Skocz do zawartości
KLF

rozwiązany Pojawiające się pełnoekranowe reklamy bez możliwości ich wyłączenia na zawsze

Rekomendowane odpowiedzi

KLF

Witam,

Mniej więcej od 2 tyg. zaczęły mi się pojawiać pełnoekranowe reklamy, nawet bez wchodzenia w jakąkolwiek aplikację. Jedne można od razu zamknąć x, inne trzeba odczekać. Generalnie jest to bardzo irytujące, ale nie bardzo mogę to wyłączyć. W ustawieniach wyłączyłem już powiadomienia dla praktycznie wszystkich aplikacji i nic nie dało. Prawdopodobnie w którymś momencie wyraziłem zgodę na wyświetlanie reklam, ale nie mam pojęcia przy jakiej to było okazji.

Jak wchodzę w informację o reklamie "Dlaczego to widzę" to pokazuje się info z m.facebook.com i że witryna współpracuje z Audience Network Facebooka. 

Messengera i Facebooka odinstalowałem i bez zmian....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Arkadiush

Spróbuj telefon podłączyć do kompa i spróbuj ręcznie wyszukać tego pliku i po prostu go usuń jeśli nie proponował bym przywrócenie ustawień fabrycznych lub jak to nie pomoże ponownie zainstalować android. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camulos
    4 godziny temu, KLF napisał:

Jak wchodzę w informację o reklamie "Dlaczego to widzę" to pokazuje się info z m.facebook.com i że witryna współpracuje z Audience Network Facebooka. 

przejrzyj , która aplikacja ma zezwolenie na wyświetlanie reklam
    bo najszybciej, to jest jakaś doinstalowana aplikacja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Draco73

Facebook i Messenger nie wyświetlają reklam w wyskakujących oknach.
    Raczej to są reklamy z jakiejś darmowej aplikacji lub gry która zainstalowałeś jakiś czas temu. Przypomnij sobie co zainstalowałeś sobie od kiedy zaczęły Ci wyskakiwać te reklamy.

Wysłane z mojego P20 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

@KLF Jeśli to nie problem, zrób przewijany zrzut ekranu z wszystkimi zainstalowanymi aplikacjami. Może uda się namierzyć tego śmiecia ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KLF

Dzięki bardzo za wszystkie podpowiedzi.

Odinstalowałem aplikacje i zostawiłem tylko te, które na pewno były zainstalowane przej pojawieniem się problemu. Dodatkowo powyłączałem powiadomienia tam, gdzie się dało, ale nic to nie pomogło :(

Niestety wchodzi w grę tylko przywrócenie ustawień fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Draco73

Zrób screen wszystkich zainstalowanych aplikacji tak jak kolega@Gwozdek Ci wcześniej napisał. Być może nie wiesz jak się robi takiego screena więc Ci wytłumaczę.
    Jak będziesz w zakładce "aplikacje" przytrzymaj na raz "przycisk włączania"+ "zmniejszania głośności" zaraz po zrobieniu screena pojawi się on w takiej ramce, trzeba ją przytrzymać palcem i skierować w dół w tedy telefon będzie zapisywać obraz przez cały czas aż dojedzie do końca wszystkich aplikacji.
    Wrzuć nam tego screena tu może ktoś coś zobaczy, jakaś podejrzaną aplikację na tym screenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KLF

Problem na razie rozwiązałem dodając prywatny dns: dns.adguard.com, chociaż nie jestem przekonany do tego rozwiązania.

Zrzut zainstalowanych aplikacji:

https://www.dropbox.com/s/0b9q9uqxnm2inzl/SVID_20190829_091111_1.mp4?dl=0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Draco73
    Napisano (edytowane)

Kolego ciężko jest mi zgadywać która to może być aplikacja bo wiele z tych aplikacji nigdy nie używałem. Na pewno to musi być aplikacja darmową bo to one wyświetlają reklamy.

Z drugiej strony jeżeli to jest jakaś złośliwa aplikacja, nie koniecznie musi mieć ikonę na pulpicie.

Dlatego najlepiej zawsze sprawdzać zainstalowane aplikacje w ustawieniach aplikacji.

Sprawdź tam może coś znajdziesz dziwnego.

Pamiętaj że szukasz darmowej aplikacji, może to być nawet ta która kiedyś nie sprawiała problemów.

Ostatnio moja dziewczyna miała taki problem i okazało się że winowajcą była jakaś darmowa aplikacja od pogody.

Edytowane przez Arkadiush
    poprawiłem czytelność postu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KLF

Tak jak pisałem wcześniej, dodałem prywatny dns: dns.adguard.com i problem znikł.

Natomiast ciekawostką jest to, że po usunięciu tego dns reklamy również się nie pojawiają, więc wygląda na to, że (nie wiem jakim sposobem) problem jest rozwiązany :D

Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem :)

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi