Skocz do zawartości
przemal999

Wolniejsze działanie po aktualizacji Androida.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Po aktualizacji androida do wersji 9 (9.1.0.200) telefon znacznie zwolnił. Mój model to ANE-LX1.
    Widać mniejszą płynność, szczególnie denerwujące jest dzwonienie do jakiegoś kontaktu - po wybraniu osoby telefon czeka +/- 3 sekundy zanim pojawi się okno rozmowy, często także na dole ekranu pojawia się komunikat "połączenie nieudane" a mimo tego dzwoni. Zdarza mi się także, że bez żadnego resetu nie czyta karty sim. Po wpisaniu PINU jest ok, innym razem sytuacja powtarza się kilkukrotnie. 
    Nie mam prawie nic włączonego w tle, zazwyczaj jest to tylko aplikacja do smartwatcha, czasami jeszcze Messenger w wersji lite. Większość zbędnych aplikacji wyłączona na stałe, jakieś kopie zapasowe, odświeżanie maila etc. także. 
    Czy ktoś ma jakiś pomyśl co z tym zrobić? Kopia zapasowa + full wipe? Szczerze mówiąc mi tylko to przychodzi do głowy.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mat3j861

Jeżeli takie rzeczy masz po aktualizacji to na początek ustawienia fabryczne, jeżeli nie pomoże to zostanie Ci powrót do poprzedniej wersji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisałem do supportu Huawei. Nie chce spamować ale może komuś przyda się na przyszłość. To jedno z rozwiązań, które mi zasugerowali:

"Nawiązując do otrzymanej wiadomości, uprzejmie informuję, że w związku z zaistniałymi problemami po aktualizacji, w pierwszej kolejności zalecam wykonanie trybu naprawczego eRecovery.

W celu wykonania tego kroku należy wyłączyć telefon, podłączyć go do źródła zasilania za pomocą kabla, a następnie przytrzymać jednocześnie przycisk włączania oraz zwiększania głośności do momentu pokazania się menu. Z wyświetlonego na ekranie menu należy wybrać opcję "Download latest version and erecovery". Telefon poprosi o połączenie z dostępną siecią Wi-Fi, przez dalszą część procesu zostanie Pan przeprowadzony krok po kroku, wszystkie informacje będą wyświetlane na ekranie telefonu. Cały proces nie powoduje usunięcia danych."

Zrobiłem to i jest lepiej, na ten moment nie zauważyłem takich lagów ani innych wcześniejszych problemów. Zobaczę jak telefon będzie zachowywał się po kilku dniach. Moje wszystkie dane i aplikacje zostały, jedyna strata to kontakty ponieważ zniknęła część która nie była wyeksportowana na konto google.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi