Skocz do zawartości
mastefix

OnePlus 7 Pro. Czytnik linii papilarnych - dyskusja ogólna i opinie

Rekomendowane odpowiedzi

mastefix
    Napisano (edytowane)

Hej.

Opiszcie jakie macie zdanie na temat czytnik linii papilarnych.

Pozwolę sobie też dodać coś od siebie :) ,

Dodałem 3 palce  i ogólnie czytnik działa szybko, niemal tak jak "stare" nie wtopione w ekran! Lecz czasami jak załapie "muła" to jest dramat! Np. jednego wcale nie chce rozpoznać, natomiast drugi po 2 sekundach. Słyszałem, że telefon uczy się jeszcze naszych odcisków, więc wierzę, że będzie z biegiem czasu co raz to szybszy. Ogólnie na plus.

Edytowane przez Gwozdek
    Doprecyzowałem nazwę wątku. Proszę nazywać tematy tak, aby krótko streszczały poruszany problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    regod

Uważam że jest to najlepszy czytnik optyczny na rynku. Jest również bardziej precyzyjny i szybszy niż ultradźwiękowy z Galaxy S10+. Minusem jest to że w pełnym słońcu dosyć często nie łapie. Na plus iż uczy się on przy każdym dotknięciu i aktualizuje już przechowywane dane. Czytnik ma dużą przestrzeń roboczą. Łatwo w niego trafić . W dodatku jest dobrze umiejscowiony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mastefix

Tak, jest na prawdę mega szybki, ale mnie chodzi o to, że czasami (rano po przebudzeniu szczególnie) łapie zadyszkę, ale to świeży telefon, więc nie ma się co czepiać.

I paradoksalnie czasami czysty palec dłużej odblokowuje tel :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Według mnie chodzi bardzo dobrze - na pewno lepiej niż taki niewbudowany w ekran z LG G5. Również mam spostrzeżenie takie jak autor, jak złapie zwiechę to trzeba użyć kodu/paternu. Dodam od siebie, że gdzieś ktoś wspominał takiego protipa, żeby dodać 3 razy ten sam palec i ponoć precyzja jest jeszcze większa.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mastefix

16 godzin temu, Lysolus napisał:

żeby dodać 3 razy ten sam palec i ponoć precyzja jest jeszcze większa.

O też o tym słyszałem, ale wypadło mi z głowy! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500
    Napisano (edytowane)

Czytnik to rozczarowanie. Czasem działa dobrze, a czasami się zacina i choćby nie wiem co, nie rozpoznaje odcisków. To akurat jedna ze słabszych stron tego telefonu. Nie wiem, jak u innych producentów działają czytniki wbudowane w ekran, ale mogę stwierdzić że np czytnik zewnętrzny wbudowany w LG G5 działał o wiele lepiej.

Zauważyłem, że dużo też zależy od odpowiedniego dodania odcisków, ale i tak szału nie ma. Za taką cenę sprzętu wymaga się czegoś więcej.

dodana zawartość

2 godziny temu, mastefix napisał:

O też o tym słyszałem, ale wypadło mi z głowy! :)

Nie da się dodać kilka razy tego samego palca. Dostaniesz komunikat, że ten odcisk jest już dodany.

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nie da się dodać kilka razy tego samego palca. Dostaniesz komunikat, że ten odcisk jest już dodany.

Da się, da się. Sam dodawałem obydwa kciuki po 2x.
    Fakt że trzeba po kilka razy przyciskać żeby nie wykrył że to ten sam palec, ale się da się

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

No to tylko dowodzi, jak kiepski jest czytnik. Zamysł jest taki, żeby się nie dało, a da się tylko dlatego, że czujnik nie rozpoznaje nawet, że to ten sam odcisk. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Puki czysty paluch to jest ok, ale szału nie ma. Często nie działa, ale to bardziej spowodowane jest tym, że potrzebuje czasu. Do ideału daleka droga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MC12

A moim zdaniem czytnik jest idealny i trudno wyobrazić sobie lepszy. Wysokość i wielkość ekranu do skanowania bardzo dobra, ostatnio zacząłem się łapać na tym, że odruchowo bez patrzenia potrafię nacelować i odblokować telefon. Szybkość skanu też stoi na wysokim poziomie, w porównaniu do samsungowych ultradźwiękowych to jest zauważalnie lepiej, w dodatku nie myli się i mało kiedy muszę ponowić skan. Pamiętam w OP3 fizyczny skaner swego czasu był najszybszy i uważany za jeden z najlepszych, ten w OP7pro na pewno mniej się myli, a pod względem wygody mu nie ustępuje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi