Skocz do zawartości
Gwozdek

Samsung Galaxy Note 10+. Bateria - statystyki, problemy i dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

yaris

To i tak dobrze...?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    it_s

Android 10, jest OK

694646694_Screenshot_20200109-122512_GSamBatteryMonitorPro.thumb.jpg.8ac447357bcb6b39dd12c358d60fba64.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pokaż jeszcze, z łaski swojej, jakie apki w użyciu baterii masz

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    it_s

@zboras1964  Statystyka w 10ce jest do bani, bo nie pokazuje apek od pełnego naładowania, lecz od północy. Więc nie ma sensu wrzucać screenshot. Ale w skrócie - testowałem w trybie bardzo umiarkowanym, t.j. bez kamer, gps itd. Głównie przeglądarka samsunga, gmail, flamingo (twitter), whatsapp, outlook i tym podobne. Dodam, że mam na szczęście bardzo dobry zasięg sieci kom.

Jak zaczynam korzystać z kamery, nawigacji w podróży, spotify w tle itd, to realnie wychodzi 6-7h sot na jedno ładowanie, co jest przyzwoitym wynikiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No u Ciebie jest dobrze. Ja mam zasięg wszędzie w miarę kulawy, LTE 1-3 kreseczek, i w nim upatruję problemu, mimo korzystania w większości czasu z Wi-Fi i Wi-Fi calling. Przełączenie obu kart na 3g%2g (drugą mam tak stałe) też dużo bardziej nie poprawia sytuacji. Trzeba się z tym nauczyć żyć i tyle...albo pozbyć się jednak Note'a. Tylko mimo wszystko jakoś mi się do iPhone nie chce wracać...

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tofik1993

Ja siedząc w domu na wifi robię średnio 5-7h sot. Bedac w pracy bądź przemieszczając sie na lte przy słabym zasięgu robie 4-5h na lte przy ok 14-16h cyklu bez ładowarki. Reasumując bateria raczej wystarcza od przysłowiowego rana do wieczora lecz zdarzają sie dni ze wieczorem musze notatnik doładować. A w wyniki rzędu 10-14h nie wierzę ponieważ używając normalnie notatnika nie do osiągnięcia sa takie wyniki. Chyba ze kosztem totalnej kastracji telefonu. Bardzo duży wplyw na baterie ma bardzo słaby zasięg notatnika, jasność jaką używamy również ogromnie wypływa na sot oraz używając sporo aparatu bateria również potrafi uciekać w oczach.

Tapnięte z note 10+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

A ja dla odmiany dam wam kilka rad jak oszczędzać kondycję akumulatora w telefonach. (zebranych na podstawie mojej marnej wiedzy, doświadczeń i obserwacji ? )
    Poniższe rady głównie wpływają na żywotność akumulatora, więc jeżeli zamierzasz zmienić telefon po roku lub szybciej to możesz ominąć dalszą część.

1. Jeśli masz czas nie ładuj telefonu w trybie szybkim( Szybkie ładowanie przewodowe i bezprzewodowe na OFF ).
    2. Staraj się ładować telefon do maksymalnie 4V na anodzie, czyli ok 80% pojemności.
    3. Nie przegrzewaj baterii, temperatura powyżej 40 stopni C nie służy akumulatorom(tak samo jak poniżej 0 stopni C). 
    4. Nie ma znaczenia czy zaczniesz ładować telefon mając 40% czy 20% energii. Ważne aby nie rozładowywać akumulatora do końca, ja podłączam do ładowarki przy nie mniej niż 10%.
    5. Nie zostawiaj telefonu na ładowarce przez całą noc (choć wydaje mi się, że samsung ogarnął już ten temat wyłączając kompletnie podtrzymywanie baterii po naładowaniu. Wnioskuję po szybkim spadku kilku procent gdy odpinam rano, a braku takiego szybkiego spadku gdy odpinam w ciągu dnia zaraz po naładowaniu, wtedy takiego spadku nie ma)

Może nie użytkuję nota hardcorowo, bo SOT 3-5h dziennie, ale bateria starcza mi na dwa dni gdy naładuję ją wolno do 80%.
    Mam dobry zasięg, 95% czasu na wifi, jasność automatyczna adaptacyjna na 40%, średnie oszczędzanie energii z obniżeniem prędkości procesora do 70%(nie zauważyłem tego spadku prędkości).
    Motyw ciemny, praktycznie czarny.

Edytowane przez ElektroTME

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camulos
    6 minut temu, ElektroTME napisał:

jasność automatyczna na 40%,

?? automat czy ustawiona wartość na 40%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 minutę temu, Camulos napisał:

?? automat czy ustawiona wartość na 40%

Miałem na myśli adaptacyjna :P
    Jasność mam adaptacyjną, a slider ustawiony na ok 40%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rabbit

Żeby nie liczyć SOT w godzinach z całego dnia dodając ich do siebie, kliknijcie sobie podwójnie na ten pasek godzinowy tak, aby go wyłączyć i włączą się statystyki z całego dnia w tym też SOT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi