Skocz do zawartości
Camulos

Samsung Galaxy Note 10+. Dyskusja, opinie i wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

6.4 cala a 6.8 rożnica... w baterii 200 mAh.. no niewiem na jakiej zasadzie ktoś mysli ze bedzie lepiej niz w S10+ :-)
    Tak przy okazji: sprawdzal ktos na phone info.... info nt baterii? Mi wyskoczyla zywotnosc baterii 41% haha.. jakiś bug

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Na zasadzie, że każdy procesor wytwarzamy w kolejnym mniejszym procesie technologicznym teoretycznie jest mniej prądożerny.
    Teoretycznie :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    OnlyPr0

Według mnie 7h SOT to i tak jest świetny wynik. Mój s8 na Wifi ledwo co 3h dobijał default_biggrin.png flagowce od Samsunga są naszpikowane bajerami i nie ma co się dziwić, że bateria nie trzyma jakoś mega długo, chociaż i tak nie jest zle i nie ma co narzekac. Jak dla kogoś 7h SOT to mało to nie wiem czego oczekuje.

Wysłane z mojego Galaxy S10+ przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PiPoLiNiO

Dokładnie. Ja liczyłem, że większa bateria i proces 7nm, przynajmniej wyrównają różnice wynikającą z większego ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Niestety producenci zabijają cały potencjał energetyczny wynikający z lepszego procesu litograficznego. Z każdą kolejną iteracją producenci reklamują nowy, bardziej energooszczędny proces.. fajnie.. tylko że Snapdragon 800 był wykonany w procesie 28nm, LG G2 miał aku 3000 mAh i na looping video test wyciągał mniej więcej tyle samo czasu z akumulatora. Do tego na LTE działał półtora dnia co dla nowych Samsungów jest zwyczajnie nieosiągalne. Co z tego że proces lepszy jak producent pakuje 1440p nie wiadomo po co skoro domyślnie telefon działa na 1080p, do tego masa aplikacji w ogóle nikomu nie potrzebnych typu Bixby, do tego energożerna nakładka i prawie 7 cali wyświetlacz. Co z tego że 5nm będzie jeszcze bardziej energooszczędny skoro ekran będzie miał 7 cali w 4k a telefon trzeba będzie ładować 2x dziennie.

PS: właśnie wróciłem z 2h spaceru w trakcie którego słuchałem Spotify (i to ściągniętych kawałków). 27 min SoT, 5h po odłączeniu od ładowarki i 80% akumulatora. Nie wygląda to zbyt optymistycznie ale czekam jak będzie wyglądał aku na standardowym dniu roboczym. Problemem nie jest nawet SoT, bardziej to jak LTE drenuje ostro akumulator

Edytowane przez KrzakalD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lg g2 to w ogóle był jakiś monster :) pamiętam, bateria na noc 100% rano wstaję 98%. Nie było żadnych snooze czy inny wynalazków.
    Samsung N3 w tamtym czasie przez noc jechał ze 100 do 75-85%

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dokładnie, tak było. Już nawet nie patrzę na SoT bo rozdzielczość i wielkość matrycy inna.. ale na bezczynności te telefony dłużej żyły niż najnowsze modele.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PiPoLiNiO

@KrzakalD To nawet nie kwestia lte. Rano goliłem głowę, włączyłem Tidal na WiFi, 20 minut i poszło 4% na wyłączonym ekranie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    memphis21

To poczekajcie na wprowadzenie 5G wtedy będzie zabawnie z baterią

Wytapane z OnePlus 7 Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gdyby wywalić zagięcia i usunąć dziurkę na wzór OP7Pro i dorzucić ekran 90 hz to byłyby to telefony w zasadzie idealne.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Mam dokładnie takie samo zdanie. A dziura w ekranie na 80% zdyskwalifikowała dla mnie ten telefon. A miałem prawie wszystkie z tej serii.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bushman

Tak z czystej ciekawości czytam o nowym N10+ i mam już w oczach łzy :D , tak sobie heheszkam.
    Z pewnością wprowadzą łatki na system, by nie drenował baterii, ale wątpię w sukces. Wątpię w to, ponieważ jak wspomniał @KrzakalD jest zmiana w mniejszości w procesorach i proporcji wyświetlaczy. Im mniejsza technologia procesorów, tym większe zużycie poprzez (GSM)LTE i wyświetlacz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi