Skocz do zawartości
Camulos

Samsung Galaxy Note 10+. Dyskusja, opinie i wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

Artur35
    Napisano (edytowane)
    33 minuty temu, nuanda napisał:

Nie jestem pewny czy tego właśnie chce ... lustra 

To musisz podjąć decyzję sam. Mogę tylko utwierdzić Cię w przekonaniu, że Aura Glow wygląda znacznie lepiej w realu niż na filmach..., jak jest czysta oczywiście. Ogólnie, jest to najładniejszy kolor i nie jestem w tym zdaniu osamotniony. Ponieważ po moich doświadczeniach z kurierem DPD, rozważałem decyzję rezygnacji z zakupu i szybkiego kupna dziś Note10+ w Brand Store. Okazało się jednak, że Aura Glow już dawno nie ma. Klienci najczęściej wybierali ten właśnie kolor. 

Edytowane przez Artur35
    • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nuanda

Wiem o tym ... bo to nowość... niby taki mieniące... jadę jutro do Katowic ... Ktoś może był w Silesi ... jest tam ten kolor ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Dziś rozmawiając telefonicznie z Brand Store, usłyszałem ciekawą promocję na Note10+. Jednak wymagała ona zgody osoby nadzorującej sprzedaż, bo pracownik oddzwonił do mnie po kilkunastu minutach. Otóż z racji tego, że okres przedsprzedaży na nowego Note, dobiegł końca, to zaproponowano mi... odsprzedaż starego telefonu. Powiecie Panowie, że o tym przecież wszyscy wiemy. Tak, owszem, ale to nie taki sam odkup jak w okresie przedsprzedaży. Po pierwsze realizuje to na miejscu Brand Store i nigdzie nie trzeba wysyłać telefonu i dbać o wstępną wyceną 45 zł. A po drugie - i ważniejsze - można oddać stary, nie działający już sprzęt. Na miejscu jest spisywany protokół i przy kupnie odejmują 400 zł. 

• Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś byłem, ktoś tam brał... ale... idąc w drugą stronę wyciągniesz aura glow i każdy obok też będzie miał:-P
    Ja odbieram właśnie czarny, mieni się w ciemny granat, ramki ciemne... lux;-)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aura rządzi :) Wiecie to jest jak z nowym kolorem iPhone - wtedy pokazujesz, ze masz najnowszy model. A tak poważnie- podoba mi się, - lubię srebrne ramki, a mieniący się tył ma swój urok

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35
    Napisano (edytowane)

@KaleidGalaxy

Również to tak interpretuję. Wyjmujesz Aura Glow i już wiadomo, że to tylko i wyłącznie Note10+, nie ma innego o tym kolorze.  

Edytowane przez Artur35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Ja pozwole sobie wypunktowac pare rzeczy, mimo ze telefon ogladalem tylko w sklepie:

Po pierwsze, wielkosci telefonu nie powinno sie brac w przypadku Note 10 ani pod wady ani pod zalety. Po to mamy dwie rozne wielkosci, zeby kazdy wybral cos pod siebie. Co prawda mniejszy moze ciutenke mniej, co uwazam za zagranie niesprawiedliwe i nastawione na kierunkowanie potencjalnego kupca w strone N10+, ale wiemy na 100% co dostajemy. Przykladowo z ekranu czy glosnikow mozemy byc niezadowoleni, bo mozemy myslec ze bedzie jasniejszy czy beda graly glosniej, a na rozmiar co  powiemy? Ze myslelismy, ze 20cm to czuje sie jak10? Anyway, N10 lezy w rece lepiej niz N10+, ale gdybym mial brac, to N10+

Po drugie, dwa kolory to malo. Zaden z nich du*y nie urywa, przy czym owy czarny to wydawal mi sie ciemno szary. Albo Penta Metal jak ostatnio patrzylem na kolory w salonie Kia:) Przy wyborze mojego natsepnego telefonu, ogromna role odegra jego kolor. Po dwoch latach, i jeszcze nastepnym roku z czarnymi Notami, moj natstepny na bank bedzie kolorwy (nie mylic z lgbt hehe). A jak pojawi sie jakis w ladnej zieleni, to biere od razu.

Po trzecie, Note mial byc zawsze Uber Eska, a niestety coraz bardziej tak nie jest. Oprocz zabrania mini jacka, co przeciez jest uwstecznieniem jak by nie patrzec, to nie dostajemy rowniez modelu z pamiecia 1GB (chyba, ze maja sie jeszczce pojawic pozniej, ale mimo wszytsko, na start w S10+ byl). 512GB mi wystarcza, i to optymalna pojemnosc, ale jesli zechcialbym z N10+ posiedziec 2-3 lata, no to nie wiem czy bym nie potrzebowal wiecej niz te 512GB. Jest wiec seria Note umniejszana w stosunku do serii S, i moze byc tak, ze S11/S11+ bedzie lepsze od N11/N11+. Szkoda by bylo.

Po czwarte, z wiekiem czlowiek coraz bardziej rozsadnie dokonuje zakupow, bardziej je przemysla, i wybiera produkt, ktory spelni wiecej jego realnych oczekiwan czy potrzeb. Dlatego gdybym dzis mial oddac swojego N9/512 i dostac N10+ 512 to docenilbym i moglbym zaplacic za upgrade trzech rzeczy: szybsza pamiec UFS 3.0, czytnik na przodzie telefonu i procesor (ktory jest wyraznie wydajniejszy od poprzednika, choc mi, chodziloby tylko o jego energooszczednosc, celem wydluzenia czasu pracy na jednym cyklu). Wiem, ze aparat jest bardzo dobry i wiele osob tutaj doglebnie analizuje jego parametry i prace, ale ja zdjecia najczesciej ogladam w telefonie, czasem wydrukuje 13x15 czy puszcze przez TV osobom, ktore o fotografii nie maja obszernej wiedzy:) Wiec to, co mi daje N9, w 100% mi wystarcza i roznicy bym nie zauwazyl. Ladowanie 45W niby spoko, ale "standardowe-szybkie" ladowanie tez napelnia baterie bardzo szybko, i nigdy w zyciu nie mialem sytuacji, ze musialem cokolwiek opozniac, ze wzgledu na czekanie dodatkowej chwili na doladowanie jakiejs minimlanej ilosci pradu. Do tego fizyki sie nie oszuka, i wiadomo, ze ladowanie i rozladowywanie to najzdrowiej najwolniej  (tylko bez skojarzen w sobotni wieczor, wy technologiczni zboczency:) Malo tego, ktos juz badal i opisywal wieksza szkodliwosc ladowania indukcyjnego, wiec w tej kwestii ja wole zostac przy sprawdzonej i bezpiecznej technologii. I to przez najblizsze 5 lat.

Oko saurona wyglada lepiej niz tic tac w S8+. Moze nawet bym sie przyzwyczail, mimo ze wczesniej mowilem, ze nie. Choc  lezka Huaweia wyglada jak element designu, a w N10 to po prostu dziura po igle, ktora przyczepiano Nota do korkowej tablicy :)Stawiam skrzynke dobrego alkoholu, ze przycisk zasilania powedrowal na druga strone tylko po to, zeby w samsungu lista zmian wzgledem poprzednika byla dluzsza. Azjaci sa pokreceni i nie zdziwilbym sie, gdyby CEO samsunga byl jakims dewiantem, ktory ubostwia dlugie listy zmian:)  Waskie ramki sa cool, ale nie kosztem diody LED. Tak, jest AOD, ale on w niektorych sytuacjach bywa mniej czytelny i mniej dyskretny od diody LED. Ja to bym w ogole na gornej czesci, na calej szerokosci ekranu umiejscowil pasek LED, ktory by mnie powiadamial kolorami. To jest mega faza, swoisty kod miedzy telefonem a uzytkownikiem. Usuniecie mini jacka to koniec pewej ery ale tu tez trudno mi wymyslic logiczny powod, dlaczego usunieto to wejscie. Ja nie jestem melomanem, nawet obok niego nie stalem, ale w telefonie za piec tysiecy zlotych, wole miec mozliwosc z korzystania ze standardu ktory wpsierany jest przez wszystkich producentow sluchawek. Po prostu. Wiecej przewag minijacka nad BT nie trzeba wymieniac.

Zatem dzis dla mnie, posiadacza N9/512, N10+ nie jest wystarczajaco intersujacym telefonem. I nie chodzi o kwestie finansowe, a uzytkowe.

Samsung (i kazdy inny prooducent) musi sie postarac bardziej, zebym wydal na ich telefon 5 patykow. Jak chca, niech wydaja flagowca nawet co dwa lata, ale jesli zrobia go wtedy, ze bede w pelni ustatyskacjonowany, to z usmiechem zaplace i 8 tysiecy. Ale dziesiejsze telefony nie sa warte tych cen. DLa mnie oczywiscie:) A N10+ jest spoko.

Edytowane przez BlueBlazer
    • Lubię to! 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Note10+ występuje w Europie, nie w dwóch, a w czterech kolorach, jeśli się nie mylę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1
    2 minuty temu, BlueBlazer napisał:

Note mial byc zawsze Uber Eska,

Nie wiem skąd taki wniosek, Note był początkowo produktem biznesowym i w ten właśnie segment był kierowany, stad właśnie rysik. Wiadomo, że z czasem te podejście się zmienia, jednak nie powiedziałbym, że Note był produktem ponad serie "S", to po prostu była seria dla biznesu.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35
    Napisano (edytowane)
    20 minut temu, BlueBlazer napisał:

...z wiekiem czlowiek coraz bardziej rozsadnie dokonuje zakupow, bardziej je przemysla...,

Bardzo nad tym ubolewam, ale ja u siebie tego nie dostrzegam.

Chociaż masz rację - tak powinno być. 

dodana zawartość

14 minut temu, spec-naz1 napisał:

Nie wiem skąd taki wniosek, Note był początkowo produktem biznesowym i w ten właśnie segment był kierowany, stad właśnie rysik. Wiadomo, że z czasem te podejście się zmienia, jednak nie powiedziałbym, że Note był produktem ponad serie "S", to po prostu była seria dla biznesu.

Ponieważ seria Note ukazywała się pół roku po premierze urządzeń serii S, zawsze posiadała lepsze rozwiązania i bardziej dopracowaną technologię. 

Edytowane przez Artur35
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi