Skocz do zawartości
Positive

Android 10 - wersja stabilna.

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Charnooh napisał:

A ja myślę, że obaj macie inną definicję słowa przycięcie ;) 

Chodzi mi o to, że dla jednego (np. dla mnie) nieprzycinający telefon to taki, gdzie animacje są w pełni płynne bez klatkowania i spowolnień a dla drugiego to jest w ogóle nieważne i jeśli tylko telefon sprawnie otwiera apliakcje i w miare szybko przełącza się między okienkami to jest już w pełni wystarczające i nawet nie zwraca uwagi na to jak animacje wyglądają.

Każdy ma inne wymagania - nam chodzi o bardziej o działanie samych animacji niż ładowanie czegoś do pamięci bo to oczywiście działa wzorowo jak przystało na telefon tej klasy ;) 

Wszystkie animacje mam płynne, nigdy żadna mi nie przycięła, o tym cały czas mówiłem, o płynności interfejsu.

Edytowane przez fredoslaw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mumio

Sklep Play też nie? W tym miejscu które opisałem? Nigdy? Uwierzę jak zobaczę, tyle. Z ciekawości jeszcze zapytam jaki Pixel?

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybacz ale nie uwierzę, że przez 4 msc telefon ani razu się nie przyciął ;)

Jest to po prostu niemożliwe. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    8 godzin temu, mumio napisał:

Sklep Play też nie? W tym miejscu które opisałem? Nigdy? Uwierzę jak zobaczę, tyle. Z ciekawości jeszcze zapytam jaki Pixel?

2XL, sprawdziłem jeszcze raz sklep Play przy wybraniu "moje gry i aplikacje". Faktycznie wtedy chowa się menu hamburgerowe z przycięciem animacji w połowie ruchu, wcześniej tego nie zauważyłem, może dlatego że to jest błyskawiczna animacja i można to przeoczyć.

Poza tym nie odnotowałem podobnych przypadków, być może zależy to od aplikacji które się używa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mumio

Czyli jest dokładnie tak jak pisał Charnooh. Skoro nie zauważyłeś tak ewidentnej przyciny to poprostu masz zupełnie inne podejście i wymagania niz my. Tam gdzie ty nic nie widzisz my widzimy mało płynne animacje. Jestem pewien że nasze telefony i ich praca niczym się nie różnią mamy tylko inne podejście do tematu. Dla mnie flagowiec powinien chodzić bez przycięcia czy klatkowania animacji. Jak widać na przykładzie innych telefonów czy firm da się to zrobić. Dlatego nigdy nie kupię np. Samsunga bo one poprostu tną niemiłosiernie. Nie dalej jak wczoraj miałem Nota 9 w ręku którego wszyscy tak chwała i przyciął mi już w pierwszej chwili. Telefon za taką kasę można zrobić tak żeby działał płynnie. W tym samym sklepie były iPhony które działały idealnie płynnie. Chociaż nie jestem fanem Appla trzeba przyznać że kultura pracy w ich sprzętach jest wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiperos

Kilkanaście razy musiałem wejść w sklep play żeby wmówić sobie że widzę tam przycięcie/klatkowanie. Serio chodzi Wam o to "klatkowanie" które można policzyć w setnych częściach sekundy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie to po prostu kłuje w oczy ;) Nie wiem, mam takie zboczenie już po prostu i nic z tym nie zrobię :P

A co do iphone'ów - nie lubię całego Apple. Ta firma już dawno przestała tworzyc innowacyjne produkty i teraz ogranicza się do dojenia kasy z nainwnych ludzi którzy ich produkty zaczęli już traktować bardziej jak biżuterię i drogie błyskotki którymi mogą się pochwalić przed zajomymi.

Ale mimo to muszę przyznać, że to o czym piszemy czyli kultura pracy stoi na wysokim poziomie (chociaż tam animacje są tak wydłużone, że czasami aż to irytuje ale dzięki temu telefon chodzi bardzo dobrze).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mumio
    Kilkanaście razy musiałem wejść w sklep play żeby wmówić sobie że widzę tam przycięcie/klatkowanie. Serio chodzi Wam o to "klatkowanie" które można policzyć w setnych częściach sekundy?
    W telefonie tej klasy to i tak za dużo. Weź pod uwagę że to sprzęt z najwyższej półki. Tak to mogą chodzić średniaki ale nie flagowce. Jak już wspomniałem konkurencja z jabłkiem jest w tym aspekcie lepsza. Chociaż jak napisał kolega wyżej irytująca. Z drugiej strony Google mogło by chyba zadbać żeby ich aplikacje na ich sprzęcie chodziły perfekcyjnie. Aspiracje cenowe mają wysokie ale jeżeli chodzi o jakość softu i hardware już tak super nie jest. Weź chociaż by pod uwagę tryb ciemny. Przecież to jakaś parodia westernu. Dobrej pory Gmaila mam świecącego na biało. Nie można było tego wprowadzić równocześnie z A10? Czy to taki kłopot?. Apple sobie poradziło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi