Skocz do zawartości
KAMIKAADZE

Samsung Galaxy Note 10+ - ładowarka sieciowa

Rekomendowane odpowiedzi

Tofik1993

Ładując ładowarka baseus na porcie pd zauwazyliscie lagi telefonu np przy przeglądaniu fb?

Tapnięte z note 10+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zakupiłem sobie 3 portową ładowarke AUKEY PA-T14 v2 Quick Charge 3.0 3xUSB 43W i mam mały problem. Podczas ładowania mam co prawda na ekranie komunikat "Szybkie ładowanie" ale wartości które pokazuje miernik usb nie napawają optymizmem - ok. 3.45V i 1.56A co nam daje ok.5W. Kabel niby do szybkiego ładowania lepszej jakosci i podłączony do portu Quick Charge 3 w ładowarce, a ładowanie nie za ciekawe. Według producenta
    AiPower: DC 5V 4.8A (Max)
    Quick Charge 3.0: DC 3.6-6.5V/3A, 6.5V-9V/2A, 9V-12V/1.5A

zzz.jpg

989.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rabbit

W sumie nic w tym dziwnego. Samsung ma jakieś patenty i nie każda ładowarka, szczególnie nieoryginalna będzie działać na full.

Przykładowo, potrafi blokować nawet swoje ori ładowarki. Mam poprzednią oryginalną ładowarkę bezprzewodową, gdzie każdy wcześniejszy tel (Note 8 i Note 9), bez problemu ładował się szybkim ładowaniem bezprzewodowym, ale Note 10+ już nie. Po zgłoszeniu tego w members, otrzymałem info, że nie jest to dedykowana ładowarka do tego modelu i mam sobie kupić nową ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tofik1993
    W sumie nic w tym dziwnego. Samsung ma jakieś patenty i nie każda ładowarka, szczególnie nieoryginalna będzie działać na full.

Przykładowo, potrafi blokować nawet swoje ori ładowarki. Mam poprzednią oryginalną ładowarkę bezprzewodową, gdzie każdy wcześniejszy tel (Note 8 i Note 9), bez problemu ładował się szybkim ładowaniem bezprzewodowym, ale Note 10+ już nie. Po zgłoszeniu tego w members, otrzymałem info, że nie jest to dedykowana ładowarka do tego modelu i mam sobie kupić nową 

Masz włączone szybkie ładowanie bezprzewodowe? Oraz który dokładnie model ładowarki ? Mi indukcyjna na ori ładowarce z n8 nie chciała szybko ładować n10+, a na ładowarce i kablu baseus zaczęła wspierać szybkie ładowanie. Mowa o modelu ep-pg950.

Tapnięte z note 10+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rabbit

Tak, mam włączone szybkie ładowanie bezprzewodowe. Posiadam tą samą ładowarkę EP-PG950. Ładuję na oryginalnej ładowarce i kablu od Note 10+.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tofik1993
    Tak, mam włączone szybkie ładowanie bezprzewodowe. Posiadam tą samą ładowarkę EP-PG950. Ładuję na oryginalnej ładowarce i kablu od Note 10+.

To winna jest ładowarka, sprawdziłem i na ori ładowarce również nie mam szybkiego ładowania, a na ładowarce baseus jest szybkie default_smile.png

Tapnięte z note 10+

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako bezprzewodowej używam Nillkin Magic Fast Wireless podłączonej do  ładowarki od LG G6 (fast charge) i na ekranie N10+ mam szybkie ładowanie

435011fe43e9a841859e4fb67f60.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4GSM
    Napisano (edytowane)

Note 10/ 10 Plus obsługują Power Delivery, teoretycznie jeśli jest QC 4.0 też powinno działać ale lepiej szukać ładowarki z PD

Edytowane przez 4GSM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rabbit

Samsung wydał oficjalne oświadczenie dostępne w app Samsung Members, odnośnie korzystania z nieoryginalnych akcesoriów - w skrócie lepiej ich nie używać (wiadomo, kasa musi się zgadzać).

Niemniej, skoro potrafią software'owo obciąć szybkie ładowanie, nawet na swoich oryginałach, to nie wiadomo co mogą jeszcze zmajstrować kolejnymi aktualizacjami...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W piątek do mnie diesla ładowarka z Alli. Jestem zadowolony. Po PD ładuje szybciej o 15 min na oryginalnej. Zapłaciłem niecałe 80 zl9b6a9bfe4fa724be1ea3ecf61af065cb.jpg

Wysłane z Note 10 Plus

Kurde, kupiłem taką samą ładowarkę na allegro za 100 zł ( ze względu na gwarancję , wiem że na ali taniej ) i nie mam różnicy w czasie ładowania tą a oryginalną od telefonu. Obie ładują w 62-63 min. Kabel kupiłem BASEUS GEN2 do 100w 10Gbps , ładuję przez PD. Wie ktoś co może być przyczyną ? Spróbuję jeszcze dzisiaj z oryginalnym kablem samsungowym od telefonu...2aa60978b7e8212c62131e8bb4b46326.jpg

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

a7139150889c8d2bec8f15714ee55e76.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi