Skocz do zawartości
Gwozdek

Samsung Galaxy Note 10+. Bateria - statystyki, problemy i dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

robertd

@sirrah777 @madhunt3r

czemu zaraz oszukany?

Porównanie różnych tel. w takich samych warunkach, daje to jakiś obraz który tel. wytrzyma najdłużej.

Przecież nie zrobią miliona testów w specyficznych warunkach używania przez każdego ziutka :0

Jest wspólna miara. Oczywiście Xs Max ma najmniejszą pojemność wiec raczej można było się takich wyników spodziewać.

Raczej nie ma się do czego przyczepić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sirrah777

@robertd Ta wspólna miara jest niemiarodajna. Powinni to robić na LTE. No ale jak by wyszły wyniki po 3-4 godziny to zaraz byłaby afera. Huaweie od lat mają mocniejsze anteny. Co za tym idzie bardzo często tam gdzie Huawei ma pełny, albo prawie pełny zasięg, Samsung ma 1-2 kreski, albo w ogóle walczy aby złapać jakikolwiek zasięg i przez to koszmarnie drenuje baterię. I tam gdzie Huawei przez godzinę zużyje 8%, Samsung w tych samych warunkach zużyje już 20%. I teraz taki Note10+ i dajmy na to Huawei 30 Pro mające podobny czas na wifi, na LTE będzie dzieliła je przepaść. Na pocieszenie dodam: słabsza antena = mniejsze promieniowanie SAR :P 

dodana zawartość

Dodam jeszcze, że na przykład Mate 9 na wifi w testach osiągał wynik ponad 12 godzin. Ja przy swoim użytkowaniu tylko na LTE miałem około 7h co było rekordem wśród wszystkich moich smartfonów (wcześniejszym rekordzistą był Note 3 z czasem 6h), Sony Z5 Premium - 4,5h, S8+ - 4h, Note8 - 2,5h (jak ładuje szybkim ładowaniem, a jak normalnym to nawet 3,5h). Tendencja z roku na rok spadkowa (nie licząc Mate 9).

dodana zawartość

A skoro wspomniałem o różnicy między ładowaniem szybkim, a normalnym to może ktoś by sprawdził jaka różnica będzie na Note10+?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    robertd

@sirrah777

ależ co Ty opowiadasz, jak to niemiarodajna. Jeżeli każdy tel. jest w tych samych warunkach to daje to obraz porównania pomiędzy słuchawkami. Ok nie daje to obrazu np na LTE, czy w takich warunkach w jakich Ty używasz. Ale przecież to niemożliwe, żeby uwzględnić sposób używania każdego usera. Trochę logiki. Przecież test też jest jakiś tam wydumany, gierki, filmy itp. Tu chodzi o porównanie pomiędzy kilkoma tel. w takich samych warunkach.

kolega @madhunt3r napisał, że jakieś tam rezultaty uzyskuje na Xs Max, ale co to nam może powiedzieć. Nic, kto wie jak on używa tel., tylko on sam. A w zestawieniu okazuje się, że Note 10+ przy dużym obciążeniu wytrzymuje prawie 1:15h dłużej.  W porównaniu do 5:48h Xs Max to daje ponad 21% dłuższej pracy. A P30 Pro 30% dłuższej pracy od Xs Max. To jest wg mnie naprawdę duża różnica.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Nikt nie mówi o milionach scenariuszy ale częściej userzy korzystają z telefonu w domu 24/7 na wifi czy będąc poza domem w zasięgu LTE? No właśnie. Jeżeli siedzisz non stop na wifi to ok ten test jest dla Ciebie. Ale to że telefon działa dłużej na wifi nie oznacza że działa dłużej na LTE. Pod tym względem takie testy niestety nic nie wnoszą. Testy powinny być robione także na LTE, wtedy miałyby jakąś wartość dla wielu userów, którzy nie są przyklejeni do telefonu tylko w domu. Przez takie "miarodajne" testy wkopałem się poprzednio w S10, który rewelacyjnie trzymał się na wifi, ale na całym dniu na LTE był po prostu daremny.

Edytowane przez KrzakalD
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na stockowym romie max sot miałem 4h. Wczoraj wrzuciłem rom dr.ketana z xda i od razu dużo lepiej(pewnie przez roota i możliwy debloat) Telefon około 5-6h na lte, reszta non-stop wifi. W tej chwili zostało 17%. Jestem zadowolony, bo z takim startem, gdy system nauczy się mojego użytkowania i będzie ubijał nieużywane appki pewnie będzie jeszcze lepiej... Niebwiem tylko, dlaczego pokazuje, że telefon cały czas był w stanie bezczynności...4376a409b49347d00766e0f74046442d.jpg

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    squo_85
    Nikt nie mówi o milionach scenariuszy ale częściej userzy korzystają z telefonu w domu 24/7 na wifi czy będąc poza domem w zasięgu LTE? No właśnie. Jeżeli siedzisz non stop na wifi to ok ten test jest dla Ciebie. Ale to że telefon działa dłużej na wifi nie oznacza że działa dłużej na LTE. Pod tym względem takie testy niestety nic nie wnoszą. Testy powinny być robione także na LTE, wtedy miałyby jakąś wartość dla wielu userów, którzy nie są przyklejeni do telefonu tylko w domu. Przez takie "miarodajne" testy wkopałem się poprzednio w S10, który rewelacyjnie trzymał się na wifi, ale na całym dniu na LTE był po prostu daremny.
    Hej, zaraz zaraz...
    Czyli jeżeli w domu mam mobilny router wifi, to wystarczy wpakować go do plecaka i używać ciągle wifi na słuchawce i po problemie z baterią. Jak padnie router bo nie podepnę doń powerbanka to najwyżej Phone przeskoczy na lte i szybciej padnie co i tak da mi polepszenie wyniki sot. No i to jest rozwiązanie - mała radiostacja z elektrownią w plecaku i nawet z N8 nie będę musiał się przesiadać bo wytrzepię na starej baterii 4h sot. I mniejsze promieniowanie SAR przy uchu jeżeli dodatkowe wifi nie ugotuje mnie bardziej. Trzeba testować.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

• haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli masz życzenie w ten sposób użytkować telefon to droga wolna, nikomu nic do tego. Równie dobrze nie trzeba w ogóle nosić routera a sam power bank do telefonu, tylko po co w ogóle wtedy rozważać pojemność i czas działania na akumulatorze? Ja jednak wolę użytkować telefon bez noszenia power banka czy innego dodatkowego osprzętu.. nie sądzę też abym był odosobniony w takim użytkowaniu.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba nikt z nas nie żyje w gluszy? Wiec zawsze jest źródło zasilania w pobliżu.
    Poza tym powerbanki wymyślono" właśnie po to by tele był cieniutki i leciutki.
    Mnie tam note 8 działa cały dzień, tylko, ze ja nie wiszę na youtube 10h :) jedynie muzy słucham, ale przy muzie ekran sam się wygasza :). Note 10+ czeka na dotarcie do media :( i sadze, ze jak dotrze to również cały dzień u mnie wytrzyma. Biuro w jednej kieszeni, a tak na wszelki wypadek elektrownia w drugiej :)
    Pozatym mam wszystko w duuuuzo mniejszym pudelku niz lapek, ktory i tak jest lekki.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Note 10+ też mi wytrzymuje cały dzień w przeciwieństwie do S10 i na szczęście nie muszę już nosić power banka. Akurat N10+ nie mogę nic zarzucić jeżeli chodzi o akumulator. Co nie zmienia faktu że nie ma opcji wykręcić takiego SoT przy normalnym dla mnie użytkowaniu tel (w moim i przypadku wielu osób to użytkowanie po prostu poza domem) jaki przedstawiają na YouTube. To raczej z tego faktu wywiązała się cała dyskusja. Jasne że można nosić power bank ale chyba nie to było całym podłożem ostatnich postów ;)

Edytowane przez KrzakalD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Podłożem" ostatnich postów, jest chęć posiadania tele lekkiego i dużego, z jednocześną potrzebą spoglądania w świecący ekran przez ponad 10h :(
    Cóż, te dwie potrzeby przeczą sobie niestety :( albo coś jest lekkie i krótko pracuje, albo ciężkie i pracuje dłużej. Najwięcej energii pochłania wyświetlacz i do czasu opracowania, lekkich, miniaturowych i wydajnych źródeł energii, trzeba się pogodzić, z faktem, ze coś pracuje określony czas na własnym zasilaniu :(
    Faktem jest ze dziwnym trafem, antena i układ odbiorczy "made in" Samsung jest jakiś mało wydajny i niestety również generuje duże zużycie energii :(
    Rozważania typu na youtube pracuje dłużej, sa takim wyrażeniem żalu, im wychodzi, mi nie :( trochę to dziwne, ale tacy jesteśmy. Trzeba tylko brać pod uwagę, ze im wychodzi w ich warunkach, nam nie wychodzi jak im bo mamy poprostu inne warunki. Telefon jest taki sam, a juz np. Gestosc sieci jest inna i to zdecydowanie na ich korzysc :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi