Skocz do zawartości
Krakus51

Co to za ikony? Pojawiają się tylko, gdy podłączam nieoryginalny kabel przy wyłączonym telefonie

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nowy dłuższy 2m kabel USB-C Baseus do ładowania. Stary miał 1m i trochę był za krótki. Jak podłącze telefon wyłączony do ładowania to wyświetla mi się ekran jak na zdjęciu. Dodatkowo telefon wibruje pulsacyjnie. Nie znalazłem takich ikon w instrukcji, nie wiem co to oznacza. Jeśli podłącze załączony telefon do ładowania tym kablem to jest OK, sytuacja ma miejsce gdy podłączam wyłączony. Na starym kablu jest wszystko OK zarówno w jednej jak i drugiej sytuacji. Ma ktoś pomysł co to znaczy i czy wywalić kabel do śmieci na wszelki wypadek ? Zdjęcie zrobione drugim telefonem.

2.jpg

Edytowane przez Gwozdek
    Doprecyzowałem nazwę wątku. Proszę nazywać tematy tak, aby krótko streszczały poruszany problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Symbole sugerują wilgoć w porcie ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    28 minut temu, Gwozdek napisał:

Symbole sugerują wilgoć w porcie ładowania.

Ale numer, wilgoci na 100% nie ma bo telefon wody nigdy nie widział. Być może to jednak wina kabla bo później zauważyłem że coś pisało na pudełku o Huawei. Gdy podłączam załączony telefon to jest OK. Kabel do odstawki, to tylko 20zł. Stary wrócił do łask.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    r4v

Ze swojej strony polecam kabel BlitzWolf, mam 2,5 metra, działa bez zarzutów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    15 godzin temu, the_naturat_com napisał:

@Krakus51 jaki kabel masz? Ja mam 3 Baseus'y (100cm, 50 cm i 23 cm) i z żadnym nie mam problemów. Kupiłem dokładnie z tych aukcji.

Swój kupiłem na giełdzie przy Balickiej w Krakowie. To Baseus czarny ze złotymi końcówkami. Ma 2m, 5A, transfer 480mb/s . Pudełko wyrzuciłem ale z tego co pamiętam było tam coś o Huawei. Ale przecież kabel na USB-C powinien pasować do każdego telefonu z takim złączem bez względu na markę, no chyba że się mylę. Wróciłem do starego 1m WELIKE w fajnej plastikowej osłonie i nie ma problemu.

PS. Sprawdziłem jeszcze raz ten kabel za pomocą USB Testera i okazało się że ten kabel przepuszcza tyko 5V a dokładnie 5,14V. Stary kabel do którego powróciłem przepuszcza napięcie 9,14V i ma szybkie ładowanie. Ten Baseus niestety nie ma a więc do kosza pójdzie. Teraz mam na oku coś takiego https://allegro.pl/oferta/kabel-usb-essager-3a-type-c-usb-c-qc-3-0-2m-led-8109427557 Wygląda korzystnie, mam ktos taki kabel ?

Edytowane przez Krakus51

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi