Skocz do zawartości
ndroid

OnePlus 7 PRO vs Samsung Note9

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, mordrek82 napisał:

Masakra. Kolejna dyskusja, gdzie nie potrafisz się odnieść do tego, o co ktoś pyta..... owszem mam Note9 i na jego temat pisze. Ty jesteś ekspertem od wszystkich modeli stąd moje pytanie. A co do X to dalej uważaj że to bzdura, a ja piszę o realnych odczuciach.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Wiem że posiadasz Note9 ale czy OP7pro w to wątpię więc jeśli komuś coś zarzucasz to raczej zacznij od siebie. Temat nie dotyczy tylko Note 9 tylko porównania z OP7pro a wcześniej dokonałeś przekonującego wpisu że samsung jest bardziej kompletny a zatem bardziej go polecasz co jest oczywistą bzdurą.

• haha! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mordrek82
    W dniu 24.08.2019 o 20:51, little.big.conversation napisał:
    Wiem że posiadasz Note9 ale czy OP7pro w to wątpię więc jeśli komuś coś zarzucasz to raczej zacznij od siebie. Temat nie dotyczy tylko Note 9 tylko porównania z OP7pro a wcześniej dokonałeś przekonującego wpisu że samsung jest bardziej kompletny a zatem bardziej go polecasz co jest oczywistą bzdurą.

Oczywistą, bo? Napisałem, że jest najbardziej kompletny bo tak uważam, i chyba mam prawo do własnego zdania. Ciekawe na jakiej podstawie napisałeś, że bateria w Note9 trzyma podobnie jak w Op7pro - poproszę o jakieś fakty (liczby z własnego doświadczenia, testy, czy coś namacalnego).

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    W dniu 24.08.2019 o 20:54, mordrek82 napisał:

Oczywistą, bo? Napisałem, że jest najbardziej kompletny bo tak uważam, i chyba mam prawo do własnego zdania. Ciekawe na jakiej podstawie napisałeś, że bateria w Note9 trzyma podobnie jak w Op7pro - poproszę o jakieś fakty (liczby z własnego doświadczenia, testy, czy coś namacalnego).

Poczytaj opinie ludzi ile trzyma bateria jeśli nie miałeś OP7 pro, napisałem że niewiele dłużej trzyma Note9, jaka to będzie różnica SOT? 30min? jeśli to ma dla Ciebie tak duże znaczenie to kup OP7pro i sprawdź. Natomiast OP7pro ma kilka ogromnych zalet względem Note9 o których wspomniałem co pokazuje miejsce w szyku samsungowi.

Edytowane przez Gwozdek
    Usuwam zbędną treść.
    • Lubię to! 1
    • haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mordrek82
    W dniu 24.08.2019 o 20:58, little.big.conversation napisał:
    Popatrz, poczytaj opinie ludzi ile trzyma bateria jeśli nie miałeś OP7 pro, napisałem że niewiele dłużej trzyma Note9, jaka to będzie różnica SOT? 30min? jeśli to ma dla Ciebie tak duże znaczenie to kup OP7pro i sprawdź. Natomiast OP7pro ma kilka ogromnych zalet względem Note9 o których wspomniałem co pokazuje miejsce w szyku samsungowi.

Miejsce w szyku...... coś Cię bardzo ten Samsung uwiera.... chyba jakaś zadra. Przecież porównujemy dwa modele z dwóch różnych lat - chyba naturalne, że nowszy będzie miał nowszy procesor i dłuższe wsparcie. Jak widać, co zaskoczeniem nie jest, ponownie doradzasz w temacie, gdzie nie uzywales ani jednego z modeli A silisz się na mądrości. Jak podejrzewam, żadnych faktów, tylko ...... właściwie nie wiem już jak to nazwać. Przestaje już odpisywać, bo szkoda prądu

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    W dniu 24.08.2019 o 21:03, mordrek82 napisał:

Miejsce w szyku...... coś Cię bardzo ten Samsung uwiera.... chyba jakaś zadra. Przecież porównujemy dwa modele z dwóch różnych lat - chyba naturalne, że nowszy będzie miał nowszy procesor i dłuższe wsparcie. Jak widać, co zaskoczeniem nie jest, ponownie doradzasz w temacie, gdzie nie uzywales ani jednego z modeli A silisz się na mądrości. Jak podejrzewam, żadnych faktów, tylko ...... właściwie nie wiem już jak to nazwać. Przestaje już odpisywać, bo szkoda prądu

sam przyznałeś modelu z poprzednich lat (note9) że jest bardziej kompletny od telefonu który w najważniejszych aspektach deklasuje samsunga, masz rację szkoda prądu na dalszą dyskusje z Tobą,

Edytowane przez Gwozdek
    Usuwam zbędną treść.
    • haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    memphis21
    Może mi ktoś napisać, czy warto zamieniać iphone x na OnePlus 7 Pro? I czy iPhone X ma lepszą baterię od One Plus 7 Pro? 
    Ja zmieniłem X na Op7p. Zdecydownie polecam

Wytapane z OnePlus 7 Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neomagnet
    W dniu 24.08.2019 o 21:07, little.big.conversation napisał:

sam przyznałeś modelu z poprzednich lat (note9) że jest bardziej kompletny od telefonu który w najważniejszych aspektach deklasuje samsunga, masz rację szkoda prądu na dalszą dyskusje z Tobą,

Najważniejszych, czyli? Co takiego ma OP7, że tak bardzo deklasuje Note9? Brak ładowania indukcyjnego? Brak slotu na kartę pamięci? Fejkowa wodoszczelność? Brak jacka 3,5mm? To są elementy, których można użyć na co dzień w Note, a jeżeli chodzi Ci o wydajność, to wiedz, że 99% ludzi nie zapuszcza benchamarków co pół godziny żeby sobie sfapać do cyferek.

• Piwko! 1
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 godziny temu, neomagnet napisał:

Najważniejszych, czyli? Co takiego ma OP7, że tak bardzo deklasuje Note9? Brak ładowania indukcyjnego? Brak slotu na kartę pamięci? Fejkowa wodoszczelność? Brak jacka 3,5mm? To są elementy, których można użyć na co dzień w Note, a jeżeli chodzi Ci o wydajność, to wiedz, że 99% ludzi nie zapuszcza benchamarków co pół godziny żeby sobie sfapać do cyferek.

Czyli płynność i szybkość działania, czyli bezramkowy ekran z odświeżaniem 90hz, czyli aktualizacje do androida 10 gdzie Note 9 dostanie go w okolicach wiosny...serio to dla Ciebie mały pikuś i porównujesz to do wymienionych plusów Note9?

• haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neomagnet
    Napisano (edytowane)

@little.big.conversation Note 9 jest płynny i szybki, i choćbyś nie wiadomo jak mocno sobie i wszystkim innym dookoła wmawiał tego faktu nie zmienisz. Rożnicę w prędkości otwierania apek odczuwalne są głównie przy bezpośrednim porównaniu, które ma zresztą niewiele wspólnego z normalnym używaniem. Wczoraj miałem w rękach OP7Pro. Ok, ekran robi bardzo dobre wrażenie, ale jak wziąłem na powrót do ręki Mi9 ze znacznie tańszym i słabszym wyświetlaczem nie odczułem, żeby świat mi się zawalił. Moim zdaniem nie jest to żaden killer feature. Miły i ciekawy dodatek, który robi pozytywne wrażenie.... i w zasadzie tyle. Note ma za to rysik, który daje więcej funkcjonalności niż ekran 90Hz, pod warunkiem oczywiście, że będzie używany. To kiedy Note 9 dostanie aktualizację nigdzie w kamieniu wyryte nie zostało.  A co do bezramkowości, to różnica raptem 5% wypełnienia.

Edytowane przez Gwozdek
    Usuwam zbędną treść.
    • Lubię to! 2
    • haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 26.08.2019 o 11:01, neomagnet napisał:

@little.big.conversation Note 9 jest płynny i szybki, i choćbyś nie wiadomo jak mocno sobie i wszystkim innym dookoła wmawiał tego faktu nie zmienisz. Rożnicę w prędkości otwierania apek odczuwalne są głównie przy bezpośrednim porównaniu, które ma zresztą niewiele wspólnego z normalnym używaniem. Wczoraj miałem w rękach OP7Pro. Ok, ekran robi bardzo dobre wrażenie, ale jak wziąłem na powrót do ręki Mi9 ze znacznie tańszym i słabszym wyświetlaczem nie odczułem, żeby świat mi się zawalił. Moim zdaniem nie jest to żaden killer feature. Miły i ciekawy dodatek, który robi pozytywne wrażenie.... i w zasadzie tyle. Note ma za to rysik, który daje więcej funkcjonalności niż ekran 90Hz, pod warunkiem oczywiście, że będzie używany. To kiedy Note 9 dostanie aktualizację nigdzie w kamieniu wyryte nie zostało.  A co do bezramkowości, to różnica raptem 5% wypełnienia.

Pięknie potrafisz się wybronić ale Twoje argumenty do mnie nie docierają. Wracając do tematu, samsung jest szybki i płynny dopóki go nie zapełnisz, miałem ich masę i po jakimś czasie zaczyna wolnej chodzić i bateria słabiej trzymać i tak jest w każdym samsungu zarówna na TW jak i na OneUI, nie ma porównania do szybkości działania z tel z czystym androidem czy oneplus. O tym trąbią wszyscy i to nie jest kwestia cyferek tylko odczucia z urządzeniem. Ekran fluid amoled w op7 pro to bajka i jeden z największych atutów tego smartfona, gdyby to samsung wprowadził pierwszy byłby niepodważalny HIT. A tak Koreańczycy muszą gonić konkurencję, tak to już jest...

• haha! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi