru dołączam jeszcze Mate 20.

Mając do wyboru (mówię o używanych OKAZJACH):

S9 w cenie 1000zł

S9 + w cenie 1200zł

Mate 20 PRO w cenie 1400zł

P20 PRO w cenie 1000zł

Mate 20 w cenie 1200zł

Oneplus 6T w cenie 1500zł

Który zakup byłby najlepiej opłacalny?

dodana zawartość

@

Ok, dzięki za zainteresowanie. Udało mi się wyrwać używkę Mate 20 Pro za 1200. ;) 

Edytowane przez Schatzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ironclad

Trochę poczytałem i spodobał mi się Oneplus 6T. Jak on wypada w ogólnym zestawieniu z S9 oraz S9+? Czy da się w tej cenie porozglądać za czymś lepszym? Martwi mnie też w nim brak mini jacka: czy podłączenie przejściówki będzie miał wpływ na ogólną jakość dźwięku z audiofilskich słuchawek?

P.S Do wyboru dołączam jeszcze Mate 20.
    Mając do wyboru (mówię o używanych OKAZJACH):
    S9 w cenie 1000zł
    S9 + w cenie 1200zł
    Mate 20 PRO w cenie 1400zł
    P20 PRO w cenie 1000zł
    Mate 20 w cenie 1200zł
    Oneplus 6T w cenie 1500zł

Który zakup byłby najlepiej opłacalny?

dodana zawartość

@

Ok, dzięki za zainteresowanie. Udało mi się wyrwać używkę Mate 20 Pro za 1200.  

Ta używka za 1200 Mate 20 Pro nie okazała się czasem z wadliwym wyświetlaczem?

Poza tym do 1500 to poszukalbym Mi 9 6/128 zamiast OP6T, oczywiście rozważył bym Mate 20 Pro, jednak powyżej tej kwoty polował bym na oneplus 7.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Ironclad telefon właśnie przyszedł, sprawdziłem w Device Info HW i przy "Ekran dotykowy" jest napisane "synaptics-LAYA171300-BOE-02-18-00-63" ;) Zatem w cenie 1200 opłacało się?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ironclad
    @Ironclad telefon właśnie przyszedł, sprawdziłem w Device Info HW i przy "Ekran dotykowy" jest napisane "synaptics-LAYA171300-BOE-02-18-00-63" Zatem w cenie 1200 opłacało się?

Jasne, ale mogłeś wcześniej poprosić sprzedającego by sam sprawdził bo mogłeś się nadziać, zorientuj się czy czasem nie jest z abonamentu i sprzedający płaci. Nie wiem, jak teraz jest w której sieci blokują urządzenia, chyba Plus.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przed zakupem sprawdzałem i ani z T-Mobile, ani z Plusa ;) (chyba tylko z tych dwóch blokują)

Poza tym jakby był z LG to najpewniej sprzedałbym, ktoś na pewno byłby chętny za 1300-1400, bo ceny są od 1500 w górę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ironclad

No to zrobiłeś dobry interes

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 22.08.2019 o 17:15, Ironclad napisał:

No to zrobiłeś dobry interes emoji6.png

A co powiedziałbyś w kwestii wymiany Mate 20 Pro + 350zł za P30 Pro? Warto? Bo nie wiem czy już przenosić dane na Mejta, czy jednak zaczekać na tego P30 Pro...?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ironclad
    A co powiedziałbyś w kwestii wymiany Mate 20 Pro + 350zł za P30 Pro? Warto? Bo nie wiem czy już przenosić dane na Mejta, czy jednak zaczekać na tego P30 Pro...
    Za 1550 jak nowy lub w bdb stanie to jasne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardziej kwestia tego, że puściłbym swój za ok 1500zł i dodał 350zł do P30 Pro w ładnym stanie (bez gwarancji, ale nie od operatora tylko zza granicy) i tak się zastanawiam. Czyli iść na taki rozwój wydarzeń? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi