Skocz do zawartości
Gwozdek

Samsung Galaxy Note 10+. Bateria - statystyki, problemy i dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Za fallusa nie wiem o co Ci chodzi, gdzie 2x kliknąć??

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    it_s

@ElektroTME Oj, mógłbym się mocno czepiać niektórych rad, i raczej ich byś nie obronił... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sirrah777
    Napisano (edytowane)
    55 minut temu, ElektroTME napisał:

A ja dla odmiany dam wam kilka rad jak oszczędzać kondycję akumulatora w telefonach. (zebranych na podstawie mojej marnej wiedzy, doświadczeń i obserwacji ? )
    Poniższe rady głównie wpływają na żywotność akumulatora, więc jeżeli zamierzasz zmienić telefon po roku lub szybciej to możesz ominąć dalszą część.

1. Jeśli masz czas nie ładuj telefonu w trybie szybkim( Szybkie ładowanie przewodowe i bezprzewodowe na OFF ).
    2. Staraj się ładować telefon do maksymalnie 4V na anodzie, czyli ok 80% pojemności.
    3. Nie przegrzewaj baterii, temperatura powyżej 40 stopni C nie służy akumulatorom(tak samo jak poniżej 0 stopni C). 
    4. Nie ma znaczenia czy zaczniesz ładować telefon mając 40% czy 20% energii. Ważne aby nie rozładowywać akumulatora do końca, ja podłączam do ładowarki przy nie mniej niż 10%.
    5. Nie zostawiaj telefonu na ładowarce przez całą noc (choć wydaje mi się, że samsung ogarnął już ten temat wyłączając kompletnie podtrzymywanie baterii po naładowaniu. Wnioskuję po szybkim spadku kilku procent gdy odpinam rano, a braku takiego szybkiego spadku gdy odpinam w ciągu dnia zaraz po naładowaniu, wtedy takiego spadku nie ma)

Może nie użytkuję nota hardcorowo, bo SOT 3-5h dziennie, ale bateria starcza mi na dwa dni gdy naładuję ją wolno do 80%.
    Mam dobry zasięg, 95% czasu na wifi, jasność automatyczna adaptacyjna na 40%, średnie oszczędzanie energii z obniżeniem prędkości procesora do 70%(nie zauważyłem tego spadku prędkości).
    Motyw ciemny, praktycznie czarny.

Nigdy nie stosuje takich rad i bateria trzyma mi zawsze pojemność przez 2 lata. Szczególnie tyczy się to punktu drugiego i piątego. U mnie telefon ładuje całą noc gdy mam mniej niż 70% (gdy mam więcej zostawiam, bo rano zdążę doładować do 100%) i w ciągu dnia w pracy potrafi czasem cały dzień na indukcji leżeć jak akurat mam cały dzień pracę przy biurku. Robiłem tak ostatnio przez 2 lata z Note8 i przez cały okres używania zawsze miałem taki sam SoT. Note 3, Z5 Premium, Mate 9 podłączałem do ładowarki na noc dla zasady, nawet jak się kładłem spać z pełną baterią. Jeszcze nigdy w żadnym telefonie nie wymieniałem baterii.

Jedyne z czym się częściowo zgodzę to szybkie ładowanie. Po szybkim ładowaniu na Note8 SoT miałem zawsze trochę niższy (tak o około 30 minut). Ale wyłączając szybkie SoT wracał do wyższych wartości. Natomiast nie zauważyłem by wpłynęło to na przestrzeni 2 lat negatywnie na wydajność akumulatora.

Edytowane przez sirrah777

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    robertd
    Cytat

1. Jeśli masz czas nie ładuj telefonu w trybie szybkim( Szybkie ładowanie przewodowe i bezprzewodowe na OFF ).

nie ma to jakiegoś większego znaczenia, jest sporo portali z testami utraty pojemności w zależności od szybkości ładowania, przy zachowaniu ładowania do 1C czyli pojemność baterii od 0% do 100% w 1h, oczywiście przy zastrzeżeniu zachowania odp. temperatury aku i "4V" nominalnego napięcia aku. czyli w większości przypadków powinno to się pokrywać z ~80% poziomu naładowania

Cytat

2. Staraj się ładować telefon do maksymalnie 4V na anodzie, czyli ok 80% pojemności.

przekroczenie nominalnego napięcia aku i temp. ekstremalne najbardziej degradują baterie.

Cytat

3. Nie przegrzewaj baterii, temperatura powyżej 40 stopni C nie służy akumulatorom(tak samo jak poniżej 0 stopni C). 

przekroczenie nominalnego napięcia aku i temp. ekstremalne najbardziej degradują baterie.

Cytat

4. Nie ma znaczenia czy zaczniesz ładować telefon mając 40% czy 20% energii. Ważne aby nie rozładowywać akumulatora do końca, ja podłączam do ładowarki przy nie mniej niż 10%.

ja bym określił tak, najlepiej trzymać się ~20%-~80%, im niższy poziom naładowania tym niższa impedancja aku i prąd ładowania jest wyższy, czyli po nadmiernym rozładowaniu może wystąpić wyższa temp aku bo pobiera większy prąd, im wyższy poziom naładowania aku tym jego wyższa jego impedancja , a co za tym idzie i prąd pobierany przez aku jest mniejszy i ok, ale wzrasta napięcie ładowania i w przybliżeniu zazwyczaj w okolicach 75-80% zaczyna przekraczać wartość nominalną dla aku, a to znacznie skraca żywotność baterii.

Cytat

5. Nie zostawiaj telefonu na ładowarce przez całą noc (choć wydaje mi się, że samsung ogarnął już ten temat wyłączając kompletnie podtrzymywanie baterii po naładowaniu.

to jest konsekwencją przekraczania wart nominalnej napięcia ładowania, nie należy zostawiać na długo aku podłączonego do ładowania.

Cytat

Wnioskuję po szybkim spadku kilku procent gdy odpinam rano, a braku takiego szybkiego spadku gdy odpinam w ciągu dnia zaraz po naładowaniu, wtedy takiego spadku nie ma)

tu może być różnie, bo np w Huawei P20 Pro jest aku o większej pojemności niż podane przez producenta, słuchawka wskazuje 100% gdy aku jest jeszcze ładowane (mierzyłem zewn miernikiem i accubattery i wyniki są zbieżne), po naładowaniu do 100%+, po dołączeniu tel od ładowarki przez jakiś % nie zmniejszają się.

Generalnie szybkie ładowanie nie ma jakiegoś zauważalnego wpływu na degradację aku.

Należy utrzymywać aku naładowane w ~20%-80%.

Zwracać uwagę na temp. aku., uważać na zbyt niskie temp. raczej u nas nie ma jakichś zagrożeń bo to nie Syberia, ale już np. ładowanie tel. w uchwycie samochodowym umieszczonym na szybie latem może być zabójcze bo tel. będzie się smażył.

Polecam do monitorowania stanu i pojemności baterii programik accubattery, jakiś czas temu porównywałem wartości pojemności tego programu z pomiarami zewn. miernikiem i na forum podawałem wyniki. Były zbieżne, różnice były nieznaczące. Sprawdzałem na tabletach i kilku tel.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@robertd
    Zgadzam się w 100%z twoimi spostrzeżeniami.
    Potwierdziłeś to o czym zawsze mówię ,a w szczególności temat szybkiego ładowania.
    Jeżeli producent dopuszcza taka opcję w swoim sprzęcie , to nie ma możliwości żeby zaszkodziła temu urządzeniu.
    Różnicę są tak znikome , a jeśli wogóle są to wręcz nie zauważalne dla normalnego użytkownika .
    Zauważyłem że nie ma znaczenia także czy często doładowujemy swoje telefony , czy też ładuje "pełne" cykle.
    Niczego to nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rabbit
    Napisano (edytowane)
    12 godzin temu, zboras1964 napisał:

Za fallusa nie wiem o co Ci chodzi, gdzie 2x kliknąć??

Ja kliknąłem i przytrzymałem tak na mniej niż sekundę drugie kliknięcie i zniknął ten godzinny okres. Pokazały się app z całego dnia i SOT również.

Teraz sprawdziłem i jak klikam w puste pole np.: na godzinę 16 to też znika.

Edytowane przez Rabbit
    Update

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrób proszę zrzut ze strzałeczką co klikasz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    s6_edge

Kliknij po prostu na rysunek wykresu z danego dnia i masz sot z calego dnia wtedy, jesli dobrze rozumiem, mi sie pokazalo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, ale jak naładujesz telefon powiedzmy od 11:00-12:00 to zsumuje Ci cały dzień, czas z przed ładowania + po, więc do niczego nie przydatne

No i niczego nie trzeba klikać, bo jak wchodzisz w dane baterii to i tak pokazuje z danego dnia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rabbit

Dokładnie o to chodzi. Klikasz i pokazuje się cały dzień. Wcześniej każdy narzekał, że trzeba sumować godziny i że nie pokazuje całości. Teraz jest całość, a w sytuacji, którą opisałeś wystarczy odjąć czas podczas ładowania od sumy. Nadal mniej liczenia niż sumowanie okresów godzinowych na wykresie. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi